Zavrieť

Porady

Zamestnanie sa u konkurencie počas rodičovskej dovolenky

Ahojte, mám pracovnú zmluvu z roku 2006, kde je zahrnutá aj "konkurenčná doložka" v zmysle, že nemôžem vykonávať tú istú prácu pre iného zamestnávateľa počas trvania zmluvy. Na internete som sa však dočítala, že "konkurenčné doložky" spred roka 2011 sú neplatné. Momentálne som na RD, chcem skúsiť pracovať na TPP v novej firme, ale ide o tú istú prácu. V starej práci nechcem dať výpoveď, ale len zostať na RD. Robím však v oblasti, kde je ťažké utajiť, že pracujem pre konkurenciu, takže pôvodný ZL sa to dozvie. Hrozí mi nejaký postih? Respektíve, musí mi na prácu u konkurencie dať súčasný ZL súhlas? Vďaka za vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš vykonávať rovnakú prácu, nesmie to byť konkurent zamestnávateľa
    Platí § 83ZP
    1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať inú zárobkovú činnosť, ktorá má k predmetu činnosti zamestnávateľa konkurenčný charakter, len s predchádzajúcim písomným súhlasom zamestnávateľa. Ak sa zamestnávateľ nevyjadrí do 15 dní od doručenia žiadosti zamestnanca, platí, že súhlas udelil.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nagiko Ahoj, mrkla som prislusny paragraf a:
    Súhlas zamestnávateľa podľa odseku 1 sa nevyžaduje na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.

    Som novinarka, cize ide o publicisticku cinnost. Mam teda v takom pripade vynimku a mozem kludne spavat?
    misoft Môžeš (môj názor) - tebe II. zamestnávateľ zadá úlohu pre neho. Ale tým predsa I. zamestnávateľa nepoškodíš - on predsa ti nič neprikázal, teda nič nedostane.
    Tweety Do otázky si nenapísala si, o akú prácu Po doplnení je jasné, že súhlas nepotrebuješ.
      zbaliť

    Zamestnanie sa u konkurencie počas rodičovskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.