Zavrieť

Porady

presah novostavby

ako mam postupovat.... ak pri stavbe RD, resp.jeho osadení na stavebnom pozemku doslo pri realizácii /stavaní/ to že časť novostavby presahuje na vedľajší pozemok. vedľajší pozemok je stavebný a je v mojom vlastníctve. stavebné povolenie je vydané len na pozemok č. 1 /kde je postavená novostavba/ a novostavba zasahuje rohom 1m2 na pozemok č.2.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    autorizovaný geodet / mediátor ...viac Ondrej Kozlovsky
    Ak by tato situacia nenastala na vasom pozemku tak sa to da riesit geometrickym planom kde sa vyznaci cast stavby, ktora je na cudzom pozemku a tu si zo susedom usporiadate.

    Rovnako sa da riesit aj pripadny vyrazny presah strechy, t.j. ak by ste strechou zasiahli nad cudzi pozemok tak viete v geometrickom plane vyznacit tento presah a uzavriet zmluvu na vecne bremeno.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Nesmie presahovat, dokonca by stavba mala mat prislusny odstup od hranice - nafotit a stazovat sa na obecnom urade.
    ivka70 ja som z otazky pochopila, ze stavba, oba pozemky aj presah su jeho. Zeby sa potom stazoval sam na seba?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž - pokiaľ novostavba NIE JE na tvojom pozemku a nepatrí ti - vicktor už napísal.
    Pokiaľ však oba pozemky sú tvoje - to chceš sám seba "pokutovať" a nariadiť sám sebe prípadné odstránenie stavby?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    speedy1 ano, oba pozemky su stavebne a su v mojom vlastnictve, ja len co v pripade kolaudacie ci treba nieco riesit alebo sa nic nedeje...
    misoft Pri stavbe si potreboval súhlas suseda - teda svoj vlastný súhlas - pochybujem, že sa budú v tom vŕtať, keď oba pozemky sú tvoje.
    vicktor Ten presah strechy je v sulade s projektom alebo sa jedna o zmenu stavby pred dokoncenim (bez schvalenia)?
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Reálny problém by nastal, ak by si ten vedľajší pozemok chcel predať. Inak by som to nejak neriešil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.