Zavrieť

Porady

Ako učtovať stravovacie poukažky v reštaurácii?

účtujem reštauráciu - podvojné účtovníctvo. neviem si poradiť s účtovaním odovzdaných poukážok, ktorých hodnota je poukázaná na účet partnera METRO. Tržbu účtujem podľa mesačnej uzavierky 211/602,343. Na mesačnej uzávierke nemám rozpísané aká suma z tržby sú stravné lísky. Neviem ako zaúčtovať odovzdanie stravných lístkov, či to účtovať ako ceninu, ako to vytiahnem z tej tržby. Prosím o celý postup ak niekto účtuje reštiku. A samozrejme aj poukážky Callio gastro. K tomu máte tiež nejaké vyúčtovanie? Lebo ja vidím len na výpise BU že tam prišli nejaké platby od GGFS ale k čomu to napárovať??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    1zuzka je offline (nepripojený) 1zuzka

    1zuzka
    Dobrý deň, mám podobnú situáciu. Dostávam faktúru od UP Slovensko, kde mám napísanú províziu a hodnotu e-kupónov. Rozdiel mi preplatia na účet. Vôbec netuším ako to mám zaúčtovať. ďakujem za pomoc

    Ako učtovať stravovacie poukažky v reštaurácii?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.