Zavrieť

Porady

Môže had - škrtič voľne pobehovať medzi ľudmi?

Dobrý deň priatelia. V našom meste žije človek, mimochodom recidivista (niekoľko krát bol v base), ktorý sa bežne prechádza s obrovským hadom - škrtičom medzi ľuďmi. Ja som ho videla dnes (už tam bol videní viacerými osobami) na brehu jazierok, kam sa chodím bežne kúpať aj s množstvom iných ľudí, tak dospelých ako aj detí. Dnes som bola dookola sama a vedľa mňa sa uvelebila holá lebka s cca dvojmetrovým hadom okolo krku. Keby som už o ňom predtým nepočula, neverila by som vlastným očiam. Prišiel, "háďatko" osviežil v jazere (práve som v ňom plávala v tesnej blízkosti)a uložil sa aj s hadom "voľne loženým" na osušku, tri metre vedľa mňa. Na upozornenia samozrejme nereagoval. Bála som sa hada aj chlapa, keďže najbližší ľudia boli možno kilometer vzdialení. Tento dotyčný vraj bol s hadom aj na sídlisku na zmrzline. Normálne sa postavil s tým dvojmetrovým hadom okolo krku do radu, pred nič netušiacu zákazníčku, ktorá pri obzretí sa skoro skolabovala a zvalila pol radu stojacích zákazníkov. Čo keď hadisko niekoho uškrtí? neviem si predstaviť, keby v tom jazere priplával ku mne /možno nevie plávať /. Otázka znie, či existuje dáky zákon, vyhláška, nariadenie, ktoré by chránilo ľudí pred podobnými atrakciami?
Doplním ešte informáciu, že k hadovi má tento čudák aj "hadicu", ktorá mu porodila ďalších 28 háďatok. Všetko to má vraj v byte
Naposledy upravil mareko : 11.08.17 at 17:26
8 komentárov     zbaliť
Mila123 volaj 159
mareko Volala som 158, no až keď som bola preč. Bála som sa chlapa aj hada, tak som radšej zmizla. Keby prišli, keď som tam bola, tak by ma následne asi zmlátil...podľa auta nie je problém ma identifikovať . Policajt síce povedal, že tam niekoho pošlú, no bolo to veľmi nepresvedčivé. Preto chcem vedieť, či to zákon dáko ošetril (skôr si myslím, že nie).
buchač Šak mu odrúb nohy...nebude POBEHOVAŤ
Potom sa bude už len POHYBOVAŤ...
mareko buchač, čakala som špeciálne na tvoju odpoveď . a na to, čo mi odporučíš, nesklamal si ma
buchač
sito http://www.zakonypreludi.sk/zz/2012-143
bettylou v ktorom meste?
mareko Na jazierkach Vrútky - Lipovec a na zmrzline bol s hadom v Martine. Pohybuje sa s ním vo Vrútkach a v Martine
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    skús sa poradiť s chovateľmi plazov, niečo je aj tu, oni najlepšie poznajú zákony aj možnosti, na koho sa obrátiť
    https://www.teraristika.sk, dole je aj kontakt
    písomne by som sa sťažovala aj na mestskom úrade, sťažnosť musia evidovať a musia sa aj vyjadriť, niektoré mestá majú aj VZN o chove takýchto nebezpečných zvierat,
    v takomto pocite ohrozenia - ak ešte nastane, by som volala znovu 158, hovory zaznamenávajú

    Hlasovalo 10 pouzivatelov

    Užitočné (10)
    mareko, elteno, branislavp, Kabaka123, sito, Ing. Ľubomír Janoška, Mária27, Anika61, afrikánka, crivit
    10
    mareko Terezka, ďakujem, idem prečítať

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123


    teraz je na nete populárna hláška, "debile, mačkáš mi hada".....
    alaya1 ...tak, ludia su rozmi.....
    mareko To si myslím aj ja, len či ho naše zákony náhodou nechránia viac, ako nás, čo chodíme po meste na krku so šálom

    Môže had - škrtič voľne pobehovať medzi ľudmi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.