Zavrieť

Porady

Pracovanie v Elektronickej schránke - Slovensko.sk

Prosím Vás môžete mi pomôcť? Mám pár otázok. Správu, ktorá mi prišla do schránky som ako tak otvorila, potvrdila doručenku. Teraz sa pýtam, ak chcem poslať ja niekomu správu alebo správu čo mi prišla preposlať ďalšej inštitúcii ako sa to robí? Správu keď som otvorila tak sa mi stiahol dokument bez podpisu, ako ho stiahnem aj s podpisom? Pretože takýchto dokumentov si môžem napísať koľko len chcem. Viete niekto v tomto pracovať, pretože ani na úradoch to nevedia. To je naše Slovensko Môžete mi dať presný návod ako s týmto pracovať? Bohužiaľ v príručke som odpovede na moje otázky nenašla. Ďakujem
Naposledy upravil tinulka26 : 16.08.17 at 07:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

    miro_mr
    Poslat spravu niekomu - treba upresnit ze posielat mozes zo slovensko. sk iba vseobecne podania. Cize nemozes posielat komukolvek ale iba organom verejnej moci. Tu ale nie je funkcionalita podobna mailu. Ze napr. tebe pride sprava a ty das ze preposlat a uz pises spravu. Tu taketo nieco neexistuje.
    Takze ty ak chces organu verejnej moci nieco poslat tak podavas tzv. vseobecne podanie. Tj na slovensko.sk nejdes do svojej schranky a le na pravej strane hlavnej stranky slovesnko.sk stlacis tlacidlo Vseobecna agenda, na dalsiej stranke co sa ti otvori vyberies komu chces podanie poslat a potom az sa prihlasis eID kartou a vypises formular podania a podpises a odosles.
    Ked spravu stiahnes ako PDF tak je to iba informativny pdf dokument bez podpisu. Ak ju chces aj s podpisom musis si ju stiahnut celu - vtedy si stiahnes balicek ZIP v ktorom je sprava ulozena ako xml dokument (vo formate SKTALK), no ale tato je pre teba v tvojom pocitaci necitatelna. Obsahuje aj formular s podpisom aj pripadne podpisane prilohy ale neprecitas ci nic z toho. Su veci s jktorymi sa stat zatial nechvali. Jednou z nich je ze ako si budem spravovat stiahnute spravy na svojom pocitaci a ako si ich tam budem prezerat.
    Zatial jke programov ktore toto zaistuju ako safranu a pravidla si to organitzuacie riesia v ramci elektronickeho systemu spravy registratury.
    Ak by sa ti podarilo spravu - podpisany formular nejak vyextrahovat z toho xml tak by si si ju mohla prezerat napr. pomocou D.Viewera co sa stahuje v baliku podpisovych aplikacii zo slovensko sk.
    Prilohy-ak su podpisane ked si stiahnes samostatne tak ich mozes prehliadat bud pomocou D.Viewera, alebo programu QSign ak ak su podpisane vo formate PAdES - teda PDF tak na prezeranie aj informacii o certifikate a podpise sa da priamo v acrobatreaderi.
    Naposledy upravil miro_mr : 17.08.17 at 08:29
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tinulka26 Ďakujem za odpoveď, už mi je to trošku jasnejšie. Musím si teda ešte posťahovať balíčky. Len ako ešte vyriešiť toto? Posielali sme žiadosť o vyjadrenie na životné prostredie ešte papierovou formou, no už nám prišlo vyjadrenie elektronicky, ale potrebujem toto vyjadrenie poslať ďalej elektronicky na Stavebný úrad. Pýtam sa ako tento dokument toto vyjadrenie pošlem elektronicky? Keď si ho uložím a pošlem ho Stavebnému úradu nebude tam náš podpis? Ja tam potrebujem podpis životného prostredia. Ako toto riešiť?
    miro_mr Odpovedat je dost tazko kedze sprava moze mat viacero variant. Cize takto sa da odpovedat iba obecne:
    Do podania ktore podavas organu verenjnej moci mozes ako prilohu pripojit aj XML dokument, ktory je vo formate elektronickeho formulara registrovaneho na ustrednom portali. Toto je xml subor, ktory dostanes ked vedla tlacidla Odpovedat kliknes na to menu Viac a nevyberies ze ulozis tspravu ako PDF ale tu druhu moznost Stiahnut.
    Ulozis si formular vo formate XML a tento potom pripojis ako prilohu. Ak by rozhodnutie obsahovalo aj prilohy tak tieto musis potom po jednom postahovat a ak treba aj samostatne popripajat do tvojho noveho podania.
    miro_mr Alebo zeby si skusila otestovat ci pan Pelegrini hovori pravdu, ked hovori ze stat uz nebude vyzadovat od nas ziadne dokumenty ktore uz ma? :-)
    Ing. Ľubomír Janoška Keby to nebolo smutné, bolo to smiešne.
    BTW, všimol si si, že najlepší testeri sú používatelia?
    miro_mr a su aj najlacnejsi...
      zbaliť
    Zdravím, posielam odpoveď od známej:
    Ja by som navrhovala zavolať na kontaktné centrum www.slovensko.sk tel. +421 2 35 803 083.
    Je otázne či ona môže posielať dokumenty s podpisom.
    Ak jej to prišlo s podpisom a nemôže to preposlať ďalej s podpisom, tak musí o preposlanie inej organizácií požiadať tú organizáciu, ktorá jej to poslala. Organizácia by mala mať takúto možnosť preposienia iným organizáciám. Je to otázka prístupových práv k dokumentom. Ak niekto zastupuje nejakú organizáciu, tak ten má aj práva preposielať dokumenty s podpisom ďalej. Je potrebné ale o to požiadať danú organizáciu.

    Pracovanie v Elektronickej schránke - Slovensko.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.