Zavrieť

Porady

dve pracovne pozicie proti voli zamestnanca

Je mozne aby zamestnavatel oznacil zamestnanca na vykonavanie ineho pracovneho zamerania ako je podpisana zmluva?
konkretnejsie: zamestnanec ma zmluvu na poziciu A. Zamestnavatel ho jasne oznacuje v internom nastroji na poziciu B, kde nie je podpisana ziadna dohoda/zmluva/dodatok.
Pre poziciu B existuje v spolocnosti separatna pozicia so separatnou zmluvou.
Kde by som mohol prosim nahliadnut a precitat si viac? Pripadne obratit sa na odbornu pomoc.
Som laik, dakujem.
veronikasad možeš byť konkrétnejší o aké pracovné zaradenie ide ? V podnikatelskej oblasti asi nepracuješ.
kopretinka pozícia A je menej finančne ohodnotená ako B? Alebo ťa núti robiť A aj B iba za plat A?.......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Najlepšie bude , ak sa s tým obrátiš priamo na svojho nadriadeného.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    michal_5 Dakujem. Stalo sa a nic sa nedeje. Same zvasty ako sa to vyriesi, ale presli mesiace a nic sa neudialo. Dokonca tvrdia, ze nevyplyvaju ziadne ulohy z tohto zaradenia. Viem dokazat hromadu pripadov, ze ano. V zakonoch sa naozaj nevyznam ale pride mi aj podla sedliackeho rozumu nespravne, ze ak som napr. upratovacka, nemoze ma zamestnavatel oznacovat a uvadzat ako napr. ucitela + este ocakavat ze to budem vykonavat. Nie som si isty za kym ist, s kym sa poradit. Kazdopadne dakujem za tvoj podnet.
    Tweety Máš náplň práce a to, čo robíš, nie je v nej uvedené? Čiže pracuješ nad rámec?
    michal_5 Nechcem byt prilis konkretny, mozno som az velmi opatrny. Mam pracovnu poziciu, kde uz z nazvu vyplyvaju ine povinnosti ako ma po novom oznacuju interne vo firme (nemyslim tym len ustne ale verejne pre celu firmu (sme prakticky v celom svete) a teda na mna chodia rozne poziadavky, ktore nemaju nic spolocne s mojou podpisanou poziciou). Takze momentalne akoby som zastaval dve pozicie naraz. Pre tu druhu poziciu existuje detailny popis prace a tiez vo firme mame kopec ludi co to oficialne vykonava(samozrejme s podpisanymi zmluvami) Narovinu: museli tam niekoho pichnut. kedze sa nic nedeje, chcem to napadnut, aby sa rozhybali. Len neviem ako zacat. Chcel by som sa pripadne o nejaky zakon opriet. Kedze sa ale nevyznam, tapam v tom.
    misomiso My ti takto nepomozeme, ak to opisujes iba v inotajoch. Ale plati stale to iste. Precitaj si pracovnu zmluvu a z toho ti jasne vyplynie, ktore povinnosti mas plnit a ktore uz nemusis. Ak ti nadriadeny da robit cinnost, ktoru nemas v zmluve, mozes to odmietnut (ak si si isty tym, ze to nespada pod tvoje zaredenie). Otazka ale je, ako ta budu "mat radi" vo firme, (a to nie len nadriadeni, ale aj kolegovia), pretoze vsade vo svete, v dobre fungujucich firmach su zamestnanci zvacsa ochotni plnit ulohy bez toho, aby v kazdom detaile stale porovnavali konkretnu ulohu, na ktorej pracuju s presnym znenimsvojej PZ.
    Oliwa Pracovná zmluva - druh práce, miesto výkonu práce, pracovná náplň, mzda... Čo z toho nesedí s realitou? Vadí Ti "len" označenie Tvojej pozície, alebo aj ostatné náležitosti s tým súvisiace? Aké dôvody má podľa Teba zamestnávateľ takto konať?
      zbaliť

    dve pracovne pozicie proti voli zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.