Zavrieť

Porady

Žobravé deti

Dobrý deň,

dnes som volala 159 a tam som nahlásila, že u nás často (každý deň) žobrú, resp. pýtajú si peniaze päť detí od cca 11 rokov - do 2 rokov veku.
Nie som rastistka, ale napíšem , že tie deti sú biele, viditeľne nie sú zanedbané (to, že majú oblečené staré veci o 2- 3 čísla väčšie , že nie sú ostrihané (neriešim).......
ale čo ma najviac nahnevalo, najstarší si pýtal" teta nemáte 50 centov"? Zastavujú okoloidúcich, každý sa im vyhýba, nevšíma, tí čo nakupujú v reťazcoch v K. a T u nás , v okresnom meste, ich poznajú ako žobravé deti.....
Na polícii som si s pánom pokecala, tým, že som lokál patriotka, poznám ako sa volajú, poznám kde bývajú a akých rodičov majú....
Je mi ich veľmi ľúto, čo z nich vyrastie, pretože ak som odpovedala najstaršiemu žobrajúcemu chlapcovi, že zavolám na Políciu , tak mi odpovedal , že sa ma predsa môže opýtať koľko je hodín........
Policajt mi povedal, že ich riešia, nahlásili to na kuratelu, a oni ich riešili. Nie je žiaden prostriedok asi neexistuje , ako donútiť rodičov starať sa o deti, že majú kde bývať (sociálny byt, nízkoštandr.) jesť majú čo ? oblečení a obutí chodia.......Podotýkam, deti už boli odobraté, neskôr aj vrátené rodičom.
OMG čo z nich vyrastie????????

a teraz by som chcela od Vás radu ako riešiť zjavne neriešiteľnú situáciu.......
ďakujem
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ty nevyriesis nic,zobranie nie je zakazane....http://policia.mestocadca.sk/novinky...erejnosti.html
Ked nema zaujem to riesit socialka,tak asi nikto.

A co z nich vyrastie? Asi vsetci pozname odpoved...
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať