Zavrieť

Porady

Znečistenie pozemku

Prosím o radu,na susednom pozemku sa začalo stavať a oni na môj pozemok vyvážali hlinu ktorú rozhrnuli po pozemku,a tiež aj zbytky zo stromov.Majiteľa stavby som na to upozornil, aby to upratal, ale to odmietol upratať.Upozornil som ho ústne.Ako mám ďalej postupovať aby to upratal.Na koho sa mám obrátiť,alebo dať žiadosť aby to upratal.Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Upozorni ho znovu a pre istotu pisomne,doporucene.
    A oznam mu, ze ak to do dna XY nevrati do povodneho stavu, das si to urobit nejakej firme a od neho budes sudne vymahat vzniknutu skodu.
    Aj ked si neviem predstavit,ako odstrani rozhrnutu zeminu.

    Sused asi plot nepreskakoval,aby tam vyviezol odpad. Tak si tam daj aspon nejaku cedulu,ze je to sukr.pozemok,kjed to nemas oplotene,aby si z toho zas nejaki dobraci neurobili skladku.
    misoft Aj keď sused vyvážal stavebný odpad a zeminu - nemal v žiadnom prípade takto postupovať -
    A) poškodzovanie cudzej veci
    B) neoprávnený vstup na cudzí pozemok
    C) obmedzenie vlastníckych práv
    D) nepovolené nakladanie s odpadom.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) Vyzvi ho písomne, aby do určitej lehoty z tvojho pozemku túto zeminu odprata a uviedol pozemok do pôvodného stavu.
    B) Upozorni stavebný úrad v obci, že stavebník nemal zabezpečenú skládku vykopanej zeminy a ukladal ju neoprávnene na cudzí pozemok.
    C) Pokiaľ nepomôže A) ani B) - podaj na suseda TO z tr. činu neoprávneného vstupu na cudzí pozemok, poškodzovania cudzej veci, prípadne (ak sa dá) aj obmedzovanie vlastníckych práv (ako vlastník nemôžeš takto znehodnotený pozemok využívať podľa svojich potrieb).

    Možno to C) bude na dlhé lakte a dlhú dobu, ale v prípade, že ti to priklepnú - bude to suseda stáť omnoho viac, ako stavba domu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.