Zavrieť

Porady

Je táto grafika kompatibilná s doskou?

Dobrý deň,
mám dosku
Intel Desktop Board DZ77BH-55K
https://www.intel.com/content/www/us...000021651.html

Špecifikácia http://ark.intel.com/products/63245/...ard-DZ77BH-55K


táto doska má podporu grafiky:
Support for PCI Express* 3.0 x16 add-in graphics cards
Note: PCI Express 3.0 is only supported by 3rd generation Intel Core
processor family processors

kúpil som túto grafickú kartu

GeForce® GT 1030 2GH LP OC
https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GT-1030-2GH-LP-OC.html#hero-specification

ak založím tak na obrazovke vidím ako štartuje BIOS zobrazí klávesy F2, F10, F12 čo robí pri štarte a ďalej už nepokračuje v štarte, po čase pípne pípadlo, pravidelne po pár sekundách. Na doske svieti číslo 93 to má byť že naposledy kontrolovalo klávesnicu. Klávesnica reaguje na zapnutie/vypnutie NumLock ale už na F2 nevojde do BIOSu.

Procesor mám Intel Core i5-3350P takže je tretej generácie.
Má to podporovať moja doska alebo karta môže byť zlá?
Skúšal som aj do druhého slotu a to isté robilo.

Keď dám naspäť starú grafiku NVIDIA Quadro NVS 295 tak počítač funguje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Takže!
    Aký OS? (Ale to je jedno). Koľkokrát to pípne? Nájdi si podľa svojho BIOSu BEEP Code a podľa toho zistí, wo co go....
    Vymenil si grafiku nVidia za grafiku MSI - ale čo OVLÁDAČE?????
    Odstránil si staré ovládače od nVidie a nainštaloval si ovládače k MSI grafike?

    Pokiaľ nemáš nainštalované ovládače k novej doske - stále OS sa snaží komunkovať s doskou podľa starých ovládačov - a tie nie sú pre ňu = nebude fungovať.
    Karta i keď je PCIe 3.0 musí pracovať i na slote PCIe 2.0 - spätná kompabilita musí stále byť.

    Reboot PC do Safe Mode -> odobrať grafiku, reboot do Safe Mode - nabehne v základnom rozlíšení - nainštalovať ovládače novej grafiky - reboot do systému. Systém deteguje grafiku, má ovládače a ihneď ich ku grafike priradí.
    Dodkoo Je tam Win7 64 bit, ale k štartu win sa ani nedostane stojí to na celkom prvej obrazovke ktorá sa zobrazí po štarte, potom má prísť obrazovka o SATa radiči a až tak štartovať win. Ovládače som ešte k tomu neinštaloval v návode bolo najprv založiť kartu a až tak dávať ovládače.
    Ak je tá grafika založená ani do BIOSu sa nedostanem nereaguje PC na F2.
    Ešte ju možno skúsim dať do iného PC, keď zoženiem.
    misoft Sorry - trochu som to zle napísal (postup): medzi rebootom po odobraní grafiky zo systému a rebootom na nainštalovanie novej grafiky sa samozrejme musí stará karta vybrať a vložiť nová, zapojiť všetky konektory a zdroj musí mať dostatočný výkon - píšu síce že 300W, ale treba si uvedomiť, že GK síce má 30W (ale v minimálnej činnosti), pri zátaži si však môže zobrať omnoho viac.
    Ďalej - GK ide na DirectX 12!!!!
    Ďalej si skontroluj, či v BIOSe nie je nastavená integrovaná GK a dedikovaná (nová) nie je disable (zakázaná).

    Je táto grafika kompatibilná s doskou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.