Zavrieť

Porady

Nedobrovoľná zmena pracovného úväzku

Som učiteľka 1.stupňa ZŠ, moja prax je 4 roky, teraz začína piaty. Pracovnú zmluvu mám na dobu neurčitú ako 100% učiteľ 1.stupňa. Riaditeľka mi na tento školský rok 2017/2018 chce zmeniť úväzok nasledovne: 13 hodín na 1.stupni, 1 hodina na druhom stupni a 9 hodín v škd. Samozrejme s tým nesúhlasím, tak prosím o radu, ako sa v tomto prípade brániť, alebo či mi môže a má právo znížiť úväzok ak nebudem súhlasiť. Žiakov máme dosť, dokonca bola prijatá nová prvostupniarka ktorej dala všetky hodiny na prvý stupeň. Ďakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Jednostranne to nemôže. Kým ti nepodpíšeš dodatok k pracovnej zmluge, nič nezmôže.

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    Podla mna nemoze zamestnavatel jednostranne zmenit uvazok, najma ak ten je zakotveny v pracovnej zmluve, pokial si mu priamo v zneni pracovnej zmluvy taketo pravo nedala (o com pochybujem.) Takze na zmenu uvazku potrebuje zamestnavatel suhlas zamestnanca so zmenou pracovnej zmluvy.
    Pokial nesuhlasis so zmenou pracovnej zmluvy a zamestnavatel nema pre teba pracu podla povodnej pracovnej zmluvy, moze dat zamestnancovi vypoved pre nadbytocnost.
    profesional Zamestnanec nemôže dať vopred súhlas na zmenu úväzku. Šlo by o vzdanie sa práv vopred v právne neprípustnom režime.

    Nedobrovoľná zmena pracovného úväzku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.