Zavrieť

Porady

Leasing-nákup MV - kontrolný výkaz

Prosím o radu: sro kúpila na leasing mot.vozidlo. Dostali sme nasledovné doklady:
1. zálohová faktúra č.9228700774 - záloha na vozidlo
2. zálohová faktúra č. 9298701048 - prijatie platby (v texte daňový doklad k zál.faktúre 9228700774)
3. zálohová faktúra - oprava základu dane - (v texte daňový doklad k zál.faktúre 9228700774)- pôv.číslo daň.dokladu č. 9298701048 s mínusovými položkami
4. faktúra č.9210700819 - kde je dodávateľ fy A, odberateľ = leasingovka a konečný príjemca = my - faktúra je na celkovú sumu s odrátaním zálohy.
5. splátkový kalendár

Jedná sa mi o to, že ktoré z týchto faktúr mám zaradiť do kontrolného výkazu. bývalá kolegyna dala do KV faktúru pod č. 4 - lenže nie som si istá, či je to správne, kedže na tejto faktúre je dodávateľ fy A - odberateľ leasingovka a naša sro len ako konečný príjemca, všetci mali na faktúre uvedené IČ DPH a v KV uviedla IČ DPH fy A teda dodávateľa, a nie leasingovky. Myslím si, že by tam malo byť IČ DPH leasingovky, pretože i na splátkovom kalendári je uvedená leasingovka. tie zálohové faktúry do KV nedávala. Ja by som tie zálohové faktúry pod č. 2 a 3 zadala do KV (fa v 2.bode by išla do B2 a fa v 3. bode do C2 a IČ DPH by bolo fy A - kedže na týchto zál.faktúrach figuruje fy A a naša sro. Stretli ste s takýmto niečím. Dakujem
Naposledy upravil Gong : 22.08.17 at 21:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Gong áno aj ja si to myslím, ale fa v bode 4 si myslím nemala ísť do KV (teda ič dph fy A), kedže naša sro tam je len ako konečný príjemca, Ič dph mala brať zo splátkového kalendára a nie z faktury z bodu 4. Vystavím dodatočný KV - kde doplním tie dve faktúry a v tab. B2 opravím len ič dph, daňové zostáva také isté - suma sa nemení

    Leasing-nákup MV - kontrolný výkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.