Zavrieť

Porady

Potrebujem dat spravit plan rekonstrukcie kupovaneho domu kvôli znaleckemu posudku?

Dobry den. Vie mi niekto poradit ci v pripade ked idem kupovat starsi dom na hypo a v bake ma poziadali o znalecky kde bude uvedena cena nehnutelnosti po rekonstrukcii, musim najprv dat urobit plan rekonstrukcie architektovi? (Nejdeme to dat reko ntruovat ziadnej firme ale svojpomoc.)Podla mna hej..ako inak bude vediet znalec ako idem rekonstruovat..skusala som uz kontaktovat viacerich znalcov ale nedvihaju ..tak ci nahkdou niekto nema s tymto skusenost . Dakujem ak viete poradit znalca z okolia GA budem rada.
Naposledy upravil Dav : 23.08.17 at 17:01
7 komentárov     zbaliť
buchač bake ma poziadali o znalecky kde bude uvedena cena nehnutelnosti po rekonstrukcii, musim najprv dat urobit plan rekonstrukcie architektovi?
===================
To je čo za novinku ???
Znalec určí cenu nehnuteľnosti po akej dobe rekonštrukcie...po roku, dvoch, piatich ...???

Alebo si zle pochopila bankárku ?
Alebo len banka vymýšľa ?
misoft Banka NIKDY nežiada znalecký posudok, kde by bola uvedená hodnota PO rekonštrukcii! Banku zaujíma terajšia hodnota a podľa toho sa nastaví hypo.
llentikaa No ja idem ziadat majprv hypo na kupu a potom budem ziadat hypo na rekonstrukciu..ani pri hypo na rekonstrukciu by to nemali ziadat? Bankar mi vyslovene povedal, aby sme znalca poziadali i o uvedenie hodnoty nehn. Po rekonstrukcii lebo z toho bude banka vychadzat.
buchač llentikaa (Dnes 06:49) Bankar mi vyslovene povedal, aby sme znalca poziadali i o uvedenie hodnoty nehn. Po rekonstrukcii lebo z toho bude banka vychadzat.
=====================
No schválne....nože daj banku, o ktorú sa jedná.
llentikaa Unicredit Bank
llentikaa Ale vidím, že skočím ešte raz do banky a nech mi to sám vysvetlí..dakujem za pomoc všetkým
misoft Ale ty predsa žiadaš dve rozdielne finančné služby!
1. Hypotekárny úver na kúpu nehnuteľnosti - tam sa hodnotí tá nehnuteľnosť, pretože sa často dáva ako zábezpeka. Splácaš pravidelné splátky.
2. Úver (účelový) na rekonštrukciu nehnuteľnosti - tam musíš dokladovať všetky použité peniaze z úveru.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Je nemysliteľné zadávať objednávku na znalecký posudok pre hypotéku bez písomnej špecifikácie od banky. Vyžiadaj si od banky text zmluvy, ktorá určuje požiadavky na znalecký posudok (prípadne všeobecných obchodných podmienok, môže to byť aj tam).

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ak by to malo byt ocenenie buduceho stavu, kto by to bez projektu dokazal nie odhadnut, ale UHADNUT?
    Tiez sa mi to nezda. Zrejme treba sucasnu hodnotu domu a k tomu pytat este na rekonstrukciu a samozrejme odovodnit preco, takze bez projektu neverim...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    llentikaa no dnes som sa rozpravala aj so znalcom a bola som ešte raz v banke..znalec mi povedal ze tam ani projekt nepomoze ze pod to sa proste nemoze podpisat ze aka bude buduca hodnota to sa neda takto určiť, jedine po rekonštrukcii novy posudok..v banke, ze akoze sa pod to nechce podpisat ved oni to ziadaju bezne a maju take posudky často..ze treba vymenit znalcu ..dala som bankarovi čislo na znalcu nech to s nim teda skusi dohodnut sam a ma mi volat..bankar mi to aj čítal v ich pokynoch ze pre poskyt. uveru na rekonštrukciu je pre nich smerodajna cena po rekonštrukcii uvedená znalcom....
    vicktor Banky mali kedysi vlastnych znalcov zamestnancov, tusim presli na zmluvnych znalcov nezamestnancov.
    Vypytaj si v banke mena s ktorymi spolupracuju.
    llentikaa pytala som sa, povedal mi , že to si my musíme zohnat vlastného, a potom oni to daju preskumať ešte ich interným znalcom..tak som sa pýtala, že keď mám podľa neho zmeniť znalca nech mi dá na nejakého aspoň kontakt..a tiež nedal..
      zbaliť

    naxmt je offline (nepripojený) naxmt

    Pomáham ľuďom orientovať sa v zložitom svete financií a ukazujem im cestu k finančnej nezávislosti. ...viac naxmt
    Znalecký posudok sa vždy robí na aktuálnu hodnotu nehnuteľnosti. Jedine v prípade výstavby je v znaleckom posudku aj "budúca hodnota" táto je však len orientačná vždy sa vychádza z aktuálnej / všeobecnej hodnoty, v takom znaleckom je % dostavania a pomocou toho sa určí budúca hodnota. Myslím že oba úvery tu spomínané sú hypotéky, ak je dnes dostatočná hodnota domu je možné v 1 hypotéke urobiť 2 účely a to kúpu + rekonštrukciu/údržbu. Dokladovanie je kúpnou zmluvou časť kúpy a časť rekonštrukcie cez bločky/faktúry alebo fotky+čestné prehlásenie záleží od banky. Tento "bankár" ti neposúva správnu informáciu. Nerobil by som to v 2 hypotékach pretože banky pripočítavajú koeficient bežne 1,43. Ak by teda prvá hypotéka na kúpu bola 30 000€ tak banka z hodnoty odpočíta 30 000€x1,43 = 42 900€ Ak by bola hodnota domu podla znaleckého 50 000€, ostane už len 7 100€. Väčšina bánk poskytuje hypotéky do 80% a teda druhá hypotéka by bola max 5 680€(80% z 7100€). A z tohto dôvodu je lepšie ísť do jednej hypo a nie 2och. Niektoré banky vedia urobiť 3oj účel = kúpa+rekoštrukcia+bez účelová časť.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    llentikaa (Dnes 06:49) No ja idem ziadat majprv hypo na kupu a potom budem ziadat hypo na rekonstrukciu..ani pri hypo na rekonstrukciu by to nemali ziadat?
    Tak už je to jasnejšie.

    Ty si berieš vyslovene ÚVER na REKONŠTRUKCIU...a nie hypotéku (čo pomýlilo asi každého).
    ..a to je teda solídny rozdiel.
    Pri hypo podpíšeš zmluvu, vezmeš love a hajde rekonštruovať.
    Pri úvere podpíšeš zmluvu, no love musíš vydokladovať...a to kvôli menším úrokom.
    Preto ten projekt a iné povinnosti.

    Viac je to rozpísané v článku
    https://ekonomika.sme.sk/c/5498517/b...-ci-kozub.html


    P.S.:
    Osobne by som do toho nešiel. To, čo usporíš na úrokoch, to dáš znalcovi a projektantovi.
    Alebo choď po info a podmienky do inej banky, ktorá nemá také omedzujúce podmienky...napríklad SLSP.

    Ani nespomínam to, že projekt budeš musieť dodržať. No čo v prípade, ak v priebehu rekonštrukcie prídeš na iné nápady a možnosti ?

    Šak rekonštruujem, šak viem... Prerábam chalupu...síce pomaly, ale bez úveru.

    Potrebujem dat spravit plan rekonstrukcie kupovaneho domu kvôli znaleckemu posudku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.