Zavrieť

Porady

Ako fotky ťahaním "premiestniť" namiesto "kopírovať"?

Ahoj,
nedávno sa mi niečo v PC prenastavilo a odvtedy keď chcem ťahaním premiestňovať fotky, tak ich namiesto toho skopíruje a zostanú tak aj v pôvodnom aj v novom súbore a z toho starého ich musím ešte manuálne zmazať.

Neviete prosím, čo mám robiť, aby ich to znova premiestňovalo?
Ďakujem za každú radu!

EDIT: Ďakujem všetkým za rady, už mi vysvetlil taiko v čom bola chyba. A zistila som, že nejde len o fotky, ale všetko - word, pdf Ja som totiž mala plný disk C, tak som všetky dokumenty premiestnila na disk D, ktorý je oveľa väčší. Lenže všetko na ploche sa asi automaticky ukladá na C.

Nedá sa prosím nejak nastaviť, aby všetky dokumenty, ktoré stiahnem/dám na plochu, sa automaticky ukladali tiež na disk D?
Naposledy upravil Ailise : 02.09.17 at 17:36
6 komentárov     zbaliť
ivka70 aky operacny system?
Kabaka123 to je dobrá otázka...
Ailise Windows 10. Ale už mi vysvetlil taiko v čom bola chyba.
buchač Hm...niečo si riešila už v tejto téme
http://www.porada.sk/t297026-ako-sta...ml#post2963930

Dostala si tam viacero rád. Ale nie nadarmo sa vraví...
" Kto chce kam, pomôžme mu tam ! "

Nechápem totiž, prečo robíš to ukladanie tak zložito, keď sa dá aj oveľa jednoduchšie.
Ailise Ale veď teraz vôbec nejde o ukladanie. Robím na jednej práci a potrebujem mať všetky súbory k nej na očiach. A sťahujem aj odborné články z netu, s ktorými priebežne pracujem, čítam ich - potrebujem ich mať hneď na očiach. Keď s prácou skončím, všetko pôjde do dokumentov Prosím nevyjadrujte sa, keď to nei je k téme. Ďakujem

A to čo som riešila v tej téme je niečo úplne iné a už je to vyriešené.
buchač Ailise (Dnes 21:30) Ale veď teraz vôbec nejde o ukladanie. Robím na jednej práci a potrebujem mať všetky súbory k nej na očiach.
==============
Mne osobne je jedno jak lanský sňah.
Samozrejme, že každý robí podľa svojho...ALE pýtam sa.
Vyskúšala si aspoň raz uloženie sťahovaných dát podľa toho, čo Ti bolo doporučené v tej vedľajšej téme ?
Odpoviem si sám...NIE, nevyskúšala.

Mimochodom...súbory na očiach ?
Šak si otvor patričné dokumenty, budú na lište a Ty budeš len preklikávať podľa potreby.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    skus pri premiestnovani stlacit SHIFT.

    Nesnazis sa ich teraz premiestnovat na externy disk, alebo na iny namapovany disk ? Vtedy sa totiz prednastavene premiestnovanie meni na kopirovanie. Pomocou SHIFT stlacenym pocas akcie sa kopirovanie meni na premiestnovanie.

    Pri premiestnovani na tom istom disku by to malo fungovat ako predtym ergo subory by sa "pretiahnutim" mali preniest nie skopirovat.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ailise Áno, ďakujem moc, to bude tým! A nejde len o fotky, ale všetko - word, pdf. Ja som totiž mala plný disk C, tak som všetky dokumenty premiestnila na disk D, ktorý je oveľa väčší. Lenže všetko na ploche sa asi automaticky ukladá na C. A nedá sa nejak nastaviť, aby všetky dokumenty, ktoré stiahnem/dám na plochu, sa automaticky ukladali tiež na disk D?
    taiko da, ale nedoporucujem ukladat veci na pracovnu plochu. Nie je to bezpecne pri zlyhani systemu, subory sa nedaju organizovat, prekryvaju jeden druhy, ak je ich vela atd atd.
    Ailise taiko: Ja si tam veci ukladám iba krátkodobo. Obvykle v priebehu pár dní si vyhradím priestor a roztriedim ich. Veľmi mi to tak vyhovuje. Príp teraz si tam sťahujem nejaké odborné články, ale tie by mi nevadilo, ak o ne prídem. OK tak to je super, že sa to dá! Potešil si ma Skúsim zistiť ako.

    Pre ostatných: Je to môj PC a moja voľba. Obvykle mám plochu úplne prázdnu a na nej len pár odkazov. Prosím rešpektujte, že niekomu to môže vyhovovať aj inak. Ďakujem. (EDIT - toto bola reakcia najmä na komentár od niekoho hneď vyššie, ale ten už bol medzi tým zmazaný)
    taiko @ailise fair enough tu mas ako to zmenis
    http://www.dummies.com/computers/ope...in-windows-10/
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ja to robím (už roky) v Total Commander.
    ...a nie iba fotky, ale aj dokumenty, filmy a hudbu.
    Viď dole F6...ale musíš si otvoriť cestu, kde to chceš premiestňovať.
    Veľmi rýchly a dobrý program.
    https://www.slunecnice.cz/sw/total-commander/

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (3)
    Kabaka123, Ing. Ľubomír Janoška, Dav
    Nevhodné (1)
    2
    Kabaka123 total comander je na to ako stvorený
    Ailise Ja som myslela tak, že keď rýchlo niečo potrebujem pretiahnuť jedným klikom, čo robievam dosť často.

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    DOPLNENIE

    stačí si vybrať priečinok na disku D, alebo iba D a odkaz na plochu, to je celé

    nastavenie - kam ukladať súbory - win7+chrome - viď obr.
    Naposledy upravil Kabaka123 : 02.09.17 at 20:55
    ukladať súbory na D.jpg  
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ailise Ďakujem, už mi vysvtetlil taiko v čom bola chyba. A zistila som, že nejde len o fotky, ale všetko - word, pdf Ja som totiž mala plný disk C, tak som všetky dokumenty premiestnila na disk D, ktorý je oveľa väčší. Lenže všetko na ploche sa asi automaticky ukladá na C. A nedá sa nejak nastaviť, aby všetky dokumenty, ktoré stiahnem/dám na plochu, sa automaticky ukladali tiež na disk D?
    Ailise Ale veď teraz vôbec nejde o ukladanie. Robím na jednej práci a potrebujem mať všetky súbory k nej na očiach. A sťahujem aj odborné články z netu, s ktorými priebežne pracujem, čítam ich - potrebujem ich mať hneď na očiach. Keď s prácou skončím, všetko pôjde do dokumentov Prosím nevyjadrujte sa, keď to nie je k téme. Ďakujem!

    A to čo som riešila v tej starej téme je niečo úplne iné a už je to vyriešené. A som odvtedy oveľa spokojnejšia a absolútne mi to vyhovuje.
    Ailise Ja som sa vyjadrovala ku komentáru, ktorý si asi zamazala. Iba sa snažím reagovať na opakujúce sa komentáre, ktoré nie sú k téme.
      zbaliť

    Ako fotky ťahaním "premiestniť" namiesto "kopírovať"?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.