Zavrieť

Porady

Platnosť pasu menej ako 6 mes.

Dobrý deň, poprosím o Vaše skúsenosti.
Ideme letecky do Egypta, tam sa vyžaduje platnosť pasu viac ako 6 mes. po skončení dovolenky.
Žiaľ neustriehli sme si to a máme platnosť len 5 mes. po skončení dovolenky.
Myslíte že to prejde, alebo určite nie a už na letisku im to začne hľasit PC?
Prešiel niekto niekedy tak?
Alebo je tu nejaký pracovník letiska ktorý vie ako je to reálne?
Nie je čo stratiť lebo cestujeme už v nedeľu a nový pás už nevybavime.
Maximálne nás otočia na letisku.
Ďakujem za vaše rady a skúsenosti.
8 komentárov     zbaliť
Mila123 OMG expresné vydanie pásu si vybav
buchač Ady9 Nie je čo stratiť lebo cestujeme už v nedeľu
----------------------------
Mila123 (Dnes 22:00) OMG expresné vydanie pásu si vybav
====================
Oh My God...a to ktoré pasové oddelenie funguje aj cez víkend ???
Ady9 Ďakujem za snahu, ale nepoznám inštitúciu ktorá by mi dnes v sobotu vydala pas.
alaya1 Nam sa raz stalo, ze sme cela rodina dostali pred odletom crevnu chripku. Doniesli sme do cestovky potvrdenie od lekara a poistovna storno uhradila a my sme leteli neskor.
buchač alaya1 (Dnes 07:42) Nam sa raz stalo, ze sme cela rodina dostali pred odletom crevnu chripku. Doniesli sme do cestovky potvrdenie od lekara a poistovna storno uhradila a my sme leteli neskor.
==========================
Oh My God...AMEN !
Mila123 Juraj bral si ranné lieky??????
inak som si nevšimla, že cestujú už zajtra
buchač Miluš...bral, veru bral...
Aj som si zapíchal...
alaya1 nevadi, ze ty si nepochopil, iny mozno ano.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pozri tu, je to sice starsia debata,ale dost prispevkov http://egypt.orbion.cz/diskuse/platnost-pasu-176927/

    Moc lichotivo to nevypada a hlavne v tejto dobe to asi kontroluju este prisnejsie...

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Určite neprejde. Nepustia vás do lietadla, žiadna náhrada ani kompenzácia v tomto prípade neexistuje, pokiaľ nemáš poistené storno zájazdu. Ak by si mal poistené storno zájazdu, tak by si mal nádej na vrátenie časti sumy zájazdu po odrátaní spoluúčasti. Zájazd by si musel stornovať ešte pred odletom lietadlo (myslím si, neviem to isto).
    Dajte si urobiť pas za 24 hodín (ak to stíhate - čítam, že nestíhate).
    Nič nevydiskutujete, nič neoklamete. Taká je realita.
    Naposledy upravil mareko : 02.09.17 at 11:41

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Pred rokmi som bol v rovnakej situacii, ale nebol to Egypt, ale USA. Pravidla su rovnake - 6 mesiacov. V mojom pripade som tam vstupil s pasom ktory platil 4 a pol mesiaca. Uvedomil som si to den pred cestou.
    Zaver:

    Nikto nikde nic neriesil. V US som prechadzal cez toho imigracneho uradnika, ani slovo na platnost pasu nepovedal... Pas bol skenovany a kontrolovany niekolko krat...
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ady9 Ďakujem za info, toto by sa mi mohlo tiež stať, skúsim a napíšem
    arizona Ked sa na to pride na SK, to bude ten lepsi pripad.vacsi pripad moze nastat,ak si to vsimne niekto v Egypte
    mareko Ady9 - bolo by fajn, keby si sa podelil s výsledkom tvojho cestovania. Zaujíma to zrejme viacerých, nie len mňa. Vďaka
    mareko Pred rokmi ešte asi nebolo všetko elektronické, možno preto to vyšlo. Teraz však nie je žiadna šanca .... Ady9 nám snáď dá vedieť ako dopadli
    Ady9 Ahojte, dopadlo to takto, užili sme si krásnu dovolenku. Na letisku vo Viedni sme prešli a v Egypte vôbec žiadne problémy, hlavne aby sme zaplatili víza.
    Na spiatočnej ceste tiež nič.
    Záverom, takéto cestovanie odporúčam len fanúšikom silného adrenalínu, všetkým ostatným pozrieť platnosť pasu.
    Bola to zrejme obrovská náhoda že sme prešli, išli sme tam s tím že 100% nikam neletime, ani auto ktoré nás priviezlo neodišlo pokiaľ sme reálne nezvlietli.
    Ale podarilo sa
    Ahojte
    mareko Tak to je naozaj fajn. Srdečne gratulujem ...ten adrenalín by som naozaj nechcela zažiť . Vďaka za správu. pekný deň
    arizona to je super,ze vam to preslo.ja by som asi nemala odvahu :-)
      zbaliť

    Platnosť pasu menej ako 6 mes.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.