Zavrieť

Porady

cestovanie do sídla spoločnosti

podala som výpoved a plynie mi 2- mesačná vypovedná lehota. pracujem na prevádzke ktorá je od sídla spoločnosti vzdialená 150 km. zamestnávatel odomna požaduje aby som odovzdala učtovnú agendu na mieste sídla firmy.
nie som ochotná cestovať 300 km svojim súkromným autom, a autobusom všetku agendu ani neodnesiem sama...
čo myslíte, som povinná odovzdať agendu na sídle ked miestom výkonu mojej práce je podla zmluvy prevádzka spoločnosti?
Naposledy upravil Dav : 06.09.17 at 09:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Cesta na sidlo spolocnosti je pracovnou cestou, zamestnavatel ti musi zabezpecit dopravu - moze to byt firemne auto, auto z pozicovne, pripadne sa s tebou moze dohodnut na pouziti vlastneho auta na pracovnu cestu.
    Prikaz na pracovnu cestu ti moze dat aj pocas vypovednej doby.
    Ak ti ho da, tak si povinna na pracovnu cestu nastupit a na nej odovzdat uctovnictvo.
    Zabezpecenie takejto pracovnej cesty uz je jeho zalezitost.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    januli nechcem použiť vlastné motorové vozidlo, na tom sa nedohodneme. ako teda postupovať? vypísať si cestovný príkaz a dať si ho podpísať? ale už tam píšete spôsob dopravy ... alebo mu oznámiť, že učtovná agenda od roku 2009 + iné čo požaduje nie je možné dopraviť na sídlo spoločnosti SAD pre objem
    ivka70 Cestovny prikaz ti ma dat zamestnavatel, ale mozes si ho vypisat, ale nech ti v nom definuje on sposob dopravy ... upozorni ho na to, aky objem to je, co chce priniest
    vlastne auto nemusis chciet pouzit
    Chobot Aby si to nechápala zle - ak sa dohodnete pre použitie vlastného auta, tak máš nárok na úhradu spotrebovaného PHM podľa prejazdených km a paušálnu náhradu za použitie vlastného auta v sume 0,183 € /km. Takže použitie vlastného auta nie je zadarmo.
    januli áno to chápem je to cca. 96 eur aj náhradami..čo nie je isté že mi to preplatí, kedže ani výplata nechodí na čas a ani na účte nemá firma financie... je stratová už dlhodobo.... ak by som sa predsa len rozhodla, je potrebné k tomu prefotiť technický preukaz.... natankovať a atd....
    ivka70 mozes si ziadat zalohu k tej ceste, nech ti ju posle na ucet .... a ked bude zaloha vyssia ako vyuctovanie, vratis ty rozdiel ....
    januli a ako sa má teda chápať § 57 zákonníka práce, ktorý hovorí o tom, že Zamestnávateľ môže zamestnanca vyslať na pracovnú cestu mimo obvodu obce pravidelného pracoviska alebo bydliska zamestnanca na nevyhnutne potrebné obdobie len s jeho súhlasom. To neplatí, ak vyslanie na pracovnú cestu vyplýva priamo z povahy dohodnutého druhu práce alebo miesta výkonu práce alebo ak možnosť vyslania na pracovnú cestu je dohodnutá v pracovnej zmluve. Na pracovnej ceste zamestnanec vykonáva prácu podľa pokynov vedúceho zamestnanca, ktorý ho na pracovnú cestu vyslal.
    mojim pracoviskom je prevádzka spoločnosti,moja pracovná nápln je určená iba na prevádzke
    ivka70 chapat ju mozes ako chces, s tympto paragrafom nepochodis, ak prikaz na pracovnu cestu dostanes
    kedze pracovna cesta by s tvojou pracou suvisela - aj odovzdanie agendy na prikaz nadriadeneho je sucast tvojej prace
    jedine, co ta moze od pracovnej cesty oslobodit je to, ak si v skupine pracovnikov, ktorych nap raocvnyu cestu nemozno vyslat bez ich suhlasu
      zbaliť

    cestovanie do sídla spoločnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.