Zavrieť

Porady

funkcia COUNTA - aby pocitala neopakujuci sa text

PRe detailnejsie info, mam zoznam mien ( tieto mena sa opakuju ), a potrebujem popocitat kolko ludi mam, viem ze counta pocita neprazdne bunky, len potrebujem odpocitat neopakujuce sa mena..dakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elninoslov je teraz online elninoslov

    elninoslov
    Skúste maticový vzorec (Ctrl+Shift+Enter):
    Code:
    =SUM(1*(COUNTIF(A2:A17;A2:A17)=1))
    alebo normálny
    Code:
    =SUMPRODUCT(1*(COUNTIF(A2:A17;A2:A17)=1))
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Samsung95 nefunguje mi to ani takto,

    pointa je, ze ja ten zoznam mien musim updatovat neustale, cize potrebujem funkciu, ktora mi vypocita zo stlpca pocet jedinecnych hodnot, nasla som cosi s funkciami : FREQUENCY MATCH, ale ani to mi nefunguje...netusim v com je chyba

    =SUM(IF(FREQUENCY(IF(LEN(A2:A10)>0,MATCH(A2:A10;A2 :A10,0),""), IF(LEN(A2:A10)>0,MATCH(A2:A10;A2:A10,0),""))>0,1))
    Samsung95 MAAAM TO !! tento posledny co som pridala bol spravny, len namiesto ciarky mala byt bodkociarka.. super
    sthruska A kde? Tvoja radosť nikomu nepomôže
    elninoslov No mne na mojich vymyslených dátach z kryštálovej gule ten FREQUENCY vzorec nefachá správne (maticovo). Skúste priložiť Vašu prílohu.
      zbaliť
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Samsung95 neviem docielit aby sa mi sucet neskladal aj z opakovanych mien, vies mi blizsie pomoct?
    ivka70 nemusis robit sucet, staci si urobit kontingencnu tabulku s menami a potom ich pocet cez obycajny count
    Samsung95 Ja si viem popocitat mena cez counta. Ja potrebujem sucet mien neopakujucich sa v tomto zozname...asi zle vysvetlujem
    ivka70 tak prihod nejaky priklad
    ivka70 chces teda spocitat len tie mena, ktore su v zozname len 1x?
    Samsung95 Anoooo presnee
    ivka70 v podstate aj v kontingencnej tabulke, kde si das pocet hodnot a vyberies len tie s jednotkou dostanes to, co chces
      zbaliť

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Pridávam riešenie pomocou countif a súčtu stĺpca v tabuľke a pomocou Kontingenčných Tabuliek.
    Naposledy upravil mepex : 11.09.17 at 19:11

    funkcia COUNTA - aby pocitala neopakujuci sa text

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.