Zavrieť

Porady

Dve zamestnania súčasne

Môžem pracovať na TPP súčasne u 2 zamestnávateľov? Resp. mám povinnosť to zamestnávateľom oznámiť? Prechádzam z jednej práce do druhej. V prvom zamestnaní si čerpám dovolenku, no už počas nej chcem nastúpiť do novej práce. Je to právne v poriadku? Majú 2 zamestnania súčasne nejakú nevýhodu - napr. vyššie dane alebo niečo podobné? Aké mám v takomto prípade povinnosti voči štátnym inštitúciám - socialna a zdravotná poisťovňa? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes mat sucasne 2 zamestnania, akurat nezdanitelnu cast zakladu dane si mozes uplatnovat len u jedneho.
    Dane a v danovom priznani zrovnaju, dan sa plati percentualne.
    Ak vsak je nova praca konkurencna povodnej ,potrebujes na to suhlas povodneho zamestnavatela.
    K uradom nemas ziadnu specialnu povinnost.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Griska11 Mozem sa opýtať ja obdobnú vec: momentalne som na materskej ( poberám uz RP) ktora mi konci 20.6.2018 kedy dieta bude mat 3 roky. U starého zamestnávateľa som zamestnaná uz na dobu neurčitú. Naskytla sa mi nova práca od 1.10.2017, som povinná v starej práci dat výpoveď dohodou, alebo mozem normálne nastúpiť do tejto a riešiť výpoveď až tesne pred ukončením materskej?! Dakujem za odpoved
    ivka70 nemusis davat vypoved, mozes v prvej praci ostat na RD.
    Plati ale to, co je v odpovedi o konkurencnej praci a suhlase prveho zamestnavatela
    Griska11 Nie je konkurenčná, takze nemusím im ani dat vediet ze som niekde inde zamestnaná ..... ?! V prípade ze ale budem chcieť ostať v novej tak musim v starej oznámiť tesne pred ukončením RD výpoveď dohodou?! A potom su mi povinný preplatiť dovolenku ktora mi s materskou vznikla, alebo mi to zaniká?! Dakujem pekne
      zbaliť

    Dve zamestnania súčasne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.