Zavrieť

Porady

Sú lístky MHD použiteľné aj na RegioJet? [a naopak]

Poviem príklad:


------
Chcem sa dostať zo Stupavy [zóna 215] na zastávku Cintorín Slavčie Údolie v Bratislave [zóna 100]. Musím teda prejsť 4 zóny [zóna 100 sa počíta ako 2 zóny]. Na zastávke v Stupave si vypýtam od vodiča RegioJet-u lístok na Patrónku, skadiaľ budem prestupovať na MHD autobus. Vodič mi dá 60 minútový, prestupný a 4-zónový lístok. Samozrejme bol označený IDS BK. Na Patrónke som si plánoval kúpiť ďalší lístok na MHD. Našťastie som išiel s kamarátom ktorý my vysvetlil že ďalší lístok si už nemusím kupovať, keďže tento platí na všetky zóny cez ktoré prechádzame, odkedy zaviedli IDS v Bratislavskom kraji. Tak sme nastúpili na MHD autobus bez toho aby som si kupoval dalši lístok a odviezli sme sa až do cieľovej zastávky.

. . .

Keď sme išli naspäť, kúpil som si 60', 4-zónový z tých žltých boxov. S týmto lístkom sme sa odviezli až ku Patrónke. Keďže som takto daľeko cestoval prvý krát, nebol som si celkom istý či mi lístok MHD bude platiť aj v RegioJet-e tak som si pre istotu od vodiča kúpil listok naspäť do Stupavy.
------

Moje otázky:

1. Neviezol som sa načierno, keď som si kúpil lístok v RegioJet-e a dostal som sa ním až ku Cintorínu Slávčie Údolie pomocou MHD?

2. Ak by som si kúpil MHD lístok, ktorý je 4-zónový, dá sa použiť aj v RegioJet-e? Ak áno, stačí len vojsť do autobusu cez zadné dvere, alebo ho treba ukázať šoférovi?

Prepáčte ak sa pýtam deb*liny, ale ja som cestoval väčšinou cestoval len priamymi spojmi RegioJet-u do neďalekých miest
arizona Vygoogli si stranku Regiojetu a MHD v danom meste, urcite tam najdes kontakty a spytaj sa. Mas 100 %-mu odpoved hned :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    To prve zo Stupavy s listkom na Patronku je OK, mozes pokracovat a vozit sa po BA az do konca 60 minutovej lehoty.
    To druhe neviem, ved si sa mal opytat sofera.
    Skus tu: http://www.dpb.sk/podnety/vase-podnety/
    Naposledy upravil vicktor : 11.09.17 at 11:04
    _viki Nakoniec som našiel na stránke IDS BK článok 'predaj a použitie cestovných lístkov IDS BK' čast Slovak Lines;
    "Platným cestovným lístkom sa preukážte vodičovi a oznámte mu kam budete konkrétnym spojom cestovať"

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Regiojet este do integrovanej dopravy zapojeny nie je.
    Predpokladaný termín zapojenia RegioJetu do integrovanej dopravy je najneskôr do 30. júna 2018.
    http://bratislava.dnes24.sk/regiojet...oslanci-273346

    1. viezol si sa na cierno, nemal si platny listok na MHD.
    2. zatial nie
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Nedorozumenie - o RegioJete pise nespravne, ved take cosi zo Stupavy na Patronku nejazdi, viezol sa autobusom RegioLines.
    Oprava: Slovak Lines (SAD)
    ivka70 to musi on vediet, cim isiel .... odpoved dostal taku, aku polozil otazku
    _viki Pardon, moja chyba, splietol som si to v hlave, viezol som sa na Slovak Lines, a nie RegioJete...
      zbaliť

    Sú lístky MHD použiteľné aj na RegioJet? [a naopak]

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.