Zavrieť

Porady

Žiadosť o rozvod

Kto mi poradí,kde na internete nájdem vzor žiadosti o rozvod?
Ďakujem
Usporiadat
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Luna
Čo keď to Adena nechcela pre seba??

???????? a čo má byť keď to nechcela pre seba??? natom predsa nezáleží či to chcela pre seba, alebo nie. Tu ide o to, že každý sa môže vyjadriť svôj názor v každej téme, nikto nikomu nechce kázať ani vnucovať to ,čo napíše, jednoducho len napíše svôj názor a na tom nič zlého a zakázaného nevidím.
Po pravderečeno vôbec nechápem o čo tu jde

Ak si všimnete PORADA nie je len o účtovníctve, ale aj o bežnom živote a ja som vďačná všetkým tu na PORADE , ktorí tu radia a chcú pomôcť druhým , lebo podľa mňa a u mňa to sú ĽUDIA ozaj s veľkým Ľ . a vôbec mi nevadí keď aj píšu lebo viem, že chcú druhým len a len to naj.....

Veľká vďaka Vám všetkým:p :p :p dík zato, že STE, si Vás ozaj vážim
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Barbara
???????? a čo má byť keď to nechcela pre seba??? natom predsa nezáleží či to chcela pre seba, alebo nie. Tu ide o to, že každý sa môže vyjadriť svôj názor v každej téme, nikto nikomu nechce kázať ani vnucovať to ,čo napíše, jednoducho len napíše svôj názor a na tom nič zlého a zakázaného nevidím.
Po pravderečeno vôbec nechápem o čo tu jde

Ak si všimnete PORADA nie je len o účtovníctve, ale aj o bežnom živote a ja som vďačná všetkým tu na PORADE , ktorí tu radia a chcú pomôcť druhým , lebo podľa mňa a u mňa to sú ĽUDIA ozaj s veľkým Ľ . a vôbec mi nevadí keď aj píšu lebo viem, že chcú druhým len a len to naj.....

Veľká vďaka Vám všetkým:p :p :p dík zato, že STE, si Vás ozaj vážim
Tiež sa mi zdá, že sa to zbytočne nafukuje. Veď iba pár ľudí vyjadrilo názor na rozvod.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Viera123
Veľmi sa mi páči, ako niekto zadá tému, obyčajnú, nič nehovoriacu a ostatní sa predbiehajú v názoroch na to... a pritom ten, kto tému zadal, sa do diskusie nezapája. Možno preto, že sa ho to netýka a chcel len vzor tlačiva alebo niekomu poradiť a ostatní už vidía ako odchádza zo súdnej siene a radia, ako to ešte skúsiť.. Videla som to už nielen v tejto téme, ale vo viacerých... Čo keby sme sa nemontovali do životov ostatných ľudí a nementorovali, keď nás o to ten druhý nepožiada? Nemôžeme predsa vedieť, o čo sa jedná. Pretože naozaj nevidím, že by dotyčná čo len slovkom zasiahla do debaty a chcela rady....
Darmo, my ženy sme jednoducho ukecané a snažíme sa za každú cenu dať najavo svoj názor, aj keď možno naozaj oň ten druhý nestojí...
Nechcela som sa nikoho dotknúť, ale skúste si niektoré témy prejsť a ak budete pozorne čítať, zistíte, že je to tak...
Skutočnosť , že Vierka napísala svoj názor ma vôbec neznepokojuje . Vierka je mojou kámoškou i napriek tomu , že som sa nepodpísala/nedala súhlas/ pod jej príspevok. Každý má právo na vyjadrenie svojho názoru .Ona to v tom momente tak cítila a tak to aj písomne vyjadrila .

To , že ľudia majú za sebou i také krutosti života ako rozvod .....a majú potrebu to okomentovať ,vyjadriť svoje pocity alebo rady .....ja osobne by som im nechala ten priestor .Veď takého človeka to už len pri názve rozvod ťahá niečo napísať .Má čo robiť rukou aby ju udržal . Pevne verím , že tí čo opísali svoje skúsenosti , to písali len v dobrom slova zmysle a určite nie z dôvodu , tu vyvolať nejaké poraďácke šarvátky .

Ja v tom nevidím žiadny prehrešok .

Ale, čo je viditeľné a neodškriepiteľné ...je naša slovenská povaha ........
delenie poraďákov na viac táborov ..............nechcem si to proste pripustiť ,ale nedá mi ten pocit pokoj .To je tu viditeľné a citeľné .
Viac nemám k tomu čo dodať .
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Otázka zadávateľa:
adena
Kto mi poradí,kde na internete nájdem vzor žiadosti o rozvod?
Ďakujem
A čo keby to bolo takto, len by to bolo nedopovedané:
Kto mi poradí,kde na internete nájdem vzor žiadosti o rozvod? Potrebujem to na seminárnu prácu.
Ďakujem
Nič nie je nemožné...


Ďalšie otázky sa môžu nastoliť, isto ... ale možno iným, v iný čas, s inými prioritami , čo sa odrazí aj v charaktere otázky, ktorá nebude znieť jednoducho, kde nájdem ten alebo onen vzor ...


Aj takto chápem motto: nová otázka, nová téma ... bez ohľadu na to, v akej sekcii sa téma založí. Platí to v každej téme.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
jedna otázka...2 odpovede -priame na položenú otázku
a zvyšok??
takto sa presne stáva porada a v nej niektoré témy neprehľadné
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

a propo myslim , ze tato tema bola o inom a zacina to tu dobre "hustnut" len koli rozlicnym nazorom, preco sa k tomu teda niekto stale vyjadruje ked pise , ze sa to tu stava neprehladne a zadavatel temy ziadal o nieco ine

je nacase ukoncit tuto temu
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Haló´´´´´´´, nevšimli ste si?..... adene je to lautr, ale lautr jedno.....
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

bola zadana tema ohladne ziadosti na rozvod - niektori zacali pisat k tomu aj ine nazory, poznatky atd medzi nimi aj ja, druha cast sem zacala davat prispevky typu, ze preco sa k tomu niekto tak obsirne vyjadruje a vobec naco sa to "obkecava" a rype sa do takej chulostivej temy, ked chcela len ziadost,a tiez prispevky typu, ze sa to tu stava neprehladne, moj nazor bol taky, ze ked sa niekto chce vyjadrit nech sa vyjadri, ked je niekto proti takym prispevkom nech ani neotvara podobne veci. no a ti, ktori pisali, ze sa to tu stava neprehladnym pisali toho tiez dost do temy, ktora bola uplne ale uplne o niecom inom- preto som myslela, ze je dobre ukoncit temu - ziadost o rozvod . myslim, ze rozvody su tak obsirna tema a tyka sa tolkych z nas aj tych co ich maju za sebou, pred sebou alebo ani netusia ci sa ich niekedy dotknu, ale ked zacinaju niektori zvrhavat prispevky uz to nie je o teme rozvody ale o tom ci sa vobec ma niekto k tomu vyjadrovat alebo nie
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

andrej_rv
Nemýliš, ale jednoducho prvý príspevok môže byť zle zaradený resp. nenašiel sa preň odborný chlievik. Mne sa aspoň žiadosť o tlačivo nezdá byť celkom ako hobby. Alebo sa mýlim ?
Podla mna sa mylis - tym, ze si vynechal "ine porady" a aj vynechal podsekciu "domacnost" ... podla mna je to zaradene primerane
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

ayya
Podla mna sa mylis ... podla mna je to zaradene primerane
Možno sa naozaj mýlim - zaradené to bolo primerane. Neprimerané boli len odpovede . Pretože otázka znela: Kto mi poradí,kde na internete nájdem vzor žiadosti o rozvod? A adekvátne odpovede som videl len v príspevoch 2, 6 a 7...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
korduľa, mne sa veľmi páčia tak správne rozhorčení ľudia ako si Ty. Ja s Tebou súhlasím. Ale chcem Ti len povedať, že na Poradu si chodím oddýchnuť. Z každého kúta cítiť, ako píše Zitka, a na to netreba ani docentúru, že sú tu minimálne dva tábory. Mne to je jedno. Túto tému som obchádzala, lebo nie som ani manželská, ani predmanželská poradňa. Ale milujem na Porade človečensto, a to, že neznámi ľudia mi pomohli a vďaka ich pomoci som si vyriešila veľa, veľa vecí. Vieš čo urobím dobudúcna?Jednoducho si nezničím tieto priateľstvá tým, že poruším anonymitu. Pozri si naších smajlíkov v iných témach, kam práve odchádzam, a nabiješ sa energiou, ktorú si tu vyčerpala. Možno mi teraz niekto povie, že mimo témy. Ale čo už, nejako to prežijem. S úsmevom ide všetko lepšie.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Danila, mas pravdu majte sa tu vsetci pekne, prajem pekny den, ja odchadzam na dofcu
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

to Danila: to nevieme, lebo citat si moze aj neprihlasena imho, aj link na tlacivo tak isto mohla pouzit ...

to Korduľa: jasne ... verim, (ba dokonca som presvedcena) ze kto si takou torturou ako je rozvod presiel, iste na to nema prijemne spomienky ... ale tak isto si myslim, ze osvety (v dobrom slova zmysle) nie je nikdy dost ... vsimni si iba taku jednoduchu vec ako su napr. svadobne blahozelania (hoci - osveta by sa mala zacat imho ovela skor) ... co sme zvyknuti zelat mladomanzelom? ... klasika: vela spolocnej lasky a porozumenia ...

Je to pekne, ale kto upozorni mladych ludi? napr. ze laska (taka, ako ju poznali pred manzelstvom) sa za kratky cas nutne vytrati a nutne sa musi pretransformovat na iny druh lasky... ze manzelstvo je v istom zmysle drina a ze chvilky stastia su obycajne vykupene mesiacmi a rokmi prisposobovania, ochoty sa dohodnut, roznych ustupkov ... a ze ked im prajememe hodne porozumenia, tak je to vlastne v zmysle "schopnost mat porozumenie pre druheho" a nie narok na porozumenie pre mna?
sme zvyknuti v nasej spolocnosti zakladat manzelstvo na zaklade vzajomnej lasky ... kto upozorni mladych ludi, ze laska nie je ovladatelna volou, ze tak ako nemozeme za to, ze sa zamilujeme, tak isto nemozeme za to, ked sa odmilujeme... a to sa stava castejsie, ako sme ochotni pripustit ... hmm...

.................
ale nie som skeptik, co sa tyka manzelskeho stavu... opacne: stale si myslim, ze manzelstvo je najvhodnejsie prostredie pre deti, aby vyrastali v pohode, bez problemov, ... aby sa v klude mohli venovat svojim problemom s vlacikmi, babikami, legom...nezastruhanymi ceruzkami ... neskor uloham a priprave do zivota ... nic lepsie svojim detom nemozeme poskytnut, ako je stastne a bezstarostne detstvo ... imho
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

andrej_rv
Možno sa naozaj mýlim - zaradené to bolo primerane. Neprimerané boli len odpovede . Pretože otázka znela: Kto mi poradí,kde na internete nájdem vzor žiadosti o rozvod? A adekvátne odpovede som videl len v príspevoch 2, 6 a 7...
...
hej, tak znela povodna otazka, ale ... kusok dalej bola ako priklad uvaha o pokracovani: "potrebujem to na seminarnu pracu" ...
ale pokracovanie mohlo byt uplne ine, napr. taketo: "vcera som sa pohadala s muzom, prvy impulz bolo podat ziadost o rozvod, ale v skutocnosti neviem, ci by som sa dokazala rozviest, alebo ci by to bolo jedine spravne riesenie" ... kludne si sam skus naformulovat nejake ine "pokracovanie" podla tvojej fantazie ... celkom by ma to tusim zaujimalo

btw: Andrej, tie mzdy este nemas ukoncene?
0 0
aminalaaouina aminalaaouina

aminalaaouina je offline (nepripojený) aminalaaouina

Ahoj aj ja by som potrebovala vzor žiadosť o rozvod,len by som chcela ak ho budeš mať tak mi ho prosimťa pošli. Dakujem
0 0
miska591 miska591

miska591 je offline (nepripojený) miska591

RE:AKO SI PODAT NA SUD ZIADOST O VYZIVNE
PROSIM VAS PORADTE MI AKO SI MAM NAPISAT NA SUD ZIADOST O VYZIVNE ALEBO NEJAKU STRANKU KDE BY BOL VZOR ZIADOSTI.
0 0
miska591 miska591

miska591 je offline (nepripojený) miska591

PROSIM O RADU AKO NAPISAT ZIADOST O VYZIVNE CO TO MA VSETKO OBSAHOVAT ALEBO NEJAKU STRANKU KDE JE VZOR.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Našla som takýto vzor Žiadosti. Skús sa na to pozrieť
0 0
kaja29 kaja29

kaja29 je offline (nepripojený) kaja29

Podľa mňa žiadosť od cloe nie je dobrá, ide len o žiadosť o poskytnutie náhradného výživného v prípade, ak povinná osoba si vyživovaciu povinnosť neplní. Pokiaľ chceš podať návrh na výživné na súd, je potrebné presne označiť navrhovateľa(meno, priezvisko, dátum narodenia, bydlisko) to budeš ty proti odporcom alebo odporcovi, záleží či požaduješ výživné od oboch rodičov alebo len od jedného-uviesť to čo u navrhovateľa+zamestnanie. Ďalej v návrhu musíš uviesť stručne dôvod prečo žiadaš o výživné, aké sú tvoje príjmy atď. a na záver je potrebné uviesť petit rozsudku, teda ako navrhuješ aby súd rozhodol napr. navrhujem, aby súd po vykonanom dokazovaní vydal tento rozsudok:
Odporca je povinný prispievať na výživu navrhovateľa sumou 1.000,-Sk mesačne, od 10.7.2007, vždy do 15-teho dňa v mesiaci vopred.
Dátum od kedy vyživovaciu povinnosť žiadaš priznať sa určuje len od dátumu podania návrhu na výživné, nie skôr, nakoľko výživné na plnoleté dieťa možno priznať najskôr od dátumu podania návrhu na súde.
0 0
kaja29 kaja29

kaja29 je offline (nepripojený) kaja29

Zabudla som ešte napísať, že z tvojej požiadavky nie je zrejmé o aké výživné chceš žiadať, ale moja rada sa týkala výživného na plnoleté dieťa. Existuje totiž aj manželské výživné a výživné na maloleté deti. Tam je to potom zase trošku iné...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať