Zavrieť

Porady

Žiadosť o rozvod

Kto mi poradí,kde na internete nájdem vzor žiadosti o rozvod?
Ďakujem
Usporiadat
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=h4

tu je sčasti aj návrh na rozvod mangželstva...je to síce spojené s návrhom na žalobu...ale dá sa z toho celkom dosť odvodiť
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ak mozem poradit - mam to za sebou uz 3 rok. odpis len to oficialne a dovod napis sama tak ako to je, ak su deti je dobre tam dat aj navrh na vyzivne, ale bolo by dobre dat sa dokopy s pravnikom nech ti to pozrie a odobri. no a este k detom, matka ma narok na vyzivne aj do rozvodu, to znamena, ze podas ziadost o rozvod a da sa aj ziadost o vyzivne do rozvodu - pretoze tak ako u mna sa tahal 2 roky, nemoze si chlap zit ako to hovoria"svoj zivot" a o tie deti co si "narobili" sa ma starat len matka
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Nie vždy je riešením kvôli deťom udržať vzťah. Viem to podľa mojej mamy. Celé detstvo sme jej my ako deti radili aby sa rozviedla s mužom alkoholikom a tyranom. Neurobila to kvôli deťom. No viem, že my sme trpeli tým čo robil a boli sme nešťastné. Sama mám krásne manželstvo 28 ročné, ale netreba za každú cenu zotrvať vo vzťahu. Myslím, že ak sa tak rozhodla, tak to urobila po zvážení všetkých pre a proti. Veď žiadosť o rozvod je len začiatok ďalšieho trápenia, ktoré niekomu vezme aj 10 rokov zo života. Je to vážny a zodpovedný krok voči všetkým zúčastneným a určite už skúsila urobiť všetko možné aj nemožné keď chce tú žiadosť...
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
tu je síce v češtine...ale myslím, že je kompletný ...treba ho len poslovenčiť
http://www.vzory.cz/vzory/rodina-a-m...vrh-na-rozvod/
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

adena, posli mi sukromnu spravu s tvojou mail adresou, poslem ti vzory. je to word. dokument, ktory mi nejde poslat takto.
Naposledy upravil dari1 : 26.07.06 at 13:16
0 0
ivička ivička

ivička je offline (nepripojený) ivička

Aj moja priateľka vlani o takomto čase zháňala žiadosť o rozvod, a potom jednu chvíľu keď videla svoju 17 ročnú dcéru srdcervúco plakať zaváhala, že to predsa ešte skúsi, ono to aj vizeralo, že to pôjde, že sa to bude dať vydržať, že sa veľa vecí zmení, len tá láska sa akosi vytratila a ten život je teraz akoby o ničom a stále má na mysli že to mala urobiť, aj tá dcéra jej to už povedala a pritom nešlo ani o alkohol,ani týranie ale o obrovskú lásku syna k matke, keď manželka a deti nie sú nič len despotická matka hrá prím. Tým chcem povedať, že si treba všetko veľmi dobre rozmyslieť, čo bude nasledovať, a či ten rozvod nebude predsa len vyslobodenie. Držím palce!!
0 0
BOBY BOBY

BOBY je offline (nepripojený) BOBY

Milá Adena
som rozvedená už 20 rokov a keď sa vrátim späť, tak aj tak všetko, čo mi povedali druhí som síce vypočula, ale urobila som podľa svojho-rozviedla som sa. Počúvaj dobre svoje srdiečko a to Ti samo povie, čo máš ďalej robiť. Držím Ti palce, nie je to jednoduché, ale dá sa ............
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Keď som bola dieťa moja mama chcela od nášho otca odísť- bol v tom alkohol. My deti sme plakali, aby to nerobila. Otec sa síce často opíjal, ale nerobil scény - ľahol si a spal. Tak teda zostala...... Keď som bola dospelá, hovorila som si že to bola chyba, že predsa len sa mala rozviesť. Ale ona už mala iný názor - bola rada že to neurobila...........
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Veľmi sa mi páči, ako niekto zadá tému, obyčajnú, nič nehovoriacu a ostatní sa predbiehajú v názoroch na to... a pritom ten, kto tému zadal, sa do diskusie nezapája. Možno preto, že sa ho to netýka a chcel len vzor tlačiva alebo niekomu poradiť a ostatní už vidía ako odchádza zo súdnej siene a radia, ako to ešte skúsiť.. Videla som to už nielen v tejto téme, ale vo viacerých... Čo keby sme sa nemontovali do životov ostatných ľudí a nementorovali, keď nás o to ten druhý nepožiada? Nemôžeme predsa vedieť, o čo sa jedná. Pretože naozaj nevidím, že by dotyčná čo len slovkom zasiahla do debaty a chcela rady....
Darmo, my ženy sme jednoducho ukecané a snažíme sa za každú cenu dať najavo svoj názor, aj keď možno naozaj oň ten druhý nestojí...
Nechcela som sa nikoho dotknúť, ale skúste si niektoré témy prejsť a ak budete pozorne čítať, zistíte, že je to tak...
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Viera, neviem, či je to tak ako si napísala. Je pravda, že adena sa viac neozvala. Ale práve preto, že nik nevie, čo sa deje, možno práve týmto pomôže niekomu k rozhodnutiu. Táto diskusia je pre viacerých, a ak sa zadá téma, nič nebráni tomu, aby tí, ktorí to už okúsili na vlastnej koži povedali k tomu svoje pocity a názory. Je správne vliať do témy rôzne pohľady, i keby to už adenu nezaujímalo, určite sa nájde mnoho takých, ktorí čítajú tieto stránky, a trápia sa nad takouto dilemou, a nedokážu o tom písať.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Orsz
Viera, neviem, či je to tak ako si napísala. Je pravda, že adena sa viac neozvala. Ale práve preto, že nik nevie, čo sa deje, možno práve týmto pomôže niekomu k rozhodnutiu. Táto diskusia je pre viacerých, a ak sa zadá téma, nič nebráni tomu, aby tí, ktorí to už okúsili na vlastnej koži povedali k tomu svoje pocity a názory. Je správne vliať do témy rôzne pohľady, i keby to už adenu nezaujímalo, určite sa nájde mnoho takých, ktorí čítajú tieto stránky, a trápia sa nad takouto dilemou, a nedokážu o tom písať.
V tomto s tebou súhlasím... Z tohto uhla pohľadu máš pravdu...
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Musím súhlasiť s Vierkou. Je tu veľa tém a každý poraďák upozorňuje, aby sa držalo témy a nerobili sa duplicitné a pod. Podľa mňa, keď si niekto vypýta tlačivo na DPH, tak nečaká vyjadrenia ako ho vyplniť a či vyplniť a prečo... a tak isto je to aj s touto témou. Bola tu otázka a tá sa zodpovedala. Prečo sa moralizuje a radí, keď nik radu nežiada??? Ak by sa čo len slovkom zmienila, že zvažuje či sa rozviesť, nemám žiadne námietky. Všetci majú samozrejme právo na svoj názor a aj ho môžu tu na porade vyjadriť. Ale ak chcete rozprávať o rozvodoch, tak si zadajte samostatnú tému "Rozvod áno či nie?" A môžete vyjadrovať svoj názor.
Len toľko som chcel a dúfam, že som sa tým nikoho nedotkol. Dá sa na to samozrejme pozerať s rôznych uhlov ako spomenul/a Orsz.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ja som svoj príspevok vymazala. V konečnom dôsledku, keď chcem prečítam, ignorujem, vezmem na vedomie, poprípade zareagujem. Dobrá rada má cenu zlata. Nevidela by som v tom nič iné. Tiež dúfam, že v tomto príspevku nebude nikto hľadať iné ako môj názor.:p
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Nechapem naco si mazala. Stratilo to pravnu platnost alebo si sa mylila?

DPH nie je rozvod a kazdy si sem moze napisat svoj nazor a ja si cenim daleko viac ayyine mudre vety, nez odkazy na vzory rozvodovych tlaciv. Ja som sa rozvadzala pred viac nez 15 rokmi a bez pravnika mi to neslo, vzdy chybala na ziadosti nejaka nalezitost typu "v Bratislave dna". Takze ma sice pravnik stal nejaku korunu, ale sa i postaral o vsetky moje zalezitosti. Nielenze aby som dostala comi patrilo, ale ovela menej stresu bolo, co sa zaplatit ani neda. Tu na Porade boli dobre rady od pravnicky elli kvoli dedictvu, skus jej poslat sukromnu spravu.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
ala13
...ja si cenim daleko viac ayyine mudre vety, nez odkazy na vzory rozvodovych tlaciv......
V prípade, že potrebujem tlačivo, tak ayyine mudre vety mi nepomôžu.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
ala13
Nechapem naco si mazala. Stratilo to pravnu platnost alebo si sa mylila?

DPH nie je rozvod a kazdy si sem moze napisat svoj nazor a ja si cenim daleko viac ayyine mudre vety, nez odkazy na vzory rozvodovych tlaciv.
Každý, kto podá žiadosť o rozvod, obvykle má už dávno zvážené všetky za a proti. Zadávateľka chcela vzor tlačiva. Poraďáci prilepili. Mala by byť spokojnosť na obidvoch stranách. Ale nie je. A prečo? Lebo sa tu rozprúdila debata, čo má zadávateľka ešte všetko skúsiť....
Ja mám túto tortúru tiež za sebou a jediné čo som potrebovala, bola žiadosť o rozvod so všetkými náležitosťami a nie mravokázanie. Ak neviete o človeku nič, čo prežil, čo prežíva a žiada Vás o tlačivo, tak mu poskytnite tlačivo.A k tlačivu rady, ako ho mať správne napísané. Neberiem nikomu životné skúsenosti, ale niekde sa to proste nehodí. Hlavne ak zadávateľka o rady v tomto smere nažiadala.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

kazdy ma v niecom pravdu, ale rozvod je nieco so zivota nie z uctovnictva kde ma vsetko jasne pravidla a hranice, to znamena, viac ludia, viac zivotov a skusenosti, porada sa mi paci nie len preto, ze tu najde odpovede na otazky tykajuce sa prace, ale ze je prijemne rozoberat aj ludske problemy a vidiet ich z viacerych pohladov, ked clovek sedi pri pocitaci cely den potom je doma ledva stiha vsetko co potrebuje, je normalne , ze aspon touto cestoukomunikuje. aj ked sa tu ziadalo len o rozvodove tlacivo, nejde o to ze sa radilo aj ked o to nik neziadal, ide o to, ze su tu ludia, ktori asi nieco zazili a kazdy zisti po case, ze niekde urobil chybu a preto sa snazi poradit a ...co este dodat, ved sme ludia nie,ak to niekomu robi problem nech jednoducho necita tu temu
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
účtovník 007
Každý, kto podá žiadosť o rozvod, obvykle má už dávno zvážené všetky za a proti. Zadávateľka chcela vzor tlačiva. Poraďáci prilepili. Mala by byť spokojnosť na obidvoch stranách. Ale nie je. A prečo? Lebo sa tu rozprúdila debata, čo má zadávateľka ešte všetko skúsiť....
Ja mám túto tortúru tiež za sebou a jediné čo som potrebovala, bola žiadosť o rozvod so všetkými náležitosťami a nie mravokázanie. Ak neviete o človeku nič, čo prežil, čo prežíva a žiada Vás o tlačivo, tak mu poskytnite tlačivo.A k tlačivu rady, ako ho mať správne napísané. Neberiem nikomu životné skúsenosti, ale niekde sa to proste nehodí. Hlavne ak zadávateľka o rady v tomto smere nažiadala.

ale vôbec a vôbec s Tebou nesúhlasím, kde je zakázané to ,aby človek napísal svoje skúsenosti a snažil sa druhému pomôcť a poradiť?
veď sme na PORADE či nie??
a vlastne čo máš proti tomu, že sa tu rozprúdila debata? nikto Ti nekázal to čítať, keď nechceš!
a to že tu druhí napísali to , čo si mysleli to vôbec nie je zakázané.
a to vôbec nie je mravokázanie!!!
to záleží na vôli každého čo chce a nechce napísať, takisto ako si to teraz napísala Ty

prepáč, keď som bola trošku tvrdá, ale uraziť som Ťa rozhodne nechcela.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

uplne suhlasim s Barbarou, to by sa tu muselo fakt vsetko obmedzit na prispevky s tematikou vylucne uctovnou, obchodno pravnou atd.
nikto predsa nevnucuje nikomu nazory ani rady, len napise co si mysli
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Čo keď to Adena nechcela pre seba??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať