Zavrieť

Porady

ako cerpat prispevok na dieta do 3 rokov a zaroven nepokazit dalsiu matersku?

zdravim vas!
mam otazky s ktorymi si neviem poradit sama. momentalne cerpam rodicovsky prispevok-mam dvojicky-konci mi v juni 2018. chcela by som
poberat do ukoncenia tohto obdobia prispevok na dieťa do 3 rokov-mam aj skolku. viem ze sa musim zamestnat aby som ho dostavala. (Je vyplácaný na každé z deti maximálne do výšky 280 Eur takze vy to bol pre mna lepsi prijem ako doteraz)
s mamzelom planujeme ale tretie dieta, buduci rok ak by to bolo mozne a stane sa tak.
mala som pomerne dobry matersky prispevok pri dvojickach so zamestnania v manzelovej firme. plat bol 1750€ v hrubom. nastupila som tam 10.1.2015, dvojicky sa narodili v juni 2015.
ako vyuzit cerpanie prispevku na deticky a zaroven po ukonceni poberania a doby dalsieho otehotnenia nestratit dobry matersky prispevok?

mam este pozastavenu zivnost takze by som sa mohla zamestnat tam alebo na druhu prac cinost u toho isteho zamestnavatela no neviem ci by to malo dopad na druhu matersku.
dakujem velmi pekne za kazdu radu
Naposledy upravil filomenka1 : 14.09.17 at 14:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    ako cerpat prispevok na dieta do 3 rokov a zaroven nepokazit dalsiu matersku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.