Zavrieť

Porady

Ako sa spojiť s routerom pomocou kábla.

Zdravím potrebujem poradiť ako vytvorím internetové pripojenie (káblove), jednoducho povedané namiesto wifi pripojenia sa potrebujem pripojiť cez kábel. (Windows 8.1 Pro, Gaya, Router ASUS RT-N12E)
6 komentárov     zbaliť
buchač Hm...

Jednoducho povedané...jeden dzindzik na kábli šturiš do PC a druhý dzindzik kábla do routera.
Nemôžeš sa pomýliť...či ???

Proste na spôsob Tukabel...
npatrik30 ano =D To je pravda "ale" čo mám potom urobiť v pc same sa to nenastaví :-/
misoft Máš návod? Prečítaj si to v ňom alebo nájdi na nete...
A tu na Porade sa to už často spomínalo - hľadaj.
buchač npatrik30 (Dnes 20:59) ano =D To je pravda "ale" čo mám potom urobiť v pc same sa to nenastaví :-/
=====================
Hm...so mnou nejak nevybabreš...ja hrajem v poddžubovaní extra ligu, vyučujem poddžubovanie na univerzite...
---------------------
Jednoducho povedané :
Si chcel návod na spojenie dvoch zariadení ? Chcel !
Dostal si ho ? Dostal !
Bola reč o nastavení ? Nebola !
ZahradnikAmater V PC si otvor svoj obľúbený prehliadač, napíš adresu 192.168.1.1 alebo 192.168.0.1 (podľa typu) a nasleduj menu. Alebo strč do PC CD od routra a nasleduj menu.
afrikánka Máme káblom z routera napojený ntb. Nič sme nenastavovali, iba sa na ntb preplo pripojenie z bezdrôtovej siete na sieť. To je všetko. Máme Windows 7 Pro
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    1. najdi si v manuale routra aku ma prednastavenu adresu. Byva to obvykle 192.168.1.1.
    2. na PC v sietovych adapteroch nastav pre ETHERNET adapter pouzivanie DHCP
    3. spoj pocitac s router ETHERNET kablom. Na routri pouzi LAN port (obvykle su 4 a su zlte)

    s ostatnymi nastaveniami sa mozes pohrat neskor na adrese routra

    PS: pozor na to aky kabel pouzijes. Musi to byt ETHERNET kabel nie CROSSOVER ETHERNET kabel
    Naposledy upravil taiko : 16.09.17 at 19:49
    ZahradnikAmater Moderným routrom už je celkom jedno, či je to klasický kábel alebo krížený (cross ), poradia si s tým. A to DHCP nie je nutné, ak má fungujúcu sieť

    Ako sa spojiť s routerom pomocou kábla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.