Zavrieť

Porady

Platca DPH a nákup z Číny

Dobrý deň, mám otázku ohľadom nákupu z Číny, nakoľko výrobca je z Číny a ja som platca DPH s eseročkou (Česká S.R.O) v ČR, ako to je, keď budem predávať z Českej SRO (platca DPH) na Slovensko (platcovi DPH)? Čína nepozná DPH, ja som platca DPH a predávam platcom DPH na Slovensko. Ja DPH nefaktúrujem v rámci EÚ, čo je logické, ale ako dokladujem správcovi dane, ceny bez DPH podnikateľovi DPH, keď ja som v Číne DPH nezaplatil, aj keď som platca DPH v Českej Republike? Najradšej by som nepredával na Slovensko s DPH a bez DPH, kvôli účtovníctvu, ale musím?Je na to nejaká výnimka? Ďakujem.
Naposledy upravil Michal Janoš : 17.09.17 at 06:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    predpokladám, že v ČR platí obdobný zákon o DPH ako na SK, kde v príslušnom paragrafe 23 nájdeš čo-to o dovoze z tretích krajín.. na SK pri dovoze z tretích krajín vyrubuje DPH a clo colný úrad, v ČR to bude rovnako.. zaplatíš vyrubenú DPH a pri predaji do iného členského štátu platiteľovi DPH predávaš tovar ako oslobodené intrakomunitárne dodanie bez DPH, a slovenský platiteľ DPH si ho už vysporiada.. ak predáš tovar slovenskému neplatiteľovi DPH, tak predávaš s vyčíslenou DPH, ako keby si predával v Čechách..
    Naposledy upravil Žabinka : 17.09.17 at 06:39
    Michal Janoš Ďakujem za rýchlu odpoveď. Takže ja v podstate tovar preplatím o 21% na DPH, lebo Slovenskej firme (platcovi DPH) musím predať bez DPH (môj zisk -21%) ? Takže si nemôžem DPH od nikoho vypýtať späť. Neexistuje žiadna možnosť predpokladám.

    Platca DPH a nákup z Číny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.