Zavrieť

Porady

Ako pracovat v nemecku na zivnost a neplatit dane v nemecku ale platit dane na slovensku.

Moj bratranec ma slovenske a nemecke obcianstvo.Zije v nemecku 12 rokov. Pracuje v nemecku na nemecku zivnost v oblasti sluzby, konkretne meni merace na radiatoroch. Mesacne zarobi 6000€. Problem je ze musi s tych penazi odviest dan 40%, co je dost vela. Je nejaka moznost ako sa vyhnut plateniu nemeckej dane a platit dan na slovensku? Moze si on zalozit zivnost tu? Alebo si mam ja zalozit zivnost aby som to robil nejak cezomna?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Asi ťa sklamem, ale neexistuje žiadny legálny spôsob, ako by sa mohol pri takejto činnosti a v takejto situácii vymaniť spod nemeckého zdanenia.

    Vezmi si nasledovné faktory:

    1. Je nemecký občan
    2. Má v Nemecku prihlásený pobyt
    3. Je nemecký daňový rezident
    4. Poskytuje služby na území Nemecka, ktoré nie je možné poskytovať cezhranične
    5. Má centrum vitálnych záujmov v Nemecku

    Toto ti jasne ukazuje, že neexistuje spôsob ako by sa mohol vymaniť spod nemeckého zdanenia.

    Živnosť na Slovensku si legálne založiť nemôže. Nemá slovenský pobyt.

    Jediná cesta ako môžu nemci utiecť spod nemeckého zdanenia, ak si chcú ponechať nemecké občianstvo je, keď splnia nasledovné podmienky:

    A. Presťahujú sa s celou rodinou na Maltu, deti prihlásia do školy na Malte - ak nejaké majú, zrušia bankové účty v Nemecku a založia si ich inde v EÚ mimo Nemecka a mimo Malty, zrušia si nemecké telefónne číslo, predajú nehnuteľnosti ktoré majú v Nemecku, zrušia živnosť v Nemecku.

    B. Na Malte si založia živnosť, služby budú poskytovať cezhranične, ale peniaze im budú chodiť na účet mimo Malty a mimo Nemecka. Na Malte budú prvých 5 rokov žiť z úspor a až následne budú môcť siahnuť na peniaze čo im medzitým prišli a previesť si ich na účet na Malte.

    Malta totiž aplikuje na zdanenie fyzických osôb neobčanov remitenčný princíp. Tj. zdaňuje len také príjmy nemalťanov, ktoré fyzicky sú zaslané na Maltu. toto platí aj pre cezhraničné výbery z bankomatu. Po 5 rokoch sa z peňazí v zahraničí stávajú úspory.

    Toto ale nie je použiteľné v tomto prípade Nakoľko tvoj bratranec poskytuje služby fyzicky v Nemecku. A teda musí mať v Nemecku firmu, alebo organizačnú zložku firmy, alebo živnosť a takéto služby budú vždy podliehať nemeckému zdaneniu.

    Ako pracovat v nemecku na zivnost a neplatit dane v nemecku ale platit dane na slovensku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.