Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
korela
alaya1
korela nebudem citovat tvoj dlhy prispevok, zahltil by pol stranky- ale pisala si o modrej krvi a teraz takto obhajujes socializmus. Kazdy s modrou krvou sa vtedy mal na .....ako potomok burzoazie, boli prenasledovani, nemohli studovat, cestovat ....ty nie?
A čo s tým mám moja modrá krv? Nevlastnili rodokmeň.
Rodokmen vlastni kazdy- aj rolnik, ci banik....nerozumies, lebo nechces, nevadi...ja som porozumela.
Myslím si, že som o sebe na Porade nepodala nikdy klamlivú informáciu. Erb rod mal.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ok, ja o koze ty.....pekny den, aj ked neslnecny, co ma nepotesilo....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nemohlo študovať viac kategórií, dokonca ani stredné školy, deti gardistov a pod. A pracovať dovolené až v ďalšom okrese, aj keď vo svojom boli pracovné príležitosti.

Čo som cez víkend zapla, všade sa vravelo o Sviečkovej manifestácii, ešte aj v repríze. Neviem, či to práve nehovoril Mikloško, že sa pripravovala v zahraničí (to som zachytila po prvýkrát), ako nakoniec tieto a podobné akcie vždy. Walesa veľmi dobrý platený agent.

Spomínam si na krst dieťatka v rodine v kostole, krstná mama komunistka, ani sa neunúvali ísť mimo mesta, išlo o 67. rok, všetko prebehlo v naprostom poriadku. Kňaz nemal námietky, nikto ich neudal. Kto chcel do kostola chodil, nikto mu v tom nemohol zabrániť. Mňa základy katechizmu učili doma, aby neprišli rodičia o miesto.
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
Ok, ja o koze ty.....pekny den, aj ked neslnecny, co ma nepotesilo....
Tu svieti, s počasím je to ako s výmenami stráží, každý chvíľku ťahá pílku.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
korela
... nedobudovaním Nagymarosu sa nemôže pokračovať na splavnení Váhu až po Žilinu...

Tak to mi prosim ta vysvetli ako by Nagymaros pomohol splavnit Vah po Zilinu.
Naposledy upravil vicktor : 26.03.18 at 14:34
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

vicktor
korela
... nedobudovaním Nagymarosu sa nemôže pokračovať na splavnení Váhu až po Žilinu...

Tak to mi prosim ta vysvetli ako by Nagymaros pomohol splavnit Vah po Zilinu.
Máš pravdu, zle som to formulovala, v skratke, technicky sa dá vyriešiť asi všetko, podrobnejšie tu https://sk.wikipedia.org/wiki/V%C3%A...dn%C3%A1_cesta v časti Súčasný stav projektu.
Váh ako vodná cesta ma fascinovala od mladosti, netušila som, že idea sa ešte stále drží na svete.
Výška mosta v Seredi bola navrhnutá už pre tento projekt a fakt nie je uvedená jeho výšková úprava na rozdiel ostatných v texte.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

korela
Nemohlo študovať viac kategórií, dokonca ani stredné školy, deti gardistov a pod. A pracovať dovolené až v ďalšom okrese, aj keď vo svojom boli pracovné príležitosti.

Čo som cez víkend zapla, všade sa vravelo o Sviečkovej manifestácii, ešte aj v repríze. Neviem, či to práve nehovoril Mikloško, že sa pripravovala v zahraničí (to som zachytila po prvýkrát), ako nakoniec tieto a podobné akcie vždy. Walesa veľmi dobrý platený agent.

Spomínam si na krst dieťatka v rodine v kostole, krstná mama komunistka, ani sa neunúvali ísť mimo mesta, išlo o 67. rok, všetko prebehlo v naprostom poriadku. Kňaz nemal námietky, nikto ich neudal. Kto chcel do kostola chodil, nikto mu v tom nemohol zabrániť. Mňa základy katechizmu učili doma, aby neprišli rodičia o miesto.
Súhlasím, z vlastnej skúsenosti píšem:
V roku 1970 nás nemohli v hlavnom meste zamestnať ako THP, ak sme chceli dostať zamestnanie, museli sme byť prijatí ako robotníci, dodnes mám odložené papiere. Toto trvalo vyše pol roka, kým nás z "R" preradili do "T". My sme boli pre nich nebezpeční revoluční študenti, sme si dovolili v marci 1969 spontánne výjsť po výhre nad ZSSR do ulíc, asi aj preto bolo o rok zakázané prijímať absolventov VŠ v hlavnom meste, mali príkaz nás "rozprášiť" po celej republike. Atmosféra jari 1969 bola popísaná napr. tu https://hokej.idnes.cz/hokejova-poms...prezentace_rav

Krstili sme v roku 1971 v kostole, nebol problém. Až o 10 rokov rok neskôr pri krste tretieho potomka ma nabonzovali. Keďže na našom pracovisku bol v strane iba jeden, bol iba krátky formálny pohovor so mnou.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
asi aj preto bolo o rok zakázané prijímať absolventov VŠ v hlavnom meste, mali príkaz nás "rozprášiť" po celej republike.
Hehehe...každý by chcel len do tej Bláááávy.
Nebolo to tak náhodou z úplne iných dôvodov ?
1 2
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

No, môj muž mal trvalý pobyt v tej Bláááve, tak ja len preto.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Čo sa týka zákazu prijímania, tak to mi vysvetlil môj prvý šéf.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Možno si niekto spomenie ten môj názor na súdneho znalca, ktorý si prihrieval svoju polievočku v prípade Kuciaka....a toto nasledovné som tvrdil už pred pár týždňami.
Nuž, závery najzodpovednejších....mám zvýrazniť aj to podstatné ?


- Následne bola privolaná výjazdová skupina Krajského riaditeľstva Policajného zboru Trnava, ktorá vykonala potrebné zaisťovacie úkony. Obhliadka patrí medzi zaisťovacie úkony na mieste činu a za tieto zodpovedá prítomný vyšetrovateľ.
- Pokiaľ ide o prítomnosť lekára, ktorého odbornosť bola následne spochybňovaná v médiách, je potrebné poukázať na fakt, že žiadny právny predpis nezaväzuje znalcov z Ústavu súdneho lekárstva, ale ani iných znalcov byť 24 hodín denne a sedem dní v týždni k dispozícií Policajnému zboru pre prípad, že by bolo potrebné zabezpečiť ich účasť na mieste, kde došlo ku spáchaniu násilného trestného činu spojeného s ťažkým zranením alebo úmrtím poškodeného.
Je vždy na úvahe vyšetrovateľa a na momentálnych možnostiach akých lekárov, prípadne znalcov na miesto činu prizve, a v ktorom časovom úseku obhliadky. Osobitne zdôrazňujem skutočnosť, že pitvu tiel poškodených vykonávali znalci z ústavu súdneho lekárstva a práve závery pitvy sú rozhodujúce pre účely trestného konania.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20789894/dve-...#ixzz5AsKEVJFw
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
Čo sa týka zákazu prijímania, tak to mi vysvetlil môj prvý šéf.
Umiestnenky (tak sa to nazývalo) sa dávali už pred rokom 69...dávali práve preto, aby sa všetci vyštudovaní nedrbali len a len do tej Blááávy...tak ako je to dnes, všetci by len tam chceli.

Samozrejme, že potom na Východe nie je nič.
1 3
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Prave som to cital na Tupkach.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Prave som to cital na Tupkach.
Vieš, čo ma zarazilo na tejto téme ohľadom znalca a vyšetrovania.
Že keď som dal sprostredkovaný názor z pohľadu vyšetrovateľa (iné fórum), tak sa začali účtovníci do mňa navážať.
Ale veď to je také isté, ako keby sa vyšetrovateľ pokúšal urobiť daňové priznanie pre svoje účely.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bodaj by sa nezacali, ked jediny si vedel, o com pises... Ja som sa nechcel zapajat /tiez nie som lekar/ ale viem, ze po smrti prebiehaju v organoch aj urcite zmeny a podla toho sa tiez asi urcuje cas smrti na pitve. Pecenovy teplomer vidiet viac vo filmoch ako v reale.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

17458312_1303798549707402_5657676993975803145_n.jpg  
7 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
Možno si niekto spomenie ten môj názor na súdneho znalca, ktorý si prihrieval svoju polievočku v prípade Kuciaka....a toto nasledovné som tvrdil už pred pár týždňami.
Nuž, závery najzodpovednejších....mám zvýrazniť aj to podstatné ?


- Následne bola privolaná výjazdová skupina Krajského riaditeľstva Policajného zboru Trnava, ktorá vykonala potrebné zaisťovacie úkony. Obhliadka patrí medzi zaisťovacie úkony na mieste činu a za tieto zodpovedá prítomný vyšetrovateľ.
- Pokiaľ ide o prítomnosť lekára, ktorého odbornosť bola následne spochybňovaná v médiách, je potrebné poukázať na fakt, že žiadny právny predpis nezaväzuje znalcov z Ústavu súdneho lekárstva, ale ani iných znalcov byť 24 hodín denne a sedem dní v týždni k dispozícií Policajnému zboru pre prípad, že by bolo potrebné zabezpečiť ich účasť na mieste, kde došlo ku spáchaniu násilného trestného činu spojeného s ťažkým zranením alebo úmrtím poškodeného.
Je vždy na úvahe vyšetrovateľa a na momentálnych možnostiach akých lekárov, prípadne znalcov na miesto činu prizve, a v ktorom časovom úseku obhliadky. Osobitne zdôrazňujem skutočnosť, že pitvu tiel poškodených vykonávali znalci z ústavu súdneho lekárstva a práve závery pitvy sú rozhodujúce pre účely trestného konania.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20789894/dve-...#ixzz5AsKEVJFw
a čo si ako tým príspevkom potvrdil ???
-že je to na úvahe vyšetrovatela a nebol porušený zákon ?? to ako teraz veríme fízlom ? opýtaj sa rodičov obetí...
- že ústav súdneho lekárstva nemá znalcov nonstop k dispozícii ?? len potvrdil, že kritika je oprávnená
-že robili pitvu ? no vdaka bohu, to sme všetci tvrdili a chceli....
a hned nie je úmrtie v piatok, ale v stredu.. ale ako to potvrdzuje tvoj názor, že ten súdny znalec bol zbytočný na mieste činu ?

ja to chápem ako vyhováranie sa, že to tam tak pos.ali...
Naposledy upravil bjuty smis : 26.03.18 at 19:01
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
a čo si ako tým príspevkom potvrdil ???
-že je to na úvahe vyšetrovatela a nebol porušený zákon ?? to ako teraz veríme fízlom ? opýtaj sa rodičov obetí...
- že ústav súdneho lekárstva nemá znalcov nonstop k dispozícii ?? len potvrdil, že kritika je oprávnená
-že nakoniec robili oni pitvu ? no vdaka bohu, to sme všetci tvrdili a chceli....
a hned nie je úmrtie v piatok, ale v stredu..
1. Prečítaj si príspevok, kde som reagoval na Nandyho.
2. Slovo "fízel" samo napovedá o tom, akú máš mienku na Políciu.
To je podľa Teba každý radový poliš, vyšetrovateľ ten posledný z posledných ?
To ako keby si nazval všetkých slovákov (čechov, poliakov, .....austráčanov) v podobnom duchu...že sú to hajzli.
3. Rodičov obetí spomínaš ? Hm...názor mám, ale nechám si pre seba.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

1.ale to tvrdil súdny znalec, nie účtovnik.
2. ???? to bolo úbohé
3. nechaj...
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE="korela"][QUOTE="bettylou"]
korela
jar88
korela
Svätá pravda. ... bežné obyvateľstvo.
A čo si predstavuješ pod pojmom "bežné obyvateľstvo", lebo momentálne túto planétu bežne obýva cca 7mld. plus ľudí a všetci sme tu bežní obyvatelia, pani segregátka
Ak nevieš, kto spadá pod bežné obyvateľstvo, v tom prípade ti je škoda niečo vysvetľovať.
Nič ti nevraví slovné spojenie bežný občan?

b. čitateľ, občan, poslucháč - jednoduchý, prostý;

http://slovniky.juls.savba.sk/?w=be%...tf-8&oe=utf-8#

Tú segregátku si si mohla odpustiť, pohybujem sa stále iba v oblasti spisovného slovenského jazyka, tak sa ma nesnaž vmanévrovať niekam, kam nepatrím.
Stále patríš medzi bežné obyvateľstvo tejto planéty 21.ho storočia, či v rámci spisovnej alebo nespisovnej slovenčiny.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať