Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
bettylou

Fúúha, tak to už iný level ide, keď sa vývinové poruchy idú uctievať. Kľudne ma vyfajkujte.
No ja osobne by som autizmus vývinovou poruchou nenazval - skôr mozog autistu spracuváva informácie a podnety inak ako u iných ľudí (ale nie sú to mentálne postihnutí, len myšlienkové pochody majú iné priority).
to je jasné, ale prečo ten mozog robí tak ako robí? Minule sa mi jeden sťažoval že trpel bolesťami hlavy, čo mu spôsobovalo nepozornosť teda viac chýb pri činnostiach, z manželkou sa rozhodli eliminovať podľa možností potraviny s Ečkami vraj sa to po pár mesiacoch zlepšilo, niečo sa pri poruchách (porucha je stav ktorý nezodpovedá zaužívanému štandardu) môže zdediť, niečo získať konzumáciou
1 2
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
to je jasné, ale prečo ten mozog robí tak ako robí? Minule sa mi jeden sťažoval že trpel bolesťami hlavy, čo mu spôsobovalo nepozornosť teda viac chýb pri činnostiach, z manželkou sa rozhodli eliminovať podľa možností potraviny s Ečkami vraj sa to po pár mesiacoch zlepšilo, niečo sa pri poruchách (porucha je stav ktorý nezodpovedá zaužívanému štandardu) môže zdediť, niečo získať konzumáciou
Lebo ani lekári, vedci doteraz nedokázali presne zdokumentovať, ako tie vzruchy, elektrické impulzy komunikujú s nervovými bunkami, ako tie bunky fungujú.....
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Potesilo by ma keby niekedy MILI PORADACI CI PORADACKY RADSEJ SI KUSLI DO JAZYKA, bolo by to osoznejsie. Niekedy nad tupostou ludi mi rozum ostava stat.
4 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

korela
alaya1
korela
alaya1
korela nebudem citovat tvoj dlhy prispevok, zahltil by pol stranky- ale pisala si o modrej krvi a teraz takto obhajujes socializmus. Kazdy s modrou krvou sa vtedy mal na .....ako potomok burzoazie, boli prenasledovani, nemohli studovat, cestovat ....ty nie?
A čo s tým mám moja modrá krv? Nevlastnili rodokmeň.
Rodokmen vlastni kazdy- aj rolnik, ci banik....nerozumies, lebo nechces, nevadi...ja som porozumela.
To si napísala aký nezmysel? Vlastní? Ak ho má vypracovaný, tak v tom prípade áno.
Ničomu si, žiaľ, neporozumela, vytváraš si iba domnienky bez dôkazov a vytváraš sváry.
Venuj sa svojmu tretiemu sektoru.

Kde obhajujem socializmus, každý normálny človek musí uznať, že mal aj svoje pozitíva.
Čo sa podarilo za socíka, tretí sektor zničil. Myslím na život cca 2% obyvateľstva s dopadom na zbytok obyvateľstva.
Ale oveľa viac vecí sa na Slovensku nenávratne ničí od 89, neviem s akou tichou a skrytou podporou, možno už o jednu generáciu nebudú mať možnosť mladí sa dozvedieť vo svojom najbližšom rodnom okolí, ako žili ich predkovia.
Svoju históriu 19. a 20. st. si západná civilizácia chráni a udržuje, tu sa likviduje. Svoj dôvod to určite nejaký má. Nepôjde iba o financie. Zmazať zo sveta, čo tu bolo, aby neboli dôkazy a mohla sa svojvoľne prepisovať história Slovenska.
Napr. v tomto trapnom prispevku obhajujes socialuzmus....
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
Potesilo by ma keby niekedy MILI PORADACI CI PORADACKY RADSEJ SI KUSLI DO JAZYKA, bolo by to osoznejsie. Niekedy nad tupostou ludi mi rozum ostava stat.
Ale povedať v krátkosti ak sa dá o príčinách autizmu by bolo lepšie miesto rád aby sme si kúsali do jazyka, čo je na tom tupé ak sa pýtam na to?
2 2
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

vies co? *dala som to tu, ako pripomenie si udalosti. Dalo sa bud spomenut si, sucitit s tymi, co s tym maju nieco spolocne, pripadne ignorovat. Niekedy menej je aj viac......nechapem, ze z nudy ci z coho, aj z tohto tu sa urobi kovbojka!. viac nereagujem.

P.S. mas internet, mas tam aj google- studuj,. citaj, vzdelavaj sa... toto nebolo na disputu...
0 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dúfam, že si tento príspevok každý vysvetlí úplne normálne, a nie ako reakciu na predchádzajúce príspevky.
Včera bol Svetový deň vtáctva. Nikdy predtým som tak v živote neprežívala prítomnosť vtákov v prírode, ako keď sme sa ujali korely. Nie je to treba rozvíjať ďalej.
https://www.enviroportal.sk/clanok/svetovy-den-vtactva
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
pavol54
to je jasné, ale prečo ten mozog robí tak ako robí? Minule sa mi jeden sťažoval že trpel bolesťami hlavy, čo mu spôsobovalo nepozornosť teda viac chýb pri činnostiach, z manželkou sa rozhodli eliminovať podľa možností potraviny s Ečkami vraj sa to po pár mesiacoch zlepšilo, niečo sa pri poruchách (porucha je stav ktorý nezodpovedá zaužívanému štandardu) môže zdediť, niečo získať konzumáciou
Lebo ani lekári, vedci doteraz nedokázali presne zdokumentovať, ako tie vzruchy, elektrické impulzy komunikujú s nervovými bunkami, ako tie bunky fungujú.....
Medicína nie je zďaleka na konci cesty.
A okrem stravy na človeka vplýva viac faktorov, ako sú si ľudia v súčasnosti vedomí.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
korela
alaya1
korela
alaya1
korela nebudem citovat tvoj dlhy prispevok, zahltil by pol stranky- ale pisala si o modrej krvi a teraz takto obhajujes socializmus. Kazdy s modrou krvou sa vtedy mal na .....ako potomok burzoazie, boli prenasledovani, nemohli studovat, cestovat ....ty nie?
A čo s tým mám moja modrá krv? Nevlastnili rodokmeň.
Rodokmen vlastni kazdy- aj rolnik, ci banik....nerozumies, lebo nechces, nevadi...ja som porozumela.
To si napísala aký nezmysel? Vlastní? Ak ho má vypracovaný, tak v tom prípade áno.
Ničomu si, žiaľ, neporozumela, vytváraš si iba domnienky bez dôkazov a vytváraš sváry.
Venuj sa svojmu tretiemu sektoru.

Kde obhajujem socializmus, každý normálny človek musí uznať, že mal aj svoje pozitíva.
Čo sa podarilo za socíka, tretí sektor zničil. Myslím na život cca 2% obyvateľstva s dopadom na zbytok obyvateľstva.
Ale oveľa viac vecí sa na Slovensku nenávratne ničí od 89, neviem s akou tichou a skrytou podporou, možno už o jednu generáciu nebudú mať možnosť mladí sa dozvedieť vo svojom najbližšom rodnom okolí, ako žili ich predkovia.
Svoju históriu 19. a 20. st. si západná civilizácia chráni a udržuje, tu sa likviduje. Svoj dôvod to určite nejaký má. Nepôjde iba o financie. Zmazať zo sveta, čo tu bolo, aby neboli dôkazy a mohla sa svojvoľne prepisovať história Slovenska.
Napr. v tomto trapnom prispevku obhajujes socialuzmus....
Musím to opäť iba zopakovať. Doslova som napísala: "Kde obhajujem socializmus, každý normálny človek musí uznať, že mal aj svoje pozitíva."
Môžem dopísať, že aj kapitalizmus má svoje pozitíva.
Takto je to pre teba už prijateľné?
2 3
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
bettylou

Fúúha, tak to už iný level ide, keď sa vývinové poruchy idú uctievať. Kľudne ma vyfajkujte.
No ja osobne by som autizmus vývinovou poruchou nenazval - skôr mozog autistu spracuváva informácie a podnety inak ako u iných ľudí (ale nie sú to mentálne postihnutí, len myšlienkové pochody majú iné priority).
Od perinky poznám jedno dieťa, dnes má nad dvadsať. V živote nebude schopné sa o seba samé postarať. Rodičia - ide stále iba o autizmus.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Kde je ten, čo sa zabával ináč?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
bettylou

Fúúha, tak to už iný level ide, keď sa vývinové poruchy idú uctievať. Kľudne ma vyfajkujte.
No ja osobne by som autizmus vývinovou poruchou nenazval - skôr mozog autistu spracuváva informácie a podnety inak ako u iných ľudí (ale nie sú to mentálne postihnutí, len myšlienkové pochody majú iné priority).
Presne to som mala na mysli. Že ak sú výnimoční prínosom pre ľudstvo,tak kerý ch.j, to nazval poruchou.
0 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
korela
misoft
pavol54
to je jasné, ale prečo ten mozog robí tak ako robí? Minule sa mi jeden sťažoval že trpel bolesťami hlavy, čo mu spôsobovalo nepozornosť teda viac chýb pri činnostiach, z manželkou sa rozhodli eliminovať podľa možností potraviny s Ečkami vraj sa to po pár mesiacoch zlepšilo, niečo sa pri poruchách (porucha je stav ktorý nezodpovedá zaužívanému štandardu) môže zdediť, niečo získať konzumáciou
Lebo ani lekári, vedci doteraz nedokázali presne zdokumentovať, ako tie vzruchy, elektrické impulzy komunikujú s nervovými bunkami, ako tie bunky fungujú.....
Medicína nie je zďaleka na konci cesty.
A okrem stravy na človeka vplýva viac faktorov, ako sú si ľudia v súčasnosti vedomí.
VŠETKY faktory, ktoré jedinec zaregistruje ho ovplyvňujú a mozog si ich stále vyhodnocuje a rieši ďalšie prežitie.
1 2
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Tak noviny napisu katastroficky titulok "OBROVSKY SOK" a teba to potesilo...?
Viackrat pisu ze "prve dieta". Som zvedavy kedy bude mat tu tuzenu velku rodinu a deti viac nez manzelov.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

korela
Svätá pravda. Staroba je oslobodzujúca.
103-ročná psychoterapeutka radí, ako žiť šťastný život. Tvrdí, že najkrajšie veci človek objaví s každou pribúdajúcou vráskou
Dodám, že je pritom úplne jedno, ako je na tom s peniazmi. Ćo poznám deväťdesiatničky, overené, tie si vedia vážiť a vychutnávať život.

Keď som išla za známym primárom pri maminej 85-ke, aby mi pomohol ju umiestniť na jedno oddelenie, tak nezabudol povedať - to mi sem nesiete mŕtvolu? Dnes ak žije, mal by mať cca rovnaký vek, zaujímalo by ma, ako sa asi on drží zubami-nechtami nažive. Mama bola vtedy ešte čiperka. Jej stačilo vidieť biely plášť, a hneď bola zdravá.
https://www.babskeveci.sk/103-rocna-...tm_medium=push
Nedá mi, ale ešte sa raz sa vrátim k môjmu príspevku, na ktorý ste reagovali úplne v inom smere, ako som očakávala.

Tento príspevok a text o starej žene spočíva v jej prístupe k životu, optimizme, je to vzácne. Áno, má to šťastie, alebo dar, ako k životu pristupovala celý život a možno aj preto si udržala tak dlho svoje zdravie. Plus osud?
Ste ešte mladí, zrejme sa do toho neviete vžiť. Vekom prichádzajú úplne iné priority, človek sa pred odchodom z domu nemusí pozrieť do zrkadla desaťkrát, stačí raz, vie, že je upravený a je možno aj rád, že z domu vôbec vyjde. A je mu jedno, akej farby si v ten deň na hlavu narazí klobúk, povedané obrazne.

V tých financiách sa mýlite. Známej mama, vyučená v remesle, každé ráno po zobudení vyšla von pred dvere svojho domu a urobila "pozdrav slnku". Uvítala a ďakovala za každý nový deň. Tešila sa neho a svojej prítomnosti. Každodenný rituál a predovšetkým prejavená vďačnosť a pokora. Zomrela po deväťdesiatke. Nereptala, bola spokojná s tým čo mala a dosiahla.

Na dôvažok som pridala prístup lekára k pacientom v staršom veku. Dnes viem, že sa to robí a pristupuje sa takto aj k mladším pacientom bežne. Rozhodujú o človeku, myslím, že to nie je ich právo a ani právo poisťovní.
To, čo zo seba vypustil, bolo veľmi nevhodné. Nemá čo posudzovať žiadny lekár pacienta podľa veku, ale jeho stavu. Žiaľ, tento prístup som si overila asi o mesiac neskôr, kedy mama musela ísť hneď na operáciu, pri jej operácii bolo 20 medikov, bola som bezmocná tomu predísť, vidiac ich tam sa šuchtať dnu ...

Operovali ju ako poslednú. Po operácii sa na ARO ešte zobudila, sťažovala sa na srdce (to som sa dozvedela až na druhý deň), ale napokon odišla. Celú dobu som tam sedela, pýtala sa lekárov ako na tom je, nikto sa k jej stavu nechcel vyjadriť, vždy som mala predstavu, že pri jej skone ju budem držať za ruky, nebude sama. Po príchode domov asi za 30 min. od odchodu mi tel. oznámili, že je koniec ...

Ako som zaspala, v sne mi oznámila "Nemusela som zomrieť". Ráno som išla za primárkou ARO, a zistila som, že naozaj nemusela ešte odísť. Po mojej otázke zostala zhrozená ako primárka, tak i jej zástupkyňa. Pochopili. V tej fáze už nemalo zmysel s tým niečo robiť, nič by sa nezmenilo. Ale vidieť ten strach v očiach oboch stál zato. Na ARO došlo k fatálnej chybe, to nemohla zvládnuť a ani primárke to nemohlo napadnúť. Všetky sme dostali lekciu zo života, vrátane mňa. Mohla som tú situáciu predpokladať, ale ani vo sne by mi nenapadlo, že k tomu môže dôjsť. A prišlo.

Vaše všetky prvotné reakcie, akoby som ani nečítala.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

To, čo píšeš je ako nejaká verzia "amerického sna pre seniorov".
Realita je ovšem častokrát iná. Škoda, že niektorí "zrobení ľudia" po 50 ročnej šichte, už v určitom veku častokrát sú radi, ak zájdu bez pomoci na svoj vlastný záchod. V tom horšom prípade už iba čakajú na výmenu plienky, sediac na invalidnom vozíku, prípadne nehybne ležiac na elektrickej polohovateľnej posteli.
Čakajú, kto sa o nich postará, nakoľko niekedy majú deti vo svete, takže čakajú v domovoch pre seniorov, kde na nich opatrovateľky častokrát a vo väčšine prípadov priam kašlú.
Pre bežného 70+nika je obrovská výhra, ak býva ešte vo svojom a je si to schopný všetko sám platiť, to je už vrchol luxusu, teda platiť dom, platiť stravu, platiť lieky, teda byť úplne sebestačný.
Čo myslíš, ktorých ľudí medzi 70-90 r. života je viac v SR? Tých z tvojho príbehu, alebo tých z môjho??
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ste ešte mladí, zrejme sa do toho neviete vžiť.
......
V tých financiách sa mýlite. Známej mama, vyučená v remesle, každé ráno po zobudení vyšla von pred dvere svojho domu a urobila "pozdrav slnku". Uvítala a ďakovala za každý nový deň. Tešila sa neho a svojej prítomnosti. Každodenný rituál a predovšetkým prejavená vďačnosť a pokora. Zomrela po deväťdesiatke. Nereptala, bola spokojná s tým čo mala a dosiahla.
......
Vaše všetky prvotné reakcie, akoby som ani nečítala.
Očuj starká...vysvetlíš také niečo o financiách malému decku (cca 6-7 rokov), že zo slnka sa nenasýti, maximálne dostane dávku D-vitamínu ?
Zažila si, vieš sa vžiť do jeho malej dušičky, keď si pýta pár centov na keksík, aby malo čo prechrúmať v škole ???
Keď uvidíš tie očká po prispení, potom si uvedomíš vďaku a pokoru.


Mám dojem, že v Blave nemáš nejak šancu vidieť, zažiť...
-----------------------
Ten prvotný link o Hedde akoby som ani nečítal.
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Zaujímavé, že WV, napriek tomu, že prešustruje kopec peňazí, stále mu to nič nerobí. Stále platí rovnaké dane, rovnaké platy, rovnakú dividendu a tak ďalej.
Na cintorínoch v USA má kopec áut (majetku) ktoré tam určite už nepredá.
Že by sa mu neoplatilo ich previesť na východ Európy a predať ich čo len po 10 000€/kus.
350 000 x 10 000 = 3 500 000 000 €
https://www.google.com/maps/@34.5896.../data=!3m1!1e3
Po prevalení obrovskej emisnej kauzy si spoločnosť sypala popol na hlavu a odkúpila späť stovky tisíc automobilov. Tie sú teraz roztrúsené na množstve miest po celej Amerike.
https://www.interez.sk/cintorin-volk...tm_medium=push
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Asi si chcel napísať VW, lebo to kole oči...
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Minulý rok ste určite zachytili v správach, že Liga proti rakovine (ktorej šéfkou je pani dr. Siracká)
vyzbierala v našich uliciach dokopy 1 mil. Eur. Super, to už je pekná čiastka ktorú môžeme vložiť do výskumu
tejto choroby. Obnoviť prístrojové zariadenie na onkologických oddeleniach na Slovensku.*
Potom prišiel dodatok. Liga proti rakovine sa rozhodla, že do výskumu sa investuje len 230 tisíc eur, 270 tisíc
do táborov pre onkologicky choré deti a 500 tisíc sa použije na informovanosť
Všimnite si za čo nás majú títo predstavitelia tejto organizácie. Rovno poviem že za debilov, lebo ináč by s
takou drzosťou a kľudom nevydali takúto správu. Kto nerozumie čo je to spomínaná investícia do
informovanosti tak len trochu im priblížim, že to je odovzdanie peňazí svojim spriateleným reklamným a PR
agentúram a samozrejme financovanie manažmentu / činovníkov na svoj chod. Prenájmy, autá, honoráre a bohvie kde si ešte ulejú peniaze ako oni hovoria v „súlade“ so zákonom. Zneužívajú už toľké roky nás všetkých na svoje obohatenie, kým chorí umierajú v strašných podmienkach. Aj ja som na začiatku prispel ale až choroba a smrť mojej mamy pred 6 rokmi mi otvorila oči okolo tohto špinavého obchodu zvaného rakovina.
Keby investovali 730 tisíc do výskumu a prístrojov a ostatné na tábory pre choré deti bolo by to prijateľné. Deti, boli ste zneužité a chodili ste po uliciach v dobrej viere že zbierate peniaze na užitočnú vec, takisto sme boli zneužití my všetci, ktorí vložili do pokladničiek čo i jeden cent. Využili na to náš strach z tejto choroby a zneužili náš súcit s chorými, ktorí si nevedia pomôcť.
O čom nás chcú informovať? O tom čo už všetci vieme? Že rakovina je smrteľná civilizačná choroba? Osvetu a vzdelanie si platíme vo svojich zderských daniach a vidíme sami, že vzdelávací systém nám upadá. Nemáme vôbec vypracovaný systém prevencie a vzdelanie detí a študentov je na veľmi nízkej úrovni v tomto smere. Spýtajte sa mladého človeka, či vie ako postupovať v prevencii aby si chránil svoje zdravie. Možno 2-ja z desiatich Vám dajú aj nejakú zmysluplnú odpoveď. Je najvyšší čas aby sme sa zamysleli a aj urobili konkrétne kroky k tomu aby sa situácia začala meniť. Cesta z toho von je a je len na nás, ako k tomuto problému pristúpime.
Ako sa budeme správať k vlastnému telu, ako sa budeme stravovať, či sa budeme aj hýbať, to je všetko na nás a
na našom rozhodnutí. Svoje zdravie má každý v rukách. Naše deti sa to môžu naučiť v škole a doma v rodine, aby neboli tak ľahko manipulované marketingom farmaceutických spoločností a inými skupinami ktoré sa chcú obohacovať. K tomu pomôže len kvalitné vzdelanie a prevencia. To všetko je len vrchol ľadovca s ktorým sa musíme popasovať, keď chceme prežiť. Pamätajte si. Všetko sa začína v našej hlave, každá jedna choroba a aj každý jeden úspech.

> Mgr. Alena Zaťková
> asistentka riaditeľky Ústavu sociálnych vied
> Pedagogická fakulta
> Hrabovská cesta 1
> 034 01 Ružomberok
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať