Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Je to hrozné, ako pomaly všetko okolo nás. Pred 40 r. som čítala článok o umelých hmotách, čo s nimi raz bude v spoločnosti, publikované v časopise Príroda a spoločnosť, rok cca1973.
Bolo to ale napísané v štýle sci-fi tak dobre, že si obsah pamätám podnes. Aleže príde k takejto krutej realite, to zrejme nepredpokladali. Nechápem tiež, že zvieratá nerozoznávajú medzi ich prirodzenou potravou, pieskom a umelými vecami.
V mori detto, na súši detto. Minule som videla video z Ázie, ako putovali odchytení čistokrvní aj nečistokrvní psy na porážku na bitúnok, nemali šancu sa brániť, a sa mi zdalo, že tí čistokrvní čakajúci na popravu vidiac celý predchádzajúci priebeh stáli odovzdane ako poslušné ovečky na svoju potupnú smrť, akoby zvyknutí na svojich pánov nemohli uveriť, že by im človek vôbec mohol niečo také absurdné privodiť.
.
Pritom stačí iba pribrzdiť celý svet zákazom, uviesť do praxe zákony a vrátiť planétu do pôvodného stavu.
To isté sa deje s ľudstvom, iba si to zatiaľ nepripúšťa, necháva sa prehlušovať konzumom, chorobnosť vysoká, reálne veci sa považujú za konšpirácie. Pokiaľ nebudú veci viditeľné voľným okom, ľudia neuveria.
.
Spomínam na slamky z detstva, používali sa iba v drahších hoteloch a kaviarňach, išlo o skutočné prírodné slamky zabalené v uzavretom tenkom hodvábnom papieri. Bez kolienok, iba rovné stvoly. To je taký problém sa k nim vrátiť, obaly zo skla vracať, nákupy do plátených tašiek, košíkov? ... Iba jednu rodinu poznám, čo nepoužíva plastové vrecká na nákupy od 89. Psychotronik. A možno aj predtým.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nevedela som. Iba, že sme doma, lebo prší, lebo hento ..., lietajú nad nami nízko vždy v skupinke tri vrtuľníky celé dni, aj stíhačky, tie nemuseli byť do prípadu zrovna zainteresované, malá sa schováva do skrine vtedy ... a je fakt, že bývajú zatiaľ pri lese, vode.
A ja v pohode, že buď majú cvičenie, alebo sa nakrúca film, že to skončí.
A boli v letovej dráhe letiska Kbely, tak už sa nečudujem.
Pýtam sa, či je toto ešte všetko možné v dnešnej dobe? Pozrite si tie provizórne klietky. Na Slovensku bude situácia obdobná.
https://praha.idnes.cz/foto.aspx?r=p...B744f9e_t2.jpg

https://www.google.sk/search?q=puma+...hrome&ie=UTF-8
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

perfektné
36289730_1868224849894574_8171485458883149824_o.jpg  
4 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

36409698_404005023446211_2947560081568301056_n.jpg  
5 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dnešný priemerný čínsky smartfón je schopný uriadiť 20 vesmírnych telies, vrátane štartu, kompletnej podpory.
Lenže nie je nikto taký blb, aby sa pod to podpísal. Ale prakticky je to tak. Aj keby bol ten smartfón 10 x replikovaný ďalšími smartfónmi.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Rozhodol som sa z napajacieho kabla od stareho desktopu spravit predlzovacku. Zastrcil do elektriny a prekvapeny a znechuteny zistil ze stava je v nespravnej dierke, takze znova.
"Hlavica" original zaliata, cize tam som chybu spravit nemohol.
Na Taiwane nase normy neplatia?
Naposledy upravil vicktor : 03.07.18 at 07:27
WP_20180623_10_03_44_Pro.jpg  
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Vtip dňa: Majitelia nelegálnych stavieb by mali povoliť ich zbúranie.

Príklad zo sveta, ako na ilegálne stavby - čo najprostejšie
https://www.theguardian.com/cities/g...metro-stations

Rekonštrukciu Kamenného námestia blokujú čierne stavby
https://bratislava.sme.sk/c/20861615...-cierne-stavby
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vicktor
Rozhodol som sa z napajacieho kabla od stareho desktopu spravit predlzovacku. Zastrcil do elektriny a prekvapeny a znechuteny zistil ze stava je v nespravnej dierke, takze znova.
"Hlavica" original zaliata, cize tam som chybu spvait nemohol.
Na Taiwane nase normy neplatia?
Sám si si aj odpovedal! Neplatia. Istotne ten kábel robil nejaký Ťing-Ťang-Ťung (ilegal) na Taiwane, alebo to z Ťing-Ťang-Ťungova doviezli....
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Prihlasil som sa do e-mailovej schranky, kde som uz rok nebol.
Cakalo ma asi 50 upozorneni z FB, ze mam notifikacie a pozvanky na priatelstvo. Presnejsie nie ja, ale akasi Olivia H. Klikol som na tu notifikaciu a otvoril sa mi FB a stranka tej Olivie. Napisal som jej dokaz, nahral akusi fotku, ale potom klikal kade-tade a uz nevidim ani odkaz ani fotku. Len ponuku na priatelstvo od Mira O.

To som nasiel nejaku demo verziu?
Naposledy upravil vicktor : 04.07.18 at 07:38
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Technická otázka - čo je to FB ... (srandujem... viem, že je Kniha Fasov, alebo Ksichtokniha).
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vicktor
Prihlasil som sa do e-mailovej schranky, kde som uz rok nebol.
Cakalo ma asi 50 upozorneni z FB, ze mam notifikacie a pozvanky na priatelstvo. Presnejsie nie ja, ale akasi Olivia H. Klikol som na tu notifikaciu a otvoril sa mi FB a stranka tej Olivie. Napisal som jej dokaz, nahral akusi fotku, ale potom klikal kade-tade a uz nevidim ani odkaz ani fotku. Len ponuku na priatelstvo od Mira O.

To som nasiel nejku demo verziu?
niekto sa registroval a asi sa pomýlil v emaily a náhodne sa mu podaril tvoj email.
Keďže tam bolo toľko notifikácií o priateľstve,tak si myslím,že dotyćná sa tam do toho konta už nedostala,a nemohla tie priateľstvá potvrdiť.
Ten profil by mal byť neaktívny.
teda ak ho nezačneš používať
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
To by sa dotycna riadne sekla. V ziadnom pripade nejde o preklep, ale absolutne odlisne meno a priezvisko.
Uz som nasiel tie moje komenty aj fotku aj som potvrdil priatelstvo.

Akurat neviem ci sa druhykrat mam prihlasit pod jej menom alebo svojim a netusim ake heslo zadala, mna to tam suplo rovno po kliku na odkaz od FB,
Zuckerberga bude treba este raz pogrilovat v Bruseli.
Naposledy upravil vicktor : 04.07.18 at 07:39
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Vyzerá -podľa Lidoviek-že už aj Dáni dostali rozum,nie len Taliani.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vicktor
To by sa dotycna riadne sekla. V ziadnom pripade nejde o preklep, ale absolutne odlisne meno a priezvisko.
Uz som nasiel tie moje komenty aj fotku aj som potvrdil priatelstvo.

Akurat neviem ci sa druhykrat mam prihlasit pod jej menom alebo svojim a netusim ake heslo zadala, mna to tam suplo rovno po kliku na odkaz od FB,
Zuckerberga bude treba este raz pogrilovat v Bruseli.
ale ona sa neregistrovala pod tvojím menom,ale pod svojím,akurát urobila chybu v emaily a tak je tam tvoj email,čiže potvrdzovací link prišiel do tvojho emailu,preto si sa dostal do toho konta cez link v emaily.Alebo tvoj email je menopriezviskozavináč?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

zas mi všetky príspevky dáva dupľovane,ja nechápem,čo to má byť a už ma to fakt onééééééééé........štve
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

zas mi všetky príspevky dáva dupľovane,ja nechápem,čo to má byť a už ma to fakt onééééééééé........štve
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kde sú všetky komentáre?????? http://www.porada.sk/t216747-zabijan...ed-zabija.html
Naposledy upravil kopretinka : 04.07.18 at 11:55
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
kopretinka
Alebo tvoj email je menopriezviskozavináč?
Ano, meno.priezvisko@server.xy.
Uznaj ze Olivia H oproti Viktor S je dost neobvykly preklep.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

no to teda je tak ja fakt neviem.....daj link na ten profil na FB
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
Komentáre tam nie sú. Je to Debata, komentáre pod príspevky sa nedávajú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať