Zavrieť

Porady

Voľné piatky a pracovný čas

Žiadala som zvýšenie platu. Zamestnávateľ odmietol a tak sme sa dohodli na voľných piatkoch, t.j. odpracujem štyri pracovné dni v týždni od 7:30 do 15:00, pri nezmenenej hrubej mzde 550 Eur. Neviem však ako to dať do pracovnej zmluvy a tiež ako si evidovať dochádzku. Reálne totiž odpracujem menej pracovných dní. A čo odvody, výpočet dovolenky a priepustky, zmení sa niečo? Má s tým niekto skúsenosti? A ak na piatok pripadne sviatok, mám nárok na voľno vo štvrtok alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak tvoj denny pracovny cas je 7,5 hodiny, tak tyzdenny pracovny cas pri 4 dnovom pracovnom tyzdni bude 7,5x4 = 30 hodin.
    Dochadzku si budes evidovat v po-stv, piatok nie.
    Narok na dovolenku je dany v zakone v tyzdnoch, tvoj tyzden su 4 dni, teda ak mas narok na 4 tyzdne dovolenky, tak rocny narok na dovolenku v dnoch bude 4x4 = 16 dni.
    Narok na plateny paragraf sa pocita na hodiny 30/5*7 = 6*7 = 42 hodin.
    Dovolenku ani paragraf v piatky necerpas, neriesis.
    Na nahradu mzdy za sviatok mas narok len v pripade, ze sviatok pripadne na po-stv. Nemas narok na volno vo stvrtok, ked sviatok pripadne na piatok. Kedze piatok nie je tvoj obvykly pracovny den, sviatok v piatok sa ta netyka rovnako ako sa ta teraz netyka sviatok pripadajuci na sobotu.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Meryenes Tak to sa mi neoplatí, prídem o stravný lístok, budem mať menej dní dovolenky. Dá sa to zmluvne vyriešiť inak než pružný pracovný čas, aby som pri tých istých podmienkach mala voľný piatok? Napr. platené voľno? Myslela som, že to bude jednoduchšie.
    ivka70 Dalo by sa napriklad telepracou. Ale aj ta ma svoje podmienky, pozri Zakonnik prace.
    Pruzny pracovny cas neznamena, ze mas cely den volno, pri pruznom pracovnom case je aspon nejaka minimalna doba ,kedy musi v praci byt. A nebyhodou je potom platenie paragrafov, tie su pri pruznom pracovnom case platene len v povinnom case.
    Meryenes Vychádza teda skrátený pracovný úväzok (to mi navrhli) výhodnejšie ako jeden voľný pracovný deň v týždni (to bol môj nápad)?
    ivka70 podla toho, co povazujes za vyhodnejsie ....
    pavlinka Budeš mať menej dovolenky ale aj menej budeš potrebovať.Na celý týždeň 4 dni.
      zbaliť

    Voľné piatky a pracovný čas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.