Zavrieť

Porady

Pečieme domáci kváskový chlieb

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Piekli ste, pečiete, alebo sa chystáte piecť domáci chlieb ? Aká múka? Ako kysnúť ? Ako na kvások ? Prečo mi chlieb nevykysol?
Pochváľte sa svojimi bochníkmi, možno poraďte iným pri problémoch, zdieľajte recepty.

Niektore recepty, podnety, zaujimavosti:
Nemieseny chlieb Sumava
Vinohradsky psenicny kvaskovy chlieb
Špaldový kváskový chlieb
Letkov pšenično-ražný chlieb
Zakladanie kvásku s ananásovou šťavou
Prečo nemraziť kvások
Kvakin kvaskovy chlebik a skúsenosti
Turbo chlebik, psenicno, spaldovo, razny, so zeleninou
Naposledy upravil taiko : 14.12.17 at 06:50
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nandrolon
Lujza, ale podstata je v niečom inom. Glykemický index múky ti vôbec nič nepovie, lebo z múky môžeš urobiť klasický kvasnicový chlieb, kváskový chlieb a ešte aj nejakú napr. kašu.
Každé jedlo bude mať iný glykemický index.
Uz mam za sebou stravovanie podla GI....takze viem,ze kazde jedlo-potravina ma iny GI
Teraz sa uz dakych par rokov stravujem-minimum jednoduchych cukrov....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dnesny 1,6 kg chlebik.
7 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ako dlho si ho piekol...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

50 minut. Prvych 10 na 250, dalsich 10 na 220 a zbytok asi na 170 /mam zodrete popisky :-))/. Prvych 20 min bol prikryty.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nečítal som celú diskusiu. Ak to tu už je tak sory.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tak som včera slávnostne založila kvások. Uvidíme, zatiaľ sa zdá, že pracuje. Dokonca sa mi javí nenásytný, lebo teraz večer klesol, okolo obeda hobolo viac. Idem mu teda lyžicu, dve pridať. Nech nepovie, že som lakomá
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

akú vôňu má mať kvások? Pracovať pracuje, len teda neviem, či je tá jeho vôňa OK
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ako stary, prekvaseny kefir.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dáša_
akú vôňu má mať kvások? Pracovať pracuje, len teda neviem, či je tá jeho vôňa OK
tazko povedat. Podla toho z akej muky robis. Moj spaldovy vonia tak trosku orieskovo. Malo by to vsak v kazdom pripade vonat nakyslasto, ale prijemne, nie az ostro kyslo ako ocot. A nesmie to vonat nijako odpudzujuco, plesnivo
1 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Dáška, ak pomaly pracuje pri izbovej teplote, tak vôňa podľa " môjho čuchu" - niečo, ako zlomené víno vo fľaši. Teda nie ostrá ako ocot. Nie celkom fajná, ale tak nejako to má byť.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
A ostro octovo to moze vonat, ked je kvasok hladny. Len co sa vsak nakrmi, zase zjemnie
1 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

tai, máš pravdu. Niekedy, keď je dlhšie v chladničke, tak fakt smrdí tak, že myslím, že to už nerozchodí . No, ale vždy to rozchodí
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vďaka za odpovede. Fakt vonia tak trochu ako zlomené víno. Teda pred nakŕmením. Potom sa to zjemnilo. Tak môžem smelo pokračovať. Len už asi budem musieť odobrať časť, lebo pohar sa nebezpečne plní. Asi vyskúšam uvariť poľský žurek. len neviem, či mi to budú doma jesť. Aj keď vlastne to tak trochu ako kapustnica s klobasou, lem miesto kapusty ide kvások.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tak čo, pečiete cez víkend či už Vás to omrzelo? Ja som ešte z chladničky od silvestra nerozkvasil, tak rozmýšľam, že až v nedeľu večer niečo spácham, aby som rozkvášal aspoň 2 dni.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja dnes razno-psenicny...po dlhom case.....ina vyska ako pri spaldovom..aj korka ina...trochu slnecnicovych semen som dala...
DSC_0482.JPG  
DSC_0483.JPG  
1/1
6 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Konecne som pozrel to video od 220870. Ma pravdu chlapec.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

No davno som razno psenicny....veru je chutovo lepsi ako razno spalda....teda pre nas...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Konecne som pozrel to video od 220870. Ma pravdu chlapec.
v com ma pravdu ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

V tej hladkej bielej muke a lepku.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

len tak na okraj - stále kŕmim kvások a už vyzeralo, že sa začne poberať preč z pohára. Tak som sa dnes pokusila z časti uvariť polievku - niečo ako poľský žurek. Zatiaľ sa zdá, že je OK, silne pripomína kapustnicu.... Teda tou kyselkavou chuťou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať