Zavrieť

Porady

Dodatočne alebo riadne daňové priznanie

Dobrý deň, prosím vás za rok 2016 som zabudla na prijem z fin. Sprostredkovania v hodnote 600euro. Zamestnavatel mi ale spravil danove priznanie typ A. A tak teraz neviem ci si mám spraviť riadne danove priznanie typu B alebo dodatočné.ďakujem
Mila123 DDP typ B
Michaela199112 A ku tomuto danovemu priznaniu mam aj nieco prilozitt. Neviete ci pokuta za toto byva podla výšky dlhu na dani
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    https://www.financnasprava.sk/_img/p...ez_sankcii.pdf


    Dodatočné daňové priznanie podané po vykonaní ročného zúčtovania preddavkov na daň

    Podľa ust. § 32 ods. 9 zákona o dani z príjmov ak podá daňové priznanie daňovník, ktorý nebol povinný podať daňové priznanie podľa odsekov 1 a 2 citovaného ustanovenia, alebo mu nevznikla povinnosť podať daňové priznanie podľa odseku 3 citovaného ustanovenia, a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, mu vykonal ročné zúčtovanie podľa § 38 zákona o dani z príjmov, považuje sa toto daňové priznanie za opravné alebo dodatočné daňové priznanie podľa osobitného predpisu, pričom vykonané ročné zúčtovanie podľa § 38 zákona o dani z príjmov sa v tomto prípade považuje za podané daňové priznanie

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zamestnávateľ nerobí daňové priznanie, ale rzd. Nepôjde o dodatočné dp ale riadne typ B, za podanie po termíne pravdepodobne dostaneš pokutu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 Veronika, ak podáva DP po RZD je určite alebo opravné (do termínu), ak je po termíne, čo je jej prípad je DDP...
    veronikasad Tiež som si to myslela, na Porade som sa však stretla s témou, že pokiaľ ide o B-cko, je to riadne a keď je po termíne, s pokutou.
    Janiela Ja som podavala pre svoju znamu DDP. Na DU mali namietku. Nechceli prevziat. Nakoniec este prisla aj pokuta. Odvolali sme a odpoved bola v zmysle. Postup podania DDP bol spravny a hned aj stiahli pokutu.
      zbaliť

    Dodatočne alebo riadne daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.