Zavrieť

Porady

TECHNIKA SMART TV problem s pripojenim k wifi

Dobry vecer,
poprosim vas o radu. Mam TECHNIKA SMART TV a neviem sa pripojit na wifi. Neviem,ci sa da nieco prestavit,alebo sa mi pokazilo v TV nieco...
Najprv som si myslela,ze s routerom mame nieco,ale teraz mi uz vypisuje - wifi dongle neobjavene...
Viete mi poradit,co to znamena ?
Dakujem
4 komentárov     zbaliť
misoft Ak ti to vypisuje v telke - tak telka WiFi Dongle nenašlo. Musíš v menu telky asi nastaviť USB vstup, kde ho máš zastrčený.
Mimochodom - TECHNIKA - nie práve najlepšia voľba.
kristinagabi Problem je v tom,ze ja nemam Wifi Dongle ... Mam Smart TV so zabudovanym Wifi...
misoft Aha! Musíš v Menu nájsť voľbu pre nastavenie siete - tam by malo byť bezdrôtová sieť, musela by si zadať SSID (meno siete) a heslo. Potom by WiFi modul v telke mal sieť nájsť. Hľadať Network. Pozri si tento návod (v EN) pre Techniku - je to síce iná telka, ale princíp by mal byť rovnaký
http://www.umc-uk.co.uk/Manuals/Tech...%2022-212s.pdf
Ďalšia možnosť - zmena kanálu na routeri - je možné, že kanál je "zahltený" (rušený) od iných sieti a telka jednoducho nedokáže nič nájsť. Na routeri v časti pre WiFi (Wireless) musíš nastaviť najvhodnejší kanál - bude to asi potrebovať trochu skúšať.
Inak by ti malo vyskočiť toto na telke:
http://1.bp.blogspot.com/-P62zqZa6O3...908_073124.jpg
kristinagabi Dakujem za pomoc.
Doteraz mi to islo riadne bez problemov a zrazu mi neide. Viem,ze v menu mam vyhladat siet,byvam v panelaku a to je zvlastne,ze ani jedno wifi nenajde... Asi 2 tyzdne mi stale vypisovalo,ze ziadna siet a zrazu,ze nevie najst Wifi dongle.
S internetom nemam problem na notebooku a na telefone funguje riadne,ci TV sa pripaja inac .... ?
Mam zavolat tam,skade mame internet,alebo to zvladnem aj ja... ? Ja sa v routeroch nevyznam...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    TECHNIKA SMART TV problem s pripojenim k wifi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.