Zavrieť

Porady

Mam narok na podporu v nezamestnanosti z TPP, ked mam aj zivnost?

Dobry den, mam narok na podporu v nezamestnanosti z TPP, ked som si popri TPP privyrabal na zivnost? Platim odvody 2x aj z TPP aj zo zivnosti. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pokial mas aktivnu zivnost, nemozes sa evidovat na UP.
    Ak nie si evidovany na UP, nemozes poziadat o podporu, tazke narok nemas.
    Musel by si spolu s TPP ukoncit alebo aspon pozastavit zivnost, az potom sa mozes evidovat na UP.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Karol1800 dakujem za rychlu odpoved. Myslel som si, ze to tak bude, ale potom je to na hlavu postavene, lebo platim odvody z jedneho aj druheho vratane poistenia v nezamestnanosti.
    ivka70 co je na hlavu postavene? narok nie je preto, ze si odvadzal poistne, narok je preto, ze si na podporu odkazany - a ty nie si, lebo mas zivnost
    pri tvojej filozofii by narok mal vzniknut kazdemu zamestnanemu, ktory robi viac ako 2 roky, ved uz odviedol dost na narok
    Karol1800 myslel som to trosku inak, ale v pohode. :-) Ked rozlozim prijem z TPP a zivnosti, tak je to 80ku20. Cize kvoli tym 20% nemam narok na podporu a pri strate TPP je 20% prijem nedostatocny. Pokial viem pri podpore mozem vykonavat dohodu(sice obmedzenu), ale stat ti povoli mat urcity prijem aj pocas poberania podpory. A z tych 20% platim odvody ZP,SP minimalku.
    ivka70 poznam, u mna je pomer este horsi (tak 95% k 5%), aj tak by mi narok na podporu nevznikol
    ale mozes tu zivnost na pol roka pozastavit ....len to musis stihnut do evidencie
    Karol1800 tak neni to na hlavu postavene? :-) Clovek na podpore, stat za neho plati odvody, moze vykonavat pracu na dohodu, a clovek, ktory stratil TPP a ma minimalny prijem zo zivnosti a plati z nej odvody, ma narok na velke h....? Pekny den :-)
    ivka70 ze "poriadok musi byt" - nikoho ?(zial) nezujima, ci si zivnostnik zarobi dost na to, aby sa uzivil. Je to pan podnikatel, tak nech sa obracia ... tak to vidi nas "socialny" stat ....
      zbaliť

    Mam narok na podporu v nezamestnanosti z TPP, ked mam aj zivnost?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.