Zavrieť

Porady

Môže sa zamestnanec zamestnať v inej firme, ak je u iného zamestnávateľa na prekážke v práci z dôvodu nadbytočnosti?

K 31.8.2017 bolo zrušené funkčné miesto v spoločnosti, zamestnanec bol označený ako nadbytočný, pri pohovore odmietol dohodu o skončení PP, tak pôjde na výpoveď, t.j. do 30.11.2017 mu trvá pracovný pomer. Firma mu dala oznámenie, že o 1.9.2017 bude na prekážke v práci zo strany zamestnávateľa - sedí doma a je priemerom platený. Teraz si zamestnanec našiel v inej firme robotu s nástupom od 1.10.2017, len neviem či môže sa zamestnať, ak v inej firme je na prekážke v práci. Že môže mať viac pracovných pomerov je mi jasné, len v tomto prípade mi to nie je jasné, aby nakoniec neprišiel o ten priemerný plat z pôvodnej firmy, keď príjem si zabezpečil u inej firmy. Pýtal sa o radu, tak som mu povedala, že to je OK, ale teraz nad tým dumám a špekulujem, že predsa len môže existovať niečo čo zruší tú platenú prekážku v práci.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze, narok na odstupne mu ostava.
    Jedine, ze by ho povodny zamestnavatel vyzval na nastup do prace - to by tazko zvladol byt na 2 miestach, a nenastupenim by mohol dostat absencie a ukoncenie PP kvoli nim.
    Ak povodny zamestnavatel nama taketo zaujmy, a nova praca nie je konkurencna povodnej (na to by potreboval pocas PP suhlas od povodnej firmy), moze kludne pracovat v inej firme.

    Môže sa zamestnanec zamestnať v inej firme, ak je u iného zamestnávateľa na prekážke v práci z dôvodu nadbytočnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.