Zavrieť

Porady

Odmena osobneho asistenta

Na akú odmenu za hodinu ma nárok osobný asistent, ak sa stará o dve nevidiace deti (sestry) so ZŤP súčasne v rovnaký čas?

má nárok
Naposledy upravil ivka70 : 26.09.17 at 09:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikoleta k Ďakujem, ale ani z tohto článku som sa nedozvedela, že keď sa stará o obe dievčatá súbežne, ci jej patrí odmena za obe, alebo iba za jednu
    ivka70 a myslis, ze pani by robila osobnu asistenciu 3 ludom zadarmo a len a jedneho by dostavala peniaze?
    nikoleta k Tak mi to potvrdili na ÚPSVaR, že áno, že dostane len za jedného klienta. Zdôvodnili to, že ako sa môže venovať v rovnaký monent 2 ľuďom naraz.
    ivka70 a to je presne to, co vysvetluje pravnicka v linku - treba zdovodnit a evidencia ....
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    keďže poskytuješ túto službu dvom ľuďom - treba si urobiť rozpis ... a tak pekne zdôvodníš, že kedy si ktorému klientovi službu poskytla. Samozrejme výkaz!
    v tom, že naraz sa nemôžeš venovať dvom ľuďom, majú pravdu!
    Naposledy upravil Katy a R : 27.09.17 at 09:36
    nikoleta k Ona sa stará o dve nevidiace sestry vo veku 8 a 10 ročné. Su v škole na internate a chodí k nim denne od 12:00 do 20:00 hod. Potom je tam v škole nočná. Má ich na starosti obe každý deň v tom čase ako som už písala. Ako si teda zapíše do evidencie? Že jednej sa venovala 4 hod. a druhej tiež 4 hodiny. Spolu jej to urobí 8 hod. ako tam aj skutočne bola. Alebo ako?
    Katy a R napr tak ... ale neviem, ako má uzatvorené zmluvy o výkone OA - veď rozsah aj podmienky musí mať v zmluve, ktorú uzatvorila s každou zvlášť?
    zvyčajne je to podľa potreby - takže každý deň to môže byť inak - napr s jednou bude 2 hodiny - s druhou 6 ... samozrejme dodržať rozsah uvedený v zmluve

    Odmena osobneho asistenta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.