Zavrieť

Porady

Percentuálne rozúčtovanie tepla

Prosím Vás poraďte mi niekto, kde by som našla dáky výnos alebo predpis, ktorý platil pre rozúčtovanie tepla pre rok 2005. Viem, že teraz je v platnosti vyhláška 630/2005 / pomerné množstvá z celoročného dodaného tepla podľa mesiacov/. Potrebovala by som to veľmi súrne, neviem to nájsť.
Vopred Vám ďakujem.
Usporiadat
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Tu je tá vyhláška

http://www.porada.sk/t19068-p6-merae-tepla.html
Naposledy upravil Orim : 26.07.06 at 22:59
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Margita1 Margita1

Margita1 je offline (nepripojený) Margita1

Som veľmi rada, že ste sa mi snažil s odpoveďou pomôcť, ale ja tú vyhlášku mám. Ja som chcela vedieť, kde by som našla presne to isté čo platilo pre vyúčtovanie za rok 2005, lebo táto vyhláška je platná až od 1.1.2006.Viem o tom, že tie percentá existovali tiež, len sú niekde v inom zákone, lebo urso ich prevzalo.Veľmi by ste mi pomohli ak by ste mi poradili kde to nájsť. ďakujem.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

497/2004
O Z N Á M E N I E
Úradu pre reguláciu sieťových odvetví
Úrad pre reguláciu sieťových odvetví vydal podľa § 12 ods. 4 zákona č. 276/2001 Z. z. o regulácii v sieťových odvetviach
a o zmene a doplnení niektorých zákonov
výnos z 23. augusta 2004 č. 1/2004, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupe pri regulácii cien za výrobu
a rozvod tepla a pri určovaní rozsahu ekonomicky oprávnených nákladov a primeraného zisku.
Výnos upravuje detaily postupu pri regulácii cien v tepelnom hospodárstve, pri určovaní ekonomicky oprávnených
nákladov a pri určovaní primeraného zisku.
Výnos nadobúda účinnosť 1. októbra 2004.
Výnos je uverejnený v čiastke 27/2004 Vestníka Úradu pre reguláciu sieťových odvetví a možno doň nazrieť na Úrade pre reguláciu sieťových odvetví.


Skús to pohľadať ja dnes nemám viac času. Ide mi pomaly net. Možno na stránkach URSO niečo najdeš.
0 0
Margita1 Margita1

Margita1 je offline (nepripojený) Margita1

Veľmi ďakujem a verím, že určite niečo nájdem.Dám vedieť.
0 0
Margita1 Margita1

Margita1 je offline (nepripojený) Margita1

Už som z toho hotová, vôbec neviem takú tabuľku nájsť i keď sa veľmi snažím. Prosím Vás, ak by sa to podarilo Vám dajte mi vedieť - ozaj Vám budem veľmi povďačná.Mám informácie , že by to malo byť okolo roku 1996. No neviem. Budem sa snažiť aj ďalšie dni a večery. ešte raz ďakujem.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Nehľadáš náhodou koeficienty, ktoré sa používajú pri rozpočítavní kúrenia? Vrchný byt, spodný byt, severný,... Koeficienty sa schvaľujú na zhromaždení vlastníkov bytov. Ak nie, tak neviem ako by som Ti mohla pomôcť.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Tie pomerné množstvá podľa mesiacov sú len zálohové platby.

Skús ešte zákon 657/2004 §18 a ďalšie.
Neviem čo máš konkrétne na mysli. Pred tým než boli pomerové rozdelovače .... sa platilo podľa štvorcových metrov bytu a niekde aj nebytových priestorov ak boli vykurované.
Naposledy upravil Orim : 30.07.06 at 16:35
0 0
Margita1 Margita1

Margita1 je offline (nepripojený) Margita1

Ďakujem.Neviem nájsť to čo som chcela, ale idem v stredu alebo v piatok za právničkou. Uvidím čo mi povie na celý tento problém.Celý môj problém spočíva v tom, že som sa nasťahovala v máji 2005 a keď mi robili vyúčtovanie tak som zaplatila aj za prvé 4 mesiace za teplo.Pritom to v Zmluve a ani v Stanovách nikde riešené nemajú.Vypisujem si s nimi listy, ktoré už nikam nevedú, takže som sa rozhodla konať ináč.Odborníci čo sa pozreli na moje vyúčtovanie tak dávajú za pravdu mne, že je to zle vypočítané.Fakt prečo by somm mala platiť za niečo čo som vôbec nemala.
Ešte raz ďakujem a budem informovať.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

To sa odvíja od toho kto bol vlastníkom bytu. Ak si to bola ty a nasťahovala si sa až v máji musíš to zaplatiť od doby kedy si vlastnila byt. Ak to bol niekto iný mal by to zaplatiť on. Záleží od toho ako je to v kúpnopredajnej zmluve.
Nemôže byť stav, že nie je nikto majiteľom bytu.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Margita1
Ďakujem.Neviem nájsť to čo som chcela, ale idem v stredu alebo v piatok za právničkou. Uvidím čo mi povie na celý tento problém.Celý môj problém spočíva v tom, že som sa nasťahovala v máji 2005 a keď mi robili vyúčtovanie tak som zaplatila aj za prvé 4 mesiace za teplo.Pritom to v Zmluve a ani v Stanovách nikde riešené nemajú.Vypisujem si s nimi listy, ktoré už nikam nevedú, takže som sa rozhodla konať ináč.Odborníci čo sa pozreli na moje vyúčtovanie tak dávajú za pravdu mne, že je to zle vypočítané.Fakt prečo by somm mala platiť za niečo čo som vôbec nemala.
Ešte raz ďakujem a budem informovať.
Hlavne si to mala napísať hneď, ako sa veci majú. V prvom rade reklamuj vyúčtovanie. Je v rozpore so zákonom. Už to je v tejto téme rozoberané. Skúsim popozerať, kde presne sa o tomot už bavili. Reklamáciu daj písomne. Prilož fotokópiu z listu vlastníka. A kým správca zareaguje sa už doškolíš, čo Ti treba k tomuto vedieť.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Je to vo vyúčtovaní za rok 2005. Myslím, že taký istý prípad ako Tvoj. Doporučujem poštudovať. Ak by niečo, ozvi sa.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Margita1
Ďakujem.Neviem nájsť to čo som chcela, ale idem v stredu alebo v piatok za právničkou. Uvidím čo mi povie na celý tento problém.Celý môj problém spočíva v tom, že som sa nasťahovala v máji 2005 a keď mi robili vyúčtovanie tak som zaplatila aj za prvé 4 mesiace za teplo .
Ja k tomu len tolko, že doležite je kedy sa byt prepisoval u spravcu, tie mesiace sa počitaju tomu, kto v nich prave byval, program to nepočita dvojnasobne. Musi to byt rozdelene pomerom mesiacov, to znamena, že ak si sa nastahovala /A AJ NAHLASILA/ od maja, tak ti musi byt ratané od maja.čiže predošly vlastník bude mat 1-4mesiac a ty 5-12ty mesiac. OSBD ani nikto iny si nevycuca z prsta, kedy tam kto byval. Vlastnička možeš byt od kedy chces, pokial si nesplni povinnost odchadzajuci z bytu a neodhlasi sa a zaroven ten kto sa tam nastahuje sa neprihlasi, tak to už si musite riešit z predošlým vlastníkom. Ani ja neviem kto kde kolko byva, kým mi to nenahlasi a podla toho robím odstahovanie a pristahovanie. Všetko musi mat svoje pravidla.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

slavica
Ja k tomu len tolko, že doležite je kedy sa byt prepisoval u spravcu, tie mesiace sa počitaju tomu, kto v nich prave byval, program to nepočita dvojnasobne. Musi to byt rozdelene pomerom mesiacov, to znamena, že ak si sa nastahovala /A AJ NAHLASILA/ od maja, tak ti musi byt ratané od maja.čiže predošly vlastník bude mat 1-4mesiac a ty 5-12ty mesiac. OSBD ani nikto iny si nevycuca z prsta, kedy tam kto byval. Vlastnička možeš byt od kedy chces, pokial si nesplni povinnost odchadzajuci z bytu a neodhlasi sa a zaroven ten kto sa tam nastahuje sa neprihlasi, tak to už si musite riešit z predošlým vlastníkom. Ani ja neviem kto kde kolko byva, kým mi to nenahlasi a podla toho robím odstahovanie a pristahovanie. Všetko musi mat svoje pravidla.
Toto beriem ako jasnú vec. Samozrejme to vyplýva všetko z povinnosti nahlásenia a odhlásenia. Pokiaľ to nebolo dodržané a sú v byte merače na ÚK to by bol problém preukázať ich stavy ku dňu predaja bytu. Takisto aj voda. Potom by to bolo len na dohode.
0 0
Margita1 Margita1

Margita1 je offline (nepripojený) Margita1

Ja som všetko pekne písomne reklamovala, už som napísala 4 listy a stále sa len smejú. Dnes som bola za právničkou zaplatila som podstatne oveľa viac ako ma oklamali, ale mám rada spravodlivosť a asi jedine takto môžem týmto ľuďom dokázať, že to vyúčtovanie robili zle.budem informovať, ďalšie stretnutie mám v pondelok.Idem jej zaniesť kúpno-predajnú zmluvu a list vlastníctva.
Ďakujem všetkým čo sa mnou takto zaoberajú a snažia sa mi poradiť.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ak si majiteľkou od vtedy, čo ti dali zaplatiť tak sú toto zbytočne vyhodené peniaze.
Dôležité je to od kedy si majiteľkou a od tej doby musíš platiť či si tam bývala alebo nie.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Orimko, ja by som povedala, že je doležite, kedy predošlý vlastník ukončil byvanie a nový sa nahlasil a bol mu vystavený nový mesačný predpis. Inak je to problem medzi nimi dvoma....
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

toto ma napriklad vo svojej o výkone spravy Službyt Nitra...

P R Á V A A P O V I N N O S T I V L A S T N ÍK O V

1) Vlastníci sú povinní:

d) bez zbytočného odkladu najneskôr do 15 dní odo dňa zmeny oznámiť správcovi prevod vlastníctva bytu alebo nebytového priestoru, prenajatie bytu inej osobe a ďalšie skutočnosti (narodenie dieťaťa, úmrtie), ktoré majú vplyv na určenie výšky úhrady za plnenia poskytované s užívaním bytu alebo nebytového priestoru podľa tejto zmluvy. V opačnom prípade vlastník zodpovedá za spôsobenú škodu. Oznámenie vlastníka môže nahradiť v prípade nesplnenia si povinnosti písomné nahlásenie zvoleného zástupcu domu formou čestného prehlásenia, ktoré bude podpísané minimálne ďalším vlastníkom z domu.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Tu je vidieť tú profesionalitu. Mňa ani nenapadlo, že niekto by ako prvý krok nenahlásil zmenu u správcu. Takže profesionál sa nezaprie. Slávica super orientácia. Za mnou vždy prídu už vopred hlásiť, že také niečo sa u nás deje.Však by skúsili neprísť, no nie? Veď bývam v tom istom dome. Takže prehľad mám. Ale ak je správca mimo, skutočne k nenahláseniu zmeny môže reálne prísť.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

zákon 182/1993

§ 3
(1) Ak tento zákon neustanovuje inak, vzťahuje sa na práva a povinnosti vlastníkov domov, bytov a nebytových priestorov Občiansky zákonníka a osobitné predpisy. 6)

Ide tu o vlastníka - majiteľa bytu.

Byt vždy niekto vlastní a ten platí za príslušnú dobu stanovené poplatky (úhrady za plnenia poskytované s užívaním bytu alebo nebytového priestoru).
Nezáleží to od toho kedy sa naťahoval. Podstatné je od kedy je majiteľom ako som uviedol v príspevku hore.

V prípade písomnej dohody medzi novým a starým vlastníkom sa termín môže posunúť.
Naposledy upravil Orim : 02.08.06 at 22:50
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Orim ja sa nechcem s tebou natahovat :p ale tento prispevok bol napisany od niekoho, kto je v sprave nejakeho bytoveho družstva alebo podobneho spravcu a tento spravca má vypracovanu zmluvu o výkone správy, ku ktorej vlastník bytu so zakona pristupuje. V tejto sprave zvyčajne upravuju postup pri prevode na noveho vlastníka a to je asi tak ako som priložila priklad z Nitry. Odkial je autorka prispevku neviem,ale isto to ma jej spravca ošetrene.Tak ak to podpisala a nesplnila tieto naležitosti, je len tažko pravdepodobne, že obstoji to od kedy je alebo nieje vlastníčka. Ano, je pravda že sa to zakladá na vlastníckom práve, ale riešit si vec nedoplatku alebo preplatku v takom pripade si musia medzi sebou. Ved aj prachy za predaj si riešia dohodou, tak o čo ide?
Naposledy upravil Halli : 03.08.06 at 09:09
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať