Zavrieť

Porady

Záloha:poskytnutá v CZK, vrátená v EUR

Ahojte poraďáci. Opíšem problém. 6.9.2017 bola poskytnutá záloha na SC v sume 1000CZK, kurz bol 26,077, predstavovalo to sumu 38,347€. Na SC sa nešlo, 25.9.2017 zamestnanec chcel vrátiť zálohu, ale v EUR, tak som prepočítala kurzom 26,046 a vyšlo mi 38,393€. Vznikol teda kurzový rozdiel a program to zučtoval nasledovne na 335: mi zaúčtoval 38,347€ a do kurz. rozdielu dal 0,046€ / 38,393-38,347=0,046/. Od zamestanca som prijala 38,393€. Mám to dobre? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Nie, nie je to dobre. Kurzový rozdiel nevzniká, lebo v zmysle § 24/3 Postupov účtovania sa kurz použitý pri vzniku tohto účtovného prípadu použije aj na ostatné účtovné prípady súvisiace s týmto účtovným prípadom pri účtovaní.
    Laurinkai Dobre. Takže, keď chce zamestnanec zálohu vrátiť v EUR, tak prijmem toľko EUR, koľko som vypočítala keď som mu zálohu poskytla. Teda 38,347€. A cesťák, bude vyplatený v EUR, tak tam použijem na stravné kurz k 1.9.2017 a na ostatné použijeme kurz zo dňa, ktorý predchádza vyplateniu? Vyplatné bude 5.10.2017, tak použijem na ubytovanie a vreckové kurz zo 4.10.2017?

    Záloha:poskytnutá v CZK, vrátená v EUR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.