Zavrieť

Porady

Ústna dohoda o prenájme

dobrý deň, mám taký problém. Dal som do prenájmu garzónku. 14.04. 2016 prišlo z dôvodov sťažnosti nájomníkov k odstúpeniu od zmluvy. Mám podpísané, odstúpenie od zmluvy a že sa má vysťahovať. Nakoniec m nájomník uprosil či nemôže ostať v nájme. ústne sme sa dohodli, že to teda skúsime, ale je to len naša dohoda, s tým, že v prípade akéhokoľvek problému, alebo keď budem potrebovať byt, uvoľní ho. Teraz nastal ten čas, dohodli sme sa, nechal som mu dva mesiace, nech si nájde náhradné bývanie. Dnes som mu volal, kedy mám prísť po kľúče, povedal, že on stále čaká písomnú výpoveď a tak rýchlo to nepôjde a podobne... Aké sú vlastne moje možnosti dostať sa ku kľúčom, polícia, či ? Ako je to napr. s náhradným bývaním pre neho, lebo spomínal aj to...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    No obávam sa, že si nespravil dobre. o prenájme sa môžeš dohodnúť ... ale čo sa týka výpovede - tak tá musí byť písomná.
    pozri si OZ - tam máš presne dané, y akého dôvodu by si mohol skončiť - VD je tri mesiace. a ku krátkodobému nájmu tento z https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...xGrGVgCqt2QFSw
    hotrods2222 a čo ak by som požiadal o zábezpeku , prípadne zdvihol nájomné ?
    hotrods2222 tam to bola ale zmluva na dobu určitú - vychádza mi to tak, že cesta je žaloba na vypratanie nehnuteľnosti, ale o tej notárskej zápisnici o vyprataní, to je aký inštitút ?

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Na rozdiel od Tweety a Katy nerozumiem preco by to nemalo byt lahke.
    Ma podpisane odstupenie od zmluvy a vystahovanie. Odvtedy tam dotycny nema co hladat.

    Ústna dohoda o prenájme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.