Zavrieť

Porady

Nesprávne napísaná výpoveď

Dali sme zamestnancovi výpoveď s dvojmesačnou výpovednou lehotou. Výpoveď mala byť ku dňu 30.09. s dvojmesačnou výpovednou lehotou. Omylom som napísala vo výpovedi, že pracovný pomer končí dňom 30.09. Správne malo byť 30.11.2017. Je takáto výpoveď neplatná? Čo môžem urobiť, ak mi zamestnanec podpísanú nesprávnu výpoveď nebude chcieť vymeniť za správnu? Môže ukončiť pracovný pomer 30.09. aj keď je spísaná 30.09. a vo výpovedi je dvojmesačná výpovedná lehota?
Naposledy upravil Iwett : 30.09.17 at 11:07
veronikasad Výpoveď sa nespisuje, výpoveď sa dáva...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie je neplatná. Výpoveđ zo zákona končí uplynutím VD. Prevzatie podpísal, tak by som len na pôvodnej opravila dátum a opravu šifrovala.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett Ďakujem, len čo v prípade, že mi nebude chcieť zamestnanec výpoveď vrátiť a podpísať správnu
    veronikasad Napíš čo si uviedla do textu vypovede
    Iwett výpoveď bola podľa §63 z nadbytočnosti s dvojmesačnou výpovednou lehotu, uzatvorenou dňa 29.09.2017. Celá je správna, len veta pracovný pomer končí dňom 30.09.2017 mala byť že pracovný pomer končí dňom 30.11.2017. Zamestnanec ju podpísal.
    veronikasad Prepáč, nerozumiem čo znamená uzatvorenou 29.9.2017. ak je to návrh na dohodu z titulu nadbytočnosti, pracovný pomer mohol skončiť aj 30.9.2017.

    Zamestnanec ti nemusí výpoveď vrátiť, stačí keď mu listom oznámis, že v liste zo dňa xxx došlo k preklepu datumu uplunutia výpovednej z doby a pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby dňa 30.11.2017, pokiaľ nebude dohodnuté inak
    Iwett prepáč,, nie uzatvorenou ale dátum na výpovedi je 29.09. s dvojmesačnou výpovednou lehotou. Myslela som, že dátum na výpovedi nie je spred dvoch mesiacov
    ivka70 Ide o formalnu chybu, ktora nema vplyv na platnost vypovede. Zo znenia je jasne, kedy PP konci.
    Iwett Ďakujem, som si vydýchla
      zbaliť

    Nesprávne napísaná výpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.