Zavrieť

Porady

Usporiadat
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Neviem, ale poznám pár štatutárov, ktorí uvažujú o "emigrácii firmy".
Primárne ale nie kvôli daniam, ale kvôli desiatkam zákonov, ktoré im vytvárajú riziko likvidačných sankcií.
5 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

S firmou so sídlom mimo SR je to asi jednoduchšie. FO aj keď bude žiť a podnikať mimo SR a má slovenské občianstvo, tak bude musieť asi na Slovensku preukazovať, že nemusí nič zdaňovať na SR.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ing. Ľubomír Janoška
Neviem, ale poznám pár štatutárov, ktorí uvažujú o "emigrácii firmy".
Primárne ale nie kvôli daniam, ale kvôli desiatkam zákonov, ktoré im vytvárajú riziko likvidačných sankcií.
ja som pocul o " nikdy " nekonciacich danovych kontrolach a zadrziavani vratiek DPH pre firmy, ktore nie su "nasimi ludmi", ci odmietaju zaplatit " vypalne " ziskane " vlastnou hlavou"
1 1
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Benko
S firmou so sídlom mimo SR je to asi jednoduchšie. FO aj keď bude žiť a podnikať mimo SR a má slovenské občianstvo, tak bude musieť asi na Slovensku preukazovať, že nemusí nič zdaňovať na SR.
Viem o jednom chlapíkovi, ktorý prehlásil, že nemá účty na Belize a nikto to nepreveroval.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ing. Ľubomír Janoška
Benko
S firmou so sídlom mimo SR je to asi jednoduchšie. FO aj keď bude žiť a podnikať mimo SR a má slovenské občianstvo, tak bude musieť asi na Slovensku preukazovať, že nemusí nič zdaňovať na SR.
Viem o jednom chlapíkovi, ktorý prehlásil, že nemá účty na Belize a nikto to nepreveroval.
to nebol on, to bol len hlas podobny jeho hlasu
1 0
archeres archeres

archeres je offline (nepripojený) archeres

Nie, nemyslím si to.
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Ale bude rozdiel v obsahu zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia.
Potom sa vlastnou hlavou rozhodne ze na Belize je lepsie utajeny nez v Monaku.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať