Zavrieť

Porady

Súkromný majetok

Dobrý deň . Chcel by som sa opýtať , mám a mal som nejaké veci či svoje alebo iných spoločnosti v budove kde som pred tým mal prevádzku, ešte tam stále mám veci. Medzi tým budova bola predaná inému majiteľovi, nevedel som o tom a kľúče ešte stále mám. Bol som s pánmi ktorý prišli pre jubox a pán nový majiteľ sa dozvedel že sme tam a rovno zavolal policajtov. Bola tam jeho zamestnankyňa ktorá videla že priestory boli odomknute bez násilia a čo sa stade zobralo. A ešte mne aj Tej spoločnosti zmizli stade veci, mne sporák za 600 EUR a spoločnosti reproduktory za 200 EUR . Za odpoved Vám ďakujem. Opýtať sa chcem to,či budem mat z toho nejaký problém , nakoľko zavolal na mna políciu a ako si mám nahradiť škodu cca 800 EUR za chýbajúce veci
Naposledy upravil Pavluxa : 11.10.17 at 12:01
4 komentárov     zbaliť
ivka70 a co sa chces vlastne spytat?
Pavluxa Či budem mat z toho nejaký problém , nakoľko zavolal na mna políciu a ako si mám nahradiť škodu cca 800 EUR za chýbajúce veci
dmc Akym sposobom bola prevadza zrusena - aka bola zmluva o najme, doba urcita neurcita - bola dana vypoved ? Pred vstupom do budovy si vedel ze je prevadzka zrusena?
Pavluxa Prevádzka bola zrušená asi pred pól rokom, ja som ju rušil. Ale cola chladnička, výčap a jubox tam ostali. A ešte mám tam svoju kuchynskú linku v jednej z miestnosti, kde mi zmizol sporák, a juboxu chýbajú repro. Zmluvu som mal na dobu neurčitú, ktorá nebola ukončená ešte zo starou majiteľkou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Pavluxa, čo píšeš, tak Ty si mal svoje veci v nehnuteľnosti vlastníka nového, s ktorým si nemal žiadny nájomný vzťah nový vyriešený a tiež si nemal ukončený ani nájomný vzťah s predchádzajúcim vlastníkom. To značí, že si neplatil nájomné za pol roka nikomu a mal si tam veci, ktoré teraz po pol roku hľadáš, Zaujímavé a nepochopiteľné. Ty si mal svoj súkromný majetok v cudzom majetku, tak asi si niekto ten Tvoj majetok privlastnil ako náhradu za nájom, alebo sa mýlim. Ťažko Ti radiť, keď neviem, aké si mal dohodnuté nájomné podmienky s predchádzajúcim vlastníkom budovy. Ale, keď si zrušil prevádzku sám, mal si sa postarať aj o svoj majetok, ktorý si mal v budove, t.j. odpratať si ho a s vlastníkom zároveň si vysporiadať ukončenie nájomného vzťahu. Takže podľa môjho názoru, nový vlastník si chránil svoj majetok, preto tak konal a Ty si mal svoj majetok neoprávnene v jeho nehnuteľnosti.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pavluxa Na základe ústnej dohody s bývalou vlastníckou budovy, som si tam nechal tie veci , nemal som ich ako stade zobrať, cela kuchyňa je ťažká, ona to medzi tým predala ale nedala mi vedieť o tom. Keďže mám ešte stále platnú nájomnú zmluvu aj keď som neplatil Najom,mám právo vojsť do tých priestorov?
    branislavp Len, ak Ti to dovolí nový vlastník budovy.
    Pavluxa Jasne , ďakujem pekne za radu.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak mas najomnu zmluvu stale platnu, tak ju ukaz sucasnemu vlastnikovi nehnutelnosti a aj policajtom. Novy vlastnik ti moze dat vypoved s vypovednou dobou alebo sa dohodnete na skonceni najmu v kratsej dobe. Samozrejme pre teba plati tiez ustanovenie zmluvy o najme o uhrafe najomneho ... musis najom zaplatit spatne novemu vlastnikovi.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pavluxa Ďakujem pekne za radu. Pekný deň prajem a nech sa Vám darí.
    Pavluxa Ešte otázočku ak môžem. Mohol by som si vymáhať škodu od bývalej majiteľky budovy, nakoľko má neuppvedomila o predajibudovi? Terajší majiteľ somnou nekomunikuje a keď som sa mus snažil prehovoriť naúici pri náhodnom stretnutí, tak má bez slov napadol fizicky. Je to nejaký paychopat.
    buchač Hm...a ešte taká otázočka.

    Koľko dlhuješ na tom nájomnom ?
    ------------------------
    ...a ešte aj poznámočku pripojím.

    V podstate môžeš byť rád, že ti neúčtujú skladné.
    Raz spomínaš sporák...a inde zasa celú kuchyňu. Takže ako je to vlastne ?
    ------------------------
    Domáhaš sa svojho práva, čo je síce aj normálne.
    No na práva iných kašleš...aj toto je normálne ?

    Kuwa a potom sa čuduješ, že vyfasuješ po hube ?
    Dokonca nazveš psychopatom ?
    Ale hlavne, že Ty budeš asi normálny.
    Pavluxa Takze takto. Mám tam kuchynskú linku, komplet so sporákom , stôl a stoličky. Neostal som nič dlžný, neporušil som žiadne práva. Nebol som upovedomený že budova je predaná, nikto odomna nechcel kľúče ani nervypovedal zmluvu. Proste budova sa predala aj s mojim majetkom a nikto mi nepovedal že je predaná. Psychopatom som nenazval nikoho osobne , len som v momente napísal svoj názor na pána ktorý bez slov na mna zaútočil. Len som vystúpil z autá a pozdravil sa mu zdravím , zrazu letel kopanec. Ja som ich zbadal pri ceste pri jednom podniku, jeden známy ktorý u neho pracuje mu hneď povedal že to som ja kto tam má veci a pred tým mal krčmu. Bez slova na mna vyletel . Poznámka chlap ktorý teraz vlastni tu nehnuteľnosť bol viackrát odsúdený a sedel v base neviem koľko rokov.
    Pavluxa Vždy sa snažím riešiť veci korektne a bez konfliktov. Preto som sem aj napísal.
    avalik preco si prestal platit najom ak si mal platnu zmluvu?
    Pavluxa Pani mi ostala dlžná , bol nedoplatok plynu a ona vykurovania na moj plynomer aj prázdne miestnosti v budove , plyn som vyplatil , mne šla v krčme jedna gamatka, jej v tých miestnostiach 4 gamatky, ona to tajila až potom keď sme prišli na to keď sme vypli gamatku že nám točí plynomer, tak vtedy sa priznala že jej tam idu aj tie gamatky. Nedoplatok bol 1600 EUR, ja som to uhradil a dohodli sme sa že nebudem platiť nájom .
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.