Zavrieť

Porady

prvve prihlasenie vozidla do evidencie

Ako spravny slovak som si bol vybavit na urade eID kartu (rozumej e- obciansky preukaz) a chystam sa z uradmi komunikovat vylucne elektronicky. Predstavte si, ze vsetko bolo zadarminko a este aj citacku mi dali zadarminko
Ako spravny linuxak pouzivam linux a som rad, ze vyvojari tohto neskutocne predrazeneho a niekedy kolabujuceho systemu mysleli aj na linuxakov.
Nasiel som velmi pekne/vtipne video o portali slovensko.sk

Ale podme k veci:
chcem si prihlasit do evidencie auto, prisiel som na web pred ktorym mam respekt, lebo nad vsetkym stoji nas neskorumpovany pan minister robko ka*inak. Takze prisiel som na https://portal.minv.sk/wps/wcm/conne...ost-nove-menu/ resp. https://eidas.minv.sk/TCTokenService...bf9da8ddbad676 zasuniem citacku, eID kartu a spustim eID klienta, zadam BOK a krasne ma prihlasi. ale po prihlaseni dostanem hlasku
HTML Code:
Prosím počkajte na inicializáciu aplikácie D.Signer/XadES pre vytvorenie zaručeného elektronického podpisu (ZEP). V prípade, že inicializácia aplikácie D.Signer/XadES trvá príliš dlho alebo nastala neočakávaná chyba, uistite sa, že:


mate nainštalovanú a nakonfigurovanú aplikáciu D.Launcher

povolili ste prehliadaču spracovanie odkazov typu „ditec-dlauncher:“ pomocou aplikácie D.Launcher

mate nainštalované behové prostredie Java
No nemal som nic a vsetko som musel stiahnut a doinstalovat. Teraz ked sa na web ministerstva chcem prihlasit, tak za kazdym sa zo slovensko.sk stahuje zopar jar suborov, ktore trva cca 1-2 min.

OK nevadi, sak mam cas
Dostal som sa konecne tam kde som chcel a mozeme ist na to. Ja nie som nejaky odbornik v prihlasovani aut, ale postupujem, tak ako si to odo mna ziada web.
Pravdepodobne Vam tu asi hodim screenshot aby ste vedeli o co sa jedna. Prvu polozku, ktoru mam zadat je VIN auta a hned tam som skoncil (slubene screenshoty)
https://imgur.com/a/R280d

Code:
Nemáte oprávnenie realizovať na zadanom vozidle požadovaný úkon za inú osobu.
v tom prvom okienku sa pise
Code:
Služba umožňuje predajcovi dosiaľ neevidovaného dokončeného vozidla, ktoré nadobudol vlastník vozidla, požiadať o prihlásenie vozidla do evidencie, pričom je povinný žiadosť podpísať zaručeným elektronickým podpisom.  Predajca vozidla je povinný vopred požiadať orgán Policajného zboru o zaevidovanie.
A tak sa pytam, to musi najprv predajca zaevidovat auto u policajtov a az potom to mozem ja, alebo ako to je ?

PS - ja zatial este nemam technicak, lebo mi ho predajca nevydal, ale do 3 dni by som ho mal mat.
Prihlasenie cez web len skusam, aby som potom nematuroval, ked ho budem skutovne prihlasovat.
PS ten kto prihlasuje auto cez net, tak by doknca mal mat 50% zlavu, tak to som teda zvedavy
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
A tak sa pytam, to musi najprv predajca zaevidovat auto u policajtov a az potom to mozem ja, alebo ako to je ?
TY eviduješ.
PS - ja zatial este nemam technicak, lebo mi ho predajca nevydal, ale do 3 dni by som ho mal mat.
Trochu čudné, ale povedzme.
Ak dostaneš techničák, potom prihlásiš.
----------------
Platí :
Vlastník vozidla, ktoré doteraz nebolo prihlásené do evidencie vozidiel, je povinný osobne toto vozidlo prihlásiť do 15 dní po jeho nadobudnutí; pritom uvedie, kto má byť zapísaný v osvedčení o evidencii časť I a časť II ako jeho držiteľ.

Pri prihlásení nového vozidla je vlastník vozidla povinný preukázať svoju totožnosť a predložiť:
vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie,
osvedčenie o evidencii časť II,
doklad o nadobudnutí vozidla - faktúra, leasingová zmluva,
potvrdenie o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,
splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra alebo živnostenský list,
prítomnosť osoby oprávnenej zastupovať organizáciu (živnostník, konateľ spoločnosti, osoba úradne splnomocnená),
overené splnomocnenie leasingovej spoločnosti,
ak sa prihlasuje vozidlo, ktoré má udelené typové schválenie ES, je potrebné predložiť tzv. COC doklad (certifikát o konformite); tento doklad nie je potrebné predložiť, ak ho zaslal predajca vozidla prostredníctvom elektronickej služby,
http://www.minv.sk/?prihlasenie-noveho-vozidla


P.S.:
Pokiaľ vybavíš (ako správny slovák ) cez ten eID, tak aby si sa pomaly aj na STK chystal...
0 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dmc dmc

dmc je offline (nepripojený) dmc

Prihlasit vozidlo cez e-ID vie iba predajca. Ty ako fyzicka osoba to nevies spravit.

Základné informácie k e-službe – Žiadosť o prvé prihlásenie vozidla do evidencie

Výrobca alebo zástupca výrobcu dosiaľ neevidovaného vozidla, ktoré nadobudol vlastník vozidla, môže požiadať o prihlásenie vozidla do evidencie prostredníctvom elektronickej služby, pričom je povinný žiadosť podpísať kvalifikovaným elektronickým podpisom. Výrobca alebo zástupca výrobcu takéhoto vozidla je povinný bezodplatne v elektronickej forme zasielať orgánu Policajného zboru údaje o nadobudnutí vozidla, vlastníkovi vozidla, držiteľovi vozidla, ktorých orgán Policajného zboru zapíše do osvedčenia o evidencii časť I a časť II, údaje o druhu a rozmere tabuľky s evidenčným číslom, údaje o mieste a spôsobe doručenia osvedčenia o evidencii časť I a údaje o osobe, ktorá prevezme osvedčenie o evidencii časť II a tabuľky s evidenčným číslom.

Požiadať orgán Policajného zboru o prihlásenie vozidla do evidencie môže občan v zastúpení osoby výrobcu alebo zástupcu výrobcu takéhoto vozidla iba ak koná za takúto osobu na základe elektronického splnomocnenia.

Pri elektronickom spôsobe prevodu držby vozidla na inú osobu je zástupca povinný:
1. Vyplniť elektronický formulár s údajmi nového držiteľa vozidla a vlastníka vozidla
2. Určiť údaje o druhu a rozmere tabuľky s evidenčným číslom, mieste a spôsobe doručenia osvedčenia o evidencii časť I
3. Určiť údaje o osobe, ktorá prevezme osvedčenie o evidencii časť II a tabuľky s evidenčným číslom
4. Podpísať elektronický formulár kvalifikovaným elektronickým podpisom
5. Potvrdiť odoslanie elektronickej žiadosti
6. Uhradiť správny poplatok za zápis prvého držiteľa vozidla určeného podľa výkonu motora a požiadavky na vydanie tabuľky
s evidenčným číslom a dokladov od vozidla – pokyn na úhradu bude zaslaný do dátovej schránky občana
7. Na výzvu sa dostaviť na orgán Policajného zboru, príslušného podľa miesta trvalého pobytu alebo sídla nového držiteľa
vozidla, k prevzatiu osvedčenia o evidencii časť II a tabuľky s evidenčným číslom – výzva bude zaslaná do dátovej
schránky občana
8. Pri prevzatí dokladov a tabuliek s evidenčným číslom je potrebné, aby občan preukázal
• potvrdenie o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,
• oslobodenie od platenia správneho poplatku alebo dôvod zníženia výšky poplatku, ak to bolo súčasťou elektronickej služby.

zdroj:https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie

Suma-sumarum na Dopravny inspektorat sa aj tak musis dostavit - musia ti do technicaku dopisat udaje o vozidle a vydat dabulky s TEC . Lepsie bude si rezervovat termin na Dopravnom inspektorate na konkretny datum a hodinu a vybavit priamo na DI (vivat Slovakia)
Naposledy upravil dmc : 11.10.17 at 16:11
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Samozrejme, ze ja prihlasujem, ale ked si pozres ten druhy obrazok
Nemáte oprávnenie realizovať na zadanom vozidle požadovaný úkon za inú osobu.
Kto je ina osoba ?? Je to moje auto a VIN mojeho auta, preco mi system vyhodil na oci tuto hlasku ??


PS na STK mam cas este 4 roky
0 0
dmc dmc

dmc je offline (nepripojený) dmc

ina osoba je splnomocneny zastupca predajcu
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Tak to si ma nepotesil ... myslel som si, ze to urobim ja pekne elektronicky
0 0
PowerFull PowerFull

PowerFull je offline (nepripojený) PowerFull

Stále to nieje možné ani pri individuálnom dovoze ? je tam všetko možné ale túto možnosť tam nevidím.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

zatial zrejme asi len predajca .... ale na slovensko.sk som nebol prihlaseny od vtedy co som dal sem tem prispevok
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

PowerFull
Stále to nieje možné ani pri individuálnom dovoze ? je tam všetko možné ale túto možnosť tam nevidím.
myslíš elektronické podanie žiadosti o uznanie typového schválenia ES vozidla na OÚ?
https://www.jiscd.sk/prevadzka-vozid...?textversion=1
ale musíš byť prihlásený s eiD inak stránku neukazuje správne..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať