Zavrieť

Porady

Doklad z taxametra

Ahojte,

prosím o radu, môžem uplatniť pravo na odpocitanie dph z dokladu z taxametra?
Ak som správne pochopila, prevádzkovatel taxi sluzby, ktory disponuje taxametrom je povinny vyhotovit doklad z taxametra a zaevidovat celkovu sumu do erp a vrp. Ak mam len doklad z taxametra naplna teda nalezitosti dokladu zjednodusenej faktury ? Neexistujuci doklad z erp a vrp je problémom či už z pohladu DPH alebo DzP?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ak ma erp, musi Ti vydat aj doklad z erp... ak nema erp, ma povinnost zaevidovat trzbu vo vrp, avsak v tomto pripade nema povinnost vydat blok z vrp a odovzda Ti iba doklad z taxametra...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sarlotka a aky je tvoj nazor ked mam len doklad z taxametra a netusim ci ma vrp alebo erp a narok na odpocet dph... inak som to tak celkom ako ty pises nepochopila z toho metodickeho pokynu...
    martinez podla §8, ods.8 zakona o ERP ak pouziva VRP, iba zaeviduje trzbu a neodovzdava blok z VRP

    https://www.financnasprava.sk/_img/p...nenie_taxi.pdf

    ja osobne z taxi DPH neodpocitavam, nakolko sluzba bola poskytnuta zamestnancovi a nie firme a zamestnanec taxi vyuctovava ako cestovnu nahradu.. v tomto pripade sa uctuje na 512 a narok na odpocitanie DPH nie je. V pripade, ak by ste mali zmluvu s taxi sluzbou a za mesacne vykony by Vam zaslali na konci mesiaca fakturu, kde by bolo aj vycislena DPH, uctoval by som to na 518 a DPH si odpocital.... to je moj nazor
    Sarlotka aha dakujem, iny metodicky som čitala a prehliadla som tento § celkovo... nevedela som o tomto...som sa priucila...ide advokata "szco" pouziva casto taxi... je to prenho lacnejsie ako platit parkovisko pocas sudnych procesov a presuvania sa...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.