Zavrieť

Porady

Môžem zdaniť napísanie článku ako duševné vlastníctvo podľa§8 odsek1 písm.g?

tereza5

tereza5 je offline (nepripojený) tereza5

tereza5
Okrem príjmu SZČO som napísala na základe zmluvy o dielo aj nejaké články pre mesto, na zmluve nie je IČO, ale rodné číslo ako súkromná osoba.Môžem tento príležitostný príjem zdaniť podľa §8 odsek1 písm.g a použiť aj paušalné výdavky za rok 2017 už 60%?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Sarlotka

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    §8 ods 1 g znie
    príjmy zo zdedených práv z priemyselného a iného duševného vlastníctva vrátane autorských práv a práv príbuzných autorskému právu,36)

    odpoved je nie, nemas prijem zo zdedenych prav....

    Môžem zdaniť napísanie článku ako duševné vlastníctvo podľa§8 odsek1 písm.g?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.