Zavrieť

Porady

Dokedy ma predavajuci odhlasit vozidlo? Co ak ho neodhlasi?

Kupil som vozidlo, cez vikend, podpisala sa kupna zmluva, zaplatil som, odisiel som z vozidlom, s dokladmi a s vypisanim splnomocnenim na odhlasenie.
V pondelok som splnomocnenie dal overit u notara, a s dokladmi poslal predavajucemu aby mohol na DI uskutocnit odhlasenie a poslat mi spet odhlasene doklady.
Ten ich prijal, ale vozidlo stale neodhlasil. Stale sa vyhovara ze nema cas, ze je chory....

Ako mam dalej stupovat???

Da sa niekde overit ci je vozidlo v Exekucii???


-----------------------------------

Takze uz je to prepisane, nakoniec to nepol ziaden podvod, len obicajna LENIVOST predavajuceho.....
Naposledy upravil tomanpcm : 26.10.17 at 11:33
3 komentárov     zbaliť
ivka70 ako ste sa dohodli v zmluve?
tomanpcm - v zmluve odhlasenie nieje riesene.....
j- e to jednoducha zmluva na 1x A4, je tam uvedene ze nalezitosti pri kupe a predaji platia v zmysle Obcianskeho zamonnika
ivka70 tak budes cakat, kym sa predajca rozhodne ....ked ste si to nedohodli
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Tak si zober 4 kamaratov a chod ku predajcovi na kavicku.....mozno "vyzdravie".

    Vsetko si to mal mat osetrene v kupnej zmluve. Idealne je v ten isty den ako kupis auto ist priamo na Dopravny inspektorat spravit odhlasenie - avsak viem ze sa to nie vzdy da uskutocnit. Prave preto si to mal mat osetrene v zmluve. Kedze to nemas - tazko radit. ....co tak odstupenie od zmluvy z dovodu nemoznosti vykonat zmenu v evidencii - tym padom nemoznosti riadne pouzivat kupenu vec.

    Inak ak dopravný inpšektorát nevykonal odhlásenie auta na kupujúceho, tak z hľadiska prevádzkovania auta je zodpovedný doterajší držiteľ auta, vrátane inštitútu objektívnej zodpovednosti za dopravné priestupky, ako aj absolvovania TK, EK a uzatvorenia PZP

    -pohroz mu ze spravis zopar priestupkov a vsetky pokuty mu pojdu na vrub z dovodu objekt. zodpovednosti.
    Naposledy upravil dmc : 13.10.17 at 10:55
    tomanpcm - len jazdit nanom velmi nemozem.. lebo doklady som mu poslal spet, mam len fotokopie... a ostalo mi vozidlo zo znackami
    - majitel posobil relativne majetne.... tak som mu doveroval, kupoval som 11r stare a navyse jemne buchnute vozidlo.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    lehota je 15 -dňová kuk https://www.minv.sk/?zmena-vlastnictva-vozidla
    ak by mu to dlhšie trvalo - tak ho upozorni, že pri nejakom tvojom priestupku budú vymáhať pokutu najskôr od neho (dokazovanie).... možno si ochotnejšie čas nájde
    najlepšie je riešiť to hneď osobne - spolu
    tomanpcm jo... dalo by sa vybehnut do rakuska a zopar krat sa prehnat pred automatickym radarom.....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    K doplneniu (len trochu neskoro zistovat, ci je na aute exekucia, ked si uz zaplatil):
    Poskytnutie informácií o exekútorských blokáciách
    https://portal.minv.sk/wps/wcm/conne...blok1-vozidlo/

    Dokedy ma predavajuci odhlasit vozidlo? Co ak ho neodhlasi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.