Zavrieť

Porady

Vystavenie faktúry mestu

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať... prišla nám objednávka na materiál od mesta, určený na lavičky. Na objednávke mesto uviedlo iba svoje IČO a DIČ. Keď som si hľadala údaje o tom meste na finstat, všimla som si, že to mesto má aj IČ DPH podľa §4. Mám teda na faktúre uvádzať normálne aj jeho IČ DPH a takto si to nahodiť aj do systému. Alebo aký je dôvod toho, že svoje ič dph neuviedlo?? To ho nemusí uvádzať?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Je to komplikovanejšie - obec ako subjekt verejnej správy je zo zákona neplátcom dph, ale je tu výnimka pre prípad, že podniká. Bolo by logické, aby mali rozlíšené účtovníctvo na verejnú správu (=neplátca dph) a podnikanie (=plátca dph). Určite si to overte na obecnom úrade.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Dav, ivka70, Dáša_, Tweety, Mária27, Terezia13
    6
    katka112233 Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže sú platiteľmi dph, túto informáciu sú zo zákona povinní uviesť vo svojich obchodných dokladoch. Kontaktujte ich, nech urobia nápravu.
    katka112233 ďakujem

    Vystavenie faktúry mestu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.