Zavrieť

Porady

Vypoved zo strany zamestnanca, kedy sa hlasit na urad prace?

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu, toho casu som PN, chcem podat vypoved zo strany zamestnanca v zmysle ust. § 67 Zakonnika prace, viem, ze ked ju dorucim ku koncu oktobra 2017, vypovedna lehota ak, som vo firme pracovala viac ako rok je dva mesiace, takze mi zacne vypovedna lehota plynut od 1.11.2017, chcem sa vsak spytat, ci ak budem stale PN aj pocas vypovednej lehoty mi tato uplynie, teda nebudem uz musiet pocas tejto lehoty nastupit do prace, cize od 1.1.2018 budem bez pracovneho pomeru, je to tak? ak mi bude tato PN, ktora zacala zaciatkom oktobra 2017 plynut aj napriklad do februara 2018, kedy sa musim ist prihlasit na urad prace? vopred dakujem za odbornu poradu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak podáš výpoceđ, PP skončí po jej uplynutí. VD je dvojmesačná a nezávisí od dĺžky trvania PP. PP ti teda skončí 31.12. Po skončení PP sa môžeš zaevidovať na ÚP. Ak ale bude trvať DPN, evidovať sa môžeš až po jej skončení.
    Alenocka159 dakujem srdecne za radu

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Počas PN ťa na úrade práce nezaevidujú. Treba riešiť zdravotné poistenie - predložením potvrdenia zo SP o výplate nemocenského. Platitelom zdravotného poistenia bude štát.
    Alenocka159 dakujem pekne za radu
    ivka70 19.10.17 16:22 odstránil(a) z Porady

    Vypoved zo strany zamestnanca, kedy sa hlasit na urad prace?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.