Zavrieť

Porady

Reklamácia telefónu

Dobrý deň, telefon som mal už v oprave. Prvýkrát po roku lebo nedalo sa počuť mňa cez mikrofón, a druhýkrát po 1,5 roku že foťák fotil "ružové" fotky, inú farbu nie. Po 28 dní odpísali že nedalo sa opraviť - Výmena IMEI - posielajú nový kus.

Odstúpenie zmluvy nechcú lebo vraj už aj odoslali a je smerom ku mne, ani vymeniť za iný kus... Kto má pravdu podľa zákona?
4 komentárov     zbaliť
Kabaka123 Tvrdenie proti tvrdeniu... najprv tvrdíš, že Ti posielajú nový kus a potom tvrdiš, že Ti ho nechcú vymeniť za iný kus.
18TommyBoy Ahoj, ja chcem odstúpiť od zmluvy keďže ten telefón sklamal a nechcem ho už... A oni na silu nový chcú dať, nie peniaze
Kabaka123 Reklamáciu vybavili, je to ok. Ale teraz som z toho jeleň. Vymenili ti len nefunkčnú časť mobilu alebo Ti poslali nový mobil? Ak nový mobil, tak je to lepšie riešenie ako výmena nefunkčnej časti v mobile.
ivka70 nemas zakonny narok odstupit od zmluvy, tie 2 chyby nebola opakovana ta ista chyba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pokial vedia zabezpecit vymenu za rovnaky kus , maju pravo tak vybavit reklamaciu.
    Odstupenie od zmluvy mozne v tomto pripade nie je, vybavenie reklamacie vratenim penazi by prichadzalo do uvahy v pripade, ak by rovnaky typ telefonu nemali k dispozicii a nevedeli ho zabezpecit.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 Tvrdenie proti tvrdeniu... Najprv tvrdí, že mu posielajú nový kus a potom tvrdi, že mu ho nechcú vymeniť za iný kus.
    ivka70 mozno vymenou imei mysli len vymenu zakladnej dosky
    ale dovod na odstupenie od zmluvy to aj tak nie je
    Žabinka áno, píše o výmene IMEI, a teda základnej dosky, nie o výmene mobilu..
    Kabaka123 Aha..., ale v komente zase tvrdí, že mu nasilu núkajú nový, tak už som z toho jeleň.
    Žabinka už aj ja..
    Žabinka v tejto diskusii http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=15&t=1109966 sa píše: pri vymene celej dosky sa meni IMEI (IMEI = SN = serial number)
    ja to chápem tak, že nové IMEI = akoby nový mobil s novým sériovým číslom.. možno to chápem zle..
    ivka70 nemusi to byt cely mobil, len cele vnutro, vymenou dosky sa vymeni ... a tym je aj zmena IMEI
    cize obal, displej ,bateria v tom pripade ostavaju
    vicktor Aj ja jeleniem:
    - je nutna vymena dosky, ale neopravili a posielaju novy kus = novy telefon rovnaky ako ten povodny
    - nechcu poslat novy kus = nechcu poslat iny model
    ???
      zbaliť

    Reklamácia telefónu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.