Zavrieť

Porady

Prenos uveru na inu osobu s exekuciou?

Prosim o radu, potrebujem preniest uver na inu osobu, kvoli ktorej som ho brala. Bohuzial ho moc nesplaca, preto ho chcem preniest na nu, lenze ma exekutora, da sa to aj v takomto pripade? Co je ku tomu potrebne? Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ty chces. A ta osoba chce tiez?
    Ty si brala uver a ta osoba nesplaca... nieco sa da domysliet ale ked teraz nesplaca myslis ze bude ochotna prevziat uver na seba a splacat?
    Ako sa asi k tomu postavi banka ze da novy uver na splatenie stareho osobe s exekuciou?
    Nevidim to realne.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Určite s tym nebude suhlasiť veritel, ak zistí, že novy dlžník ma exekuciu.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ak by si to aj chcela presunúť a banka by umožňovala takú možnosť, tak tú osobu by posudzovali, ako keby mala dostať nový úver ona, lebo z pohľadu banky to tak bude. A s exekúciou úver ťažko dostane za normálnych podmienok.
    Druhá, nemenej podstatná vec je, čo na to tá osoba. či skutočne má záujem o úver...

    Cesta ako sa dostať k svojim peniazom, ktoré si poskytla tej osobe, je cez vymáhanie dlhu.

    A hlavne poučenie pre teba a iné osoby - nerobte vo vlastnom takéto blbosti... Je dôvod, pre čo tá osoba nemôže dostať úver. A väčšinou to nedopadne dobre - pre osobu, čo sa nechá ukecať/ovplyvniť.

    Prenos uveru na inu osobu s exekuciou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.