Zavrieť

Porady

Aký použiť kurz ak zamestnanec vracia preplatok inej mene ako bola záloha?

Zamestnancovi bola poskytnutá záloha 2800 CZK dňa 6.10.2017.
Pracovnú cestu vykonal 8-9.10.2017, kde mu vznikli nasledovné náklady :
stravné 1200, vreckové 480, celkom teda - 1680 CZK. Vyúčtovanie predložil 23.10.2017 a preplatok 1120 CZK vrátil : 1000 Czk, a rozdiel chce vyplatiť v eurách....akým kurzom mám prepočítať 20 CZK? Ja by som to prepočítala deň, pred predložením vyúčtovania . Je to prosím tak....nevieme si s kolegyňou rady...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    delonko Ďakujem toto som si prečítala....ale? Dobre rozmýšľam či nie? Dnes mám asi svoj deň :-)
    Dav V dokumente sa píše : " Pri pracovných cestách nie je osobitne určený moment uskutočnenia účtovného prípadu. Je na rozhodnutí účtovnej jednotky, aby si zvolila kritériá na stanovenie tohto dňa prostredníctvom internej smernice, čím sa zvolený postup stane pre ňu záväzným. Najčastejšie sa za deň uskutočnenia účtovného prípadu na účtovanie cestovných náhrad považuje deň predloženia vyúčtovania cestovných náhrad, ktorých súčasťou sú všetky poklady týkajúce sa služobnej cesty. " V preklade : Ty si určíš, ktorý kurz použiješ a takto budeš postupovať celý rok. Takže aj kurz deň pred 23.10. je správny.

    Aký použiť kurz ak zamestnanec vracia preplatok inej mene ako bola záloha?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.