Zavrieť

Porady

Ako presvedčiť poisťovňu aby nam dala totalku na auto?

Zdravím

Potreboval by som pomôcť s poisťovňou Generali

K veci: Honda ročnik 2017 je poničene z dôvodu zrazenia jeleňa na diaľnici.
Odhadovana cena škody je okolo 10-11 tisíc, auto ma čistu hodnotu teraz 18 tisíc -> čiže na totalku treba okolo (70%) 12 500.
Radi by som to zahrali na totalku, pretože mame aj GAP, čiže by nám aj spoluučasť netreba platiť.

Hačik je v tom, že to mame na štvrtinky ako požičku,(1/4) štvrtinu už mame splatenu. Čiže nevieme, či mamé nejake pravá domahať sa niečoho...?

Auto nemáme už mesiac a nahradné nám nedali. Povedali nám, že nejaký diel im chyba a musia čakať z Japonska naň, ktorý najskôr budu mať v decembri.Auto ešte nezačali opravovať.

Takže otázka na Vás: Je nejaka lehotna doba dokedy nám maju dať opravené auto a či nejaka šanca, že poisťovňa nám da ešte totalku?

Obraciam sa na Vás, možno už mate nejaku skusenosti, da sa s tým niečo robiť alebo to nechať tak?

Za odpovede vopred ďakujem
__________________________________________________ ______

EDIT:Generali ma síce 85% ale oni to menia, ten čo nám spisaval tak povedal, že najmenej 70%. Ale aj tak, prehodnotili sme to, že bolo by to na dlho presviedčať ich aby nám vyšli v ustrety...

Ďakujem veľmi pekne za rychlu a odozvu a prejavenu pomoc -> Ice Dive , alaya1

Z mojej strany všetko, čo sa týka otázok.
Prijemný zvýšok dňa
Naposledy upravil taiko : 01.11.17 at 23:27
4 komentárov     zbaliť
ivka70 chces snad urobit poistny podvod????
buchač No schválne daj, o aký konkrétny diel a o aký typ Hondy sa jedná.
afrikánka @buchač
Tá podotázka sa mi páči...ale tuším som už zazrela, že Honda-accord...nie?
buchač buchač > Civic, A- stlpik
========

Kuwa...Teda, poviem Ti....špecifikácia jak sviňa !!!
Lebo ja poznám zo dva druhy stlpikov :
- riadenia
- karoserie

...a jednotlivých typov Civic je do bludu....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    MM Special, s.r.o.
    otázkou je, aký máte produkt...nakoľko záleží od podmienok, od akej hodnoty definujú totálnu škodu... myslím, že Generali má totálnu škodu od 85 %... keďže píšeš, že náhradný diel príde až v decembri.... znamená to, že poisťovňa auto obhliadla a opravu povolila... t.j. oprava je ekonomicky účelná a auto ti opravia... lehota dokedy má poisťovňa dať auto opravené neexistuje.... existuje len povinnosť poslať peniaze do 15 dní od doloženia posledného dokladu... t.j. ak diel príde v decembri a servis vystaví faktúru tak od predloženia faktúry poisťovni má táto 15 dní na to, aby ju skontrolovala...

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ak na splatky precitaj si zmluvu, ktoru si podpisoval.Pripadne sa dotazuj u splatkovej spolocnosti

    Moj muz mal havarku na Honde accord- celna zrazka s vozidlom Jeep, ktory isiel v protismere. Cely predok sme mali vsunuty do vozidla, vsetky airbegy vyletene, zazrak, ze to prezil len s posunutymi platnickami. Ale nam dali totalku. Auto vsak vyzeralo strasne. Naprava posunuta okrem ineho. Bolo to vsak pred 9 rokmi, takze neviem, ako uznavaju totalky teraz.
    Naposledy upravil alaya1 : 01.11.17 at 15:11 Dôvod: doplnenie.

    Hlasovalo 3 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    Chaosos, Ing. Ľubomír Janoška
    Komentár, nie odpoveď (1)
    1
    bettylou na to sú vypracované tabuľky
    afrikánka Dala som ti mínusku, tvoju odpoveď považujem za komentár, aj napriek tomu, že Farizej ti dal užitočné

    Ako presvedčiť poisťovňu aby nam dala totalku na auto?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.